@webmaster - probleme tehnice site

@webmaster - probleme tehnice site | Autor: boticelina

Link direct la acest mesaj

Cand incarc o noua pagina imi apare urmatorul mesaj: "the file /hide_ifr.html?frameid=bm2ARBOBO_280_2_1_10 cannot be found. Please check the location and try again" (browser Netscape 7.0) si pagina nu se incarca pana nu apas OK.

Daca incerc sa accesez site-ul cu Safari 2.0 imi crapa aplicatia. Sursa problemei cred ca este relama din susul paginii. Am un MacIntosh, PowerMac G4, OSX 10.2.8.

Fenomenul se intampla de vreo doua saptamani.

Am trimis un mail pe adresa admin@desprecopii.com si am primit un failure notice cum ca adresa nu exista.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Ma intereseaza daca mai are cineva aceasta problema?
boticelina> Tu mai ai probleme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Da, problema persista. Am verificat si cu Internet Explorer 5.2 pentru Mac, aici se incarca, dar in homepage nu-mi apar thumbnailurile din dreptul subiectelor (daca exista, cu Netscape-ul nu-mi apare nimic). Tot in IE, pe status bar defileaza ceva cu frameid?..., dar se deruleaza atat de repede ca n-am apucat sa vad.

Daca iti e de folos pot sa-ti fac un copy/paste din Safari crash log, desi acolo e ce s-a intamplat cu aplicatia. Am Safari 1.0.3

Imi place tare mult Safari, mi se incarca paginile fff repede, e un chin pt mine sa trec pe alte browsere, poate se remediaza.

sper ca nu sunt singurul utilizator de Mac de pe-aici.

M-am uitat mai bine si corectez "...ARBORO..." nu "...ARBOBO..." din mesajul primit si pe care l-am scris mai sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Si am uitat sa zic ca mi-a spus un prieten care se pricepe la Mac-uri ca Safari este forte pretentios la chestiile Java prost scrise. Eu nu ma prea pricep dar mi s-a mai intamplat sa-mi crape Safari si am obs. ca se asociaza cu reclame/bannere in Flash.

Chiar si acum, cu Netscape-ul, in partea de sus a paginii unde e reclama cu fulgul de papadie (am vazut-o cu Explorerul) am un banner negru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xelas spune:

Acu nu-i vorba de crapat... ci de breakuit. In "Meniu" lipseste un <BR> dupa "Mesaje private". In IE nu se observa, da se vede clar in Firefox.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

XELAS: multumim de observatie. O sa corectam problema astazi...

Mergi la inceput