Parinti de copii cu SD 2

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Eu i-am facut de mult si nu am vazut nici o modificare, am renuntat, am si acum cateva cutii dar imi e frica sa le mai fac.
Deci nu ati vazut emisiunea???????







Paulacu Paul 33+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

nu am vazut, din motivele pe care le stii, dar poti sa ne povestesti ceva, pana reusesti sa-mi trimiti filmutetul?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

nu am vazut, din motivele pe care le stii, dar poti sa ne povestesti ceva, pana reusesti sa-mi trimiti filmutetul? cum a fost paula, s-- a descuracat, a fost emotionata, a raspuns asteptarilor tale ? dar a celor de la tv? te-au vazut prietenii, ai primit telefoane?

of, cam multe intrebari

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:
Originally posted by paula2003

Si eu stiu acelasi lucru ca barbatii nu fac copii, dar poate sunt si exceptii.
Mai demult exista posibilitatea de a-ti tranfera punctele si stelutele la cine vrei tu, adica si la un alt nume, acum nu se mai poate. Sanatoasa sa fii ca le faci din nou. Eu am facut 4 stelute si peste 1000 de puncte si intr-o zi m-am trezit cu ele sterse, m-am suparat dar mi-a trecut si acum am 5 stelute. Mi-am dat seama ca am gresit si am incercat sa ma corectez dar deja fusese tarziu ca ma si sanctionase.
Mai vreau sa stiu si eu cum merge baiatul tau, cum a mai progresat....vreau si un e-mail daca ai timp.






Paulacu Paul sau David???? 32+ siAlexandra



PAula: mereu uit sa te intreb, poti sa-mi spui ce greseala ai facut, sunt curioasa?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

paula, din aceleasi motive nici eu nu am vazut emisiunea desi tare as vrea.
Joia viitoare incepem sa deschidem Adventskalender-urile, copiii inca nu le-au vazut dar abia asteapta sa vina Mosu'. I-am spus Andrei ca o sa vina cand e frig si ninge, si acuma e frig si ninge si Mosu'... e inca in vacanta!!
Weekend placut!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Teledon - 3945 de euro, Lumina ochilor pentru Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

A fost foarte bine, astept si partea a 3-a si pe urma incerc sa trag pe calculator si postez...gasesc eu unde sa va uitati si voi.
Nu am primit telefoane, eu am fost foarte multumita de ce am facut si nu am facut doar pt. Alexa ci si pt. restu de copii. Important e sa se fi produs o schimbare in randul celor sanatosi, normali si atat. Nu am facut pt. telefoane, felicitari sau ...eu stiu ce, ci pt. binele copiilor cu probleme, in general si a parintilor lor.









Paulacu Paul 33+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Disperata, am fost acida, mai dura, si raspundeam in 2 peri. Aveam durerea mea si nimeni nu ma intelegea si toti credeau ca e foarte usor, ...sa ai un copil cu probleme, am incercat sa le explic si datorita duritatii mele am fost sanctionata.
Acum ai inteles????









Paulacu Paul 33+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

da, acum am inteles, multumesc.
ceilalti nu stiu ce inseamna sa ai un copil cu probleme. vad ca toti sunt alaturi de noi, ne felicita,.... ne incurajeaza.... dar nu au de unde sa stie ce este in sufletul nostru. ce afronturi ni se aduc direct si indirect. inteleg de ce vorbeai asa. si mie mi s-a-ntamplat azi o chestie urata, pe care nu vreau sa o comentez, insa m-am saturat sa tot dau explicatii ce are copilul meu, de ce asa, de ce invers, doar pentru a satisface o curiozitate, ma refer nu la cei de pe DC, ci la cei cu care intru in contact zilnic. se uita urat, unii ra, altii ma compatimesc si pemine, si pe copil. habar n-au ca trebuie sa se roage in permanenta pentru sanatatea tututor copiilor, sanatosi si bolnavi. Doamne, cand o sa-i privim normal pe acesti copii? da, te inteleg perfect.

noi ave suisuri si coborasuri ale puterii noastre launtrice. am senzatia ca aici ne ajutam moral unii pe altii. asta da putere ! ne trebuie, mie una da, caci imi vine cateodata sa .. fac nu's ce sa fie bine. ma tot gandesc la viitor si ma doare , ma doare si prezentul, dar vad ca atunci cand iti creste copilul te lovesti din ce in ce mai mult de cei din jur . copilul intra la gradinita, unii nu vor sa te primeasca, nu se obisnuieste copilul. toti copiii fac diverse activitati al tau nu este ajutat etc... pana gasesti " pe mana " cui sa-l dai!!!!

hai ca m-am intins la vorba,,, mai discutam si alta data

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:
Originally posted by paula2003

A fost foarte bine, astept si partea a 3-a si pe urma incerc sa trag pe calculator si postez...gasesc eu unde sa va uitati si voi.
Nu am primit telefoane, eu am fost foarte multumita de ce am facut si nu am facut doar pt. Alexa ci si pt. restu de copii. Important e sa se fi produs o schimbare in randul celor sanatosi, normali si atat. Nu am facut pt. telefoane, felicitari sau ...eu stiu ce, ci pt. binele copiilor cu probleme, in general si a parintilor lor.









Paulacu Paul 33+ siAlexandra






paula eu nu am gandit nicidecum ca ai facut-o pentru .... si pentru.... ci macar atat sa faca ceilalti pentru tine . pentru ca nicciunul nu a avut curajul sa-si expuna copilul pentru un interes comun. eu nu-mi prezint copilul si nu vorbesc nimanui despre problemele lui datorita mintilor inguste ale celor din jur. evident nu se poate generaliza, dar trebuie sa fim realisti ca unii sunt tare rautaciosi si stiu ca tu ai patit-o de multe ori.

ma gandeam ca ar fi fost un gest frumos al celor din jur, asta e tot!


sa-ti traiasca ingerasul si sa fie super sanatoasa!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Ba din contra am vrut sa stie ce este cu boala si sa nu se mai uite, sa intrebe...acum depinde si de om cum intelege ce incerc eu sa fac. M-am cam saturat sa lupt de una singura cu morile de vant, oricum sunt privita si tratata ca un H, ce as mai fi avut de pierdut?????Important este ca Alex are o evolutie buna fata de alti copii si ca incerc din toate puterile mele sa o ajut pe cat pot, ce va fi nici nu vreau sa ma gandesc, cu Dumnezeu inainte si gata.
Acum sunt mai tare, ei m-au facut sa fiu si mai dura si am eu replici pt. insultele lor, nu-mi las eu copilul neprotejat, cat traiesc va fi bine si pt. el, pe urma ...va avea Dumnezeu grija.
Acum a avut o perioada de acumulare si sper sa iasa repede din ia. Cum va merge o duc intr-o gradi privata, cu mai putin copii si la cat de sociala este si poate mai am si putin noroc va fi bine si pt. ea. Nu pot sa-ti spun ce mult ma bucur ca va avea un fratior, putea fi si fetita bucuria era aceeasi, si ca va avea cu cine sa se joace, sa mearga, de la cine invata....abia astept. Este o dulce cum se urca pe burtica si cum il pupa si sa vezi ce il mangaie, si se culca protectoate pe burtica ca sa-l simta mai aprope, in fiecare seara. Cel mai frumos este cand ii face mai-mai si el ii raspunde cu un sut sau o tumba... e asa de dulce, nu pot sa-ti descriu ce ma bucur si ce bine este, astept sa vina sorocul sa vedem ce va fi si atunci.
Referitor la sanctiuni, le-am dat dreptate, m-a durut mult atunci , nu am mai intrat, nu am mai vrut sa vorbesc si pana la urma am cedat tot eu, nu-mi place sa fiu singura si am concluzionat ca trebuie sa-i iubesc asa cum sunt si ca nu au sa-mi inteleaga durerea indiferent de ce fac eu.
Este prima data cand spun ce am patit dar mi-a trecut. Acum incerc sa fiu mai calda, cat pot, si sa ma implic mai mult si in ajutorarea lor, imi dau seama ca si ei, unii, au probleme.
Mai vorbim.







Paulacu Paul 33+ siAlexandra

Mergi la inceput