Mos Craciun

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dania.nicol spune:

quote:
Originally posted by isabela

Fiica-mea, anul trecut(avea 6 ani) a venit tare suparata in casa pentru ca una din fetitele de la joaca(care avea 10 ani) i-a spus ca este proasta pentru ca inca mai crede in Mos Craciun. am intrebat-o pe fiica-mea, daca ea crede ca exista. Mi-a spus ca da, iar eu l-a randul meu i-am spus ca Mos Craciun va exista atat timp cat ea va vrea sa existe.

Cel mai bun raspuns pentru un copil. Baiatul meu cel mare inca mai crede in Mos Craciun sau cel putin asa ne da impresia si chiar nu pune nici un fel de intrebari.


Mami de Sebi<18.07.2005> si Cătă<06.03.1997>
Foto cu noi A doua stelută

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Fiul meu implineste in curand 9 ani,e in clasa II,se indoieste de existenta lui Mos Craciun de ceva timp,apoi a vazut un film despre Mos Craciun,era vorba tocmai de niste copii care nu credeau in el,a ramas pe ganduri,nu am incercat sa intervin prea tare deoarece,fetita e mai mica si crede cu tarie in Mos Craciun,mi-ar fi parut rau sa o dezamagesc pe ea.
Tot ce stiu e ca e innebunit dupa Colinde,nerabdator sa impodobeasca bradul,e patruns cat se poate de mult de spiritul Craciunului.
Nu-l intereseaza ,azi cel putin,cum v-a fi aparitia lui Mos Craciun,cat de bine e costumat,asteapta darurile cu nerabdare.
Sunt foarte fericita pe de alta parte ca am initiat un grup de colindatori din clasa lui(e la scoala de muzica si cu totii canta spendid pe voci...iar noi parintiii acelui grup o sa-i ajutam si noi,ca suntem cu totii muzicieni),astfel vom colinda mult,iar Mosul va veni intr-un loc stabilit,inca nu-l stiu,poate ne va face cu mana de la fereastra clasei lor,de care sunt extraordinar de legati...in timp ce noi,colindatorii trecem cu masinile prin fata scolii,iar cadourile pt. el si colegii lui vor fi la acelasi Mos,in acelasi sac...astfel poate mai prelungim cu un an niste emotii extraodinare cu care te intalnesti doar cand esti copil,doar cand crezi in Mos Craciun,doar odata pe an.
Revin cu detalii maine cand punem planul pe roate si facem ultima repetitie,oricum la faza asta,noi parintii am fost mai copii ca ei :))))))

Mergi la inceput