Copii din 2001 (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Aici nu este obiceiul cu Mos Nicolae si la inceput sotul(suedez) a cam strimbat din nas ca-i invat pe copii asa ceva

Dupa prima "experienta", copiilor le-a placut foarte mult si ne-am hotarit sa tinem traditia din Romania din moment ce a avut atita succes.
In plus,in serile de 5 Decembrie facem toti 4 niste prajiturele sau fursecute/placintele si copii sunt foarte multumiti sa ne "ajute" prin bucatarie!

Anul acesta le-am luat la cei mici de "Mos" rulouri de guma ambalate superb(guma din aia pentru facut "baloane"),1 punguta de bomboane din gelatina si niste figurine Disney din ciocolata.Dupa parerea mea astea fac cel mai putin carii...De Mos Craciun,deocamdata nu am aranjat nimic fiindca nu vom sta acasa si vom cumpara probabil din tara unde ne vom duce.

salutari tuturor,
Mariana--->1976
Monica--->1998
Matei--->2001
bb--->feb.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

In Belgia, Saint Nicolas e mai important decat Papa Noel!!! Dar noi am pastrat, mai degraba, traditiile romanesti. Copiii si-au pus pantofiorii in geam si Mos Nicolae le-a adus o singura jucarie la amandoi, dar una frumoasa: o cutie mare-mare de lego, numai buna sa se construiasca castele si masinute impreuna. Si le-a mai adus si ceva dulciuri, dar numai de frumusete ca oricum baietii mei nu le mananca. Si mosul a fost cam zapacit si a venit in noaptea de sambata spre duminica, s-o fi gandit sa se poata juca piticutii toata duminica.

Azi, in schimb, a fost mare petrecere mare la scoala, a venit insusi Saint Nicolas, cu bombonele pentru toti copiii, s-a plimbat in toate clasele si a ascultat cantecele, copiii au fost fericiti si excitati, unii chiar speriati. Am facut poze si am filmat, o sa vi le arat.

Pupici si sarbatoare frumoasa de Mos Nicolae, sa fiti cuminti si sa nu primit nuieluse si LA MULTI ANI! pentru sarbatoritii de azi .

Nora
poze sept-oct 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi si Sfantul Nicolae sa va ocroteasca pe toti!


Mariana e bine ca incerci sa pastrezi traditia, si mai mult eu am incercat sa-i spun Ioanei un picut din viata sfantului, avem si o icoana cu Sf. Nicolae, e un sfant bun si ocrotitor al copiilor .

Nora frumoase obiceiuri , ar fi bine si la noi sa fie mai important Mos Nicolae, din pacate se "importa" mult prea mult din febra agitatiei de Xmas si uitam de fapt adevarata semnificatie a Craciunului, uitam sa colindam, stalcim colinzile, ne gandim doar la partea materiala...asta e...
Si la Ioana la gradi a venit Mosul , au facut educatoarele o cizma imensa si au pus cadouri identice pt toti copiii, a fost frumos si la noi.

Va pup si sa aveti o zi frumoasa!

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponicid spune:

Doamnelor cu copii de 4 ani, copiii nostri sunt vaccinati antirujeola? Eu nu-mi mai aduc aminte ce vaccinuri a facut copilul meu. Acum 3 ani se facea acest vaccin obligatoriu oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

ponicid noi am facut vaccinul (ROR se numea - rujeola , oreion, rubeola) pe la 1 an si 3 luni , dar nu a fost obligatoriu....

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ponicid, Paul implineste in ianuarie 5 ani si a facut vaccinul obligatoriu la 1 an, o singura doza, dar nu retin daca era injectabil sau picaturi.

Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

salut mamici!

Va rog sa puneti in listuta, ca sa mai cantareasca balanta si in favoarea barbatusilor, si pe fiul meu cel mare Lorand care in 07 aprilie va face 5 anisori...o doamne ce mare e, parca nu l-am vazut crescand daca a aparut alt ghemotoc cand el abia avea 2 jumate.

Silvana, Irina, nici aici nu scapati de mine!

mihi
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Mihi, done

Oana_B

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Cum azi e ultima zi de munca si cum nu am net acasa si n-o sa mai pot scrie, va doresc un Craciun fericit si un An Nou mai bun, cu multe impliniri, multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor.

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

Va pupa cu drag
Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Bine v-am gasit in 2006
Noul An sa va aduca sanatate, belsug si si bucurii alaturi de cei dragi!

http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput