Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-74

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

uffffffffffff...
ce liniste...
babutzooooooooooo..poate apari tu..
oana,bety,simo..a nu tu trebe sa stai cumintzica...si celelalte fete pe unde umblati mama..aparui si eu si nu vine nima,,,ma imbat ca n-am ce face
da-i cu tuica dai cu vin,,trila.lila,,la,,la...ma imbatai ma facui ..trila..lilu..lila..la...


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

se pare ca nu..ok..ok
noapte bunaeu mai beau un pahar


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisela spune:

Buna fetelor!Eu sunt noua pe acest forum, n-am postat decat cateva mesaje, dar de citit o fac zilnic.De cand am descoperit acest forum nu ma mai simt singura in lupta pe care o duc pentru a-mi se indeplini visul, care este de fapt al tuturor de aici:un bebe.Iti multumesc M Oana pentru sfaturile tale si-ti voi da de veste cand voi avea un rezultat. Iti multumesc si tie Liana30......
pe toata lumea si cat mai repede sa auzim numai vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

quote:
Originally posted by M Oana
NumeIoana sa nu te superi pe noi daca nu-ti raspundem la intrebarea cu luna plina, dar noi ne ghidam dupa cele mai de ultima ora tehnici pentru a obtine o sarcina (inseminari, monitorizari si alte prostioare) si ramanem fara rezultat, adica fara urma de sarcina....., asa ca nu prea stim ce sa te sfatuim. In 11 ani de casnicie atatea lune pline au trecut peste casa mea fara nici un folos, ca nu stiu ce sa-ti spun despre lunile astea.......
Uneori m-au ajutat, caci dadeau o lumina romantica in dormitorul meu nebunatic.....



Cum as putea sa ma supar cand sunt constienta ca am pus niste intrebari tampite?! Ma bucur ca ne putem ajuta intre noi. Apropo: mie azi mi-a scazut temperatura la 36,8 si mucusul cervical e apos....ceea ce, zice prietenul meu in fertilitate, e bine! Cica e probabil prima mea zi fertila.

Va pupic

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Salutare de la mare!!
Eu am reusit ieri sa racesc si acum sunt cu ceaiul cu lamaie si miere dupa mine la birou si mananc bomboane mentolate ca sa-mi desunde nasul.Altceva nu stiu ce sa iau.
Eu cand imi pun utorgestanul ma uit pe deget si tot mai apar vinisoare maro.Eu tot nu cred ca e a buna cu sarcina asta a mea ca ma doare tot timpul in stanga si ma mai stresez si cu vinisoarele alea maro.
Catty eu vreau sa port noroc la toate fetele si cu cinstea de mi-o fi mie bine va servesc eu cu
Liana , mama, mai aveam putin si te dadeam la persoane pierdute.Sper ca te-ai trezit dinsi ne mai zici si noua o vorba, doua.
Narcisela , bine ai venit si sedere scurta aici!!

Va pupacesc pe toate

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

lachione, asi, mamiFlori, picafflor Vaccinul meu a fost Fluarix si pe prospect scrie doar sa informezi medicul daca crezi ca esti . Eu sigur nu sunt ca-s ziua 12 dar asa, de siguranta, vroiam sa stiu la ce sa ma astept. Multumesc.

diciu Tu ai nevoie de cresterea imunitatii obligat-fortat. Pai cei cu atatea raceli... Oscillococcinum nu te-ai gandit sa iei?

numeioana N-am idee cum e cu luna plina la nivelul care te intereseaza. Mie mi se pare ca e o splendoare sa casti gura sa o privesti.

Tanya Ma, da ce le vad astia de la Medicover....(aderentele)

catty Nu-l mai cauta pe doctorul asta. Da direct peste el si expune-i problema.

bubulina Da, ma, e semn din ala BUN.

ingeras iti doresc!

danutza

Liana Bafta multa pentru duminica1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineata! O zi care sa va incante simturile, va doresc!

Astazi este joi si, ma gandesc intens la Danutza!Sper sa ne dea vestea minunata de a fi
Danutza!Dumnezeu fie cu tine! MOana,te rog sa ne dai vestea cat mai repede! Ma bucur mult ca vei fi alaturi de Danutza! Un pupic special pt. amandoua

Bun venit fetelor noi! Sa nu leneviti mult la aspirante, sa treceti cat mai repede la gravidutze!

Liana, chiar ma intrebam, ce-o fi cu tine? Ma bucur ca ai reaparut! Succes la dr. duminica!

Dana p., tu lasa vinisoarele, gandeste pozitiv si mult! Totul va fi bine!!!

Stiti deja ca va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna dimineata frumoaselor,
DANA P astept cu nerabdare sa ne faci cinte si bebelul sa fie bine.
MARRINA nu pot sa dau buzna asa la medicul ala. Mai ales ca nu are ore fixe in care este in spital si vine numai cand are ceva urgente. De aceea este asa de greu sa dai de el. Din pacate doamna care a spus ca ma ajuta nu a reusit ieri sa dea de el . Poate ca azi am mai mult noroc si imi da numarul lui de telefon.
NARCISELA bine ai venit printre noi. Sa ai o sedere scurta.
M OANA sau cine vorbeste zilele astea cu DANUTZA_C spuneti-i va rog din partea mea ca o pup si ca ma rog ca totul sa iasa bine.


Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata "sunt prea fericit".

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Fetelor, am vorbit cu dr. Rares Nechifor de la Spit.Universitar de la angiografie si mi-a confirmat ca se poate face interventie pe trompa pentru a scapa de extrauterina.Mi-a zis ca se actioneaza asupra vaselor de sange care alimenteaza embrionul si el se elimina in momentul in care nu mai este alimentat cu sange.Parca mi-e putin mai bine stiind ca se poate face ceva ca sa se pastreze trompa. La telefon a fost super dragut doctorul si mi-a spus sa-l sun duminica dupa ce aflu cum este sarcina. Ma bucur ca mai sunt si astfel de doctori draguti.

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DANA P ma bucur ca ai reusit sa iei legatura cu acel medic si ca exista sanse sa nu iti fie afectata trompa si sa fie obligati sa ti-o scoata. Dar pana nu esti sigura ca este extrauterina nu trebuie sa te gandesti la ce este mai rau. Gandeste pozitiv si linisteste-te pt ca daca este o sarcina normala ii faci rau bebicului. pentru o mamica curajoasa.

catalina

Mergi la inceput