cum ajung la restaurant britannia LONDRA

cum ajung la restaurant britannia LONDRA | Autor: aniela23

Link direct la acest mesaj

Fetelor, spuneti-mi va rog, cele care sunteti din Londra,cum ajung la restaurantul Britannia?In care statie de metrou trebuie sa cobor?Nu cunosc Londra deloc..
Many thanks

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

E un restaurant in vest, www.london-eating.co.uk/6113.htm" target="_blank">aici, cu harta www.london-eating.co.uk/maps/6113.asp" target="_blank">aici

si mai e hampstead britannia restaurant www.london-eating.co.uk/5608.htm" target="_blank">aici

banuiesc io ca o sa gasesti statia de metrou, dupa harta
daca nu, dai tel si iti spun ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

imi cer scuze , nu m-am exprimat bine, ma refeream la restaurantul romanesc britannia.Stiu ca fetele din londra au mers acolo,astept sa intre online sa ma lamureasca ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Aniela, statia de tren Silver Street si de acolo mergi pe jos vreo 10 minute..cum iesi de la tren mergi pe straduta din dreapta imediat...pana ajungi la o mica intersectie, pe sub podul pe unde trece trenul...si iesi in strada mare care se numeste Fore Street...si mergi in stanga, vreo 200 metri, o sa treci pe langa un centru de vanzari masini (Mercedes parca..) si restaurantul este pe partea opusa, pe o mica straduta...intre blocuri.

Dar e dezastru, mai bine lipsa...noua nu ne-a placut deloc, nici mancarea nici atmosfera..in plus, zona e ca un ghetou...bleah..

--------------------

Andra
Noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">La numai un anisor, are diabet...Ajutor!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Inca ceva...statia de tren e Silver Street si daca imi audc aminte bine am luat tren din Liverpool Street ca sa ajungem acolo..e zona 4 sau 5...

folseste journey planner ca sa iti fie mai usor:
www.tfl.gov.uk/journeyplanner

--------------------

Andra
Noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">La numai un anisor, are diabet...Ajutor!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

andra, saru-mana de raspuns.Dar cu metroul nu se poate ajumge?Ca eu nici nu stiu de unde sa iau trenul.Ma gandeam sa iau metroul pana aproape si de acolo sa iau un taxi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nu stiu, Aniela, de nici o statie de metrou in apropiere...
Stai ca ma uit intr-un a-z acum.

Deci ai tren direct din Liverpool Street, uite iti insir si statiile:
1. Bethnal Green
2. cambridge heath
3. London Fields
4. Hackney Downs
5. Rectory Road
6. Stoke Newington
7. Stamford Hill
8. Seven Sisters
9. Bruce Grove
10. White Hart Lane
11. Silver Street

Atentie ca drumul se bifurca la un moment dat dupa Hackney, deci tu cand pleci din Liverpool trebuie sa iei tren care are ca punct final Enfield Town si vezi sa opreasca in toate statiile. Oricum, poti intreba pe cineva la info in Liverpool Street si nu ai cum sa nu ajungi.

Iar taxi...poti lua cand ajungi in Silver Street, nu cred sa fie mai nmult de maxim 10 lire...numai sa gasesti ca era cam pustiu pe acolo, cel putin cand am fost noi...

--------------------

Andra
Noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">La numai un anisor, are diabet...Ajutor!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

Aniela, Motanik are dreptate, nu exista metrou in zona aia, e doar tren... Si, intr-adevar, mincarea a fost o bataie de joc, preturile si mai si ... Daca e sa maninci, alege ceva cit mai simplu ... iar daca nu-ti place cum arata ( de exp daca micii sint in continuare albi si se farima ca piinea uscata), da farfuria inapoi, nu-i lasa sa-si bata joc.
Si ai grija ca restaurantul e intr-o zona f dura, Edmonton.
Poti sa mergi cu metroul, Victoria Line pina la Seven Sisters si de-acolo sa iei trenul, nu trebuie sa fie complicat, te duc semnele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

gata, am priceput cum sa ajung dar sunt asa dezamagita ca-mi spuneti ca mancarea si servirea nu sunt bune, de mai bine de un an incerc sa-mi fac timp sa ajung acolo si eram atat de entuziasmata.N-am mai mancat mancare romaneasca de secole, ma asteptam sa faca astia o mancare a-ntaia.In fine,sper sa se fi shimbat bucatarul intre timp.Va spun luni cum mi s-a parut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Aniela, pai de ce nu te duci la Tzarancutza???
E tot .ro si am inteles ca acolo e mancarea f buna. E in Barking.

--------------------

Andra
Noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">La numai un anisor, are diabet...Ajutor!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

andra n-am stiut ca mai exista si alt restaurant romanesc.Barking e in est nu,pe district line?Acum chiar nu stiu ce sa fac, deja am facut rezervare pt britannia, oare sa sun si sa anulez?Oh, de ce nu v-am intrebat eu pe voi mai devreme??

Mergi la inceput