Scaun deschis la culoare

Scaun deschis la culoare | Autor: amironeanu

Link direct la acest mesaj

Buna!

Stefania are 1 an si 2 luni, pana la 10 luni a fost alaptata, apoi a baut Nan2 si NanJunior, i-ar de saptamana trecuta am facut trecerea la lapte de vaca, Dorna rosu. Trecerea am facut-o treptat. De vineri, cam in aceeasi zi in care a inceput sa bea numai lapte de vaca are scaune normale ca si consistenta si numar (cite 1-2 pe zi), dar foarte deschise la culoare. Nu stiu ce sa cred, este bine sau este rau? Voi ce stiti?

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anella spune:

Buna!
Si Teodor are scaune deschise la culoare dar asta este deoarece consuma foarte multe lactate,asa stiu eu.Stiu ca scaune foarte deschise la culoare(aproape albe)se intalnesc si la hepatita dar nu cred ca este cazul.Pe de alta parte nu sunt medic si iti raspund doar din experienta mea si din auzite deci...daca ti se pare suspect mergi la nenea doctorul.
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

In hepatita scaunele sunt albe si in acelasi timp urina este inchisa la culoare, deci nu e cazul. Scaune mai deschise la culoare sunt din cauza alimentatiei. Si fetita mea face scaune mai deschise, dar sunt "asortate" cu mancarea pe care o mananca. Daca ii dau ardei capia rosu, face mai spre rosu. Daca ii dau brocoli sau fasole verde, scaunul are tenta verzuie. Daca mancarea e galbuie, face galbui.
Daca urina e ok si scaunele nu sunt complet albe nu e nici o problema.
Sanatate maxima !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_beberica spune:

Ma indoiesc ca ar avea scaunul deschis la culoare din cauza lactatelor.Fetita mea bea aproape un litru de lapte pe zi plus 2-3 iaurturi si are scaunul inchis la culoare tot timpul

Mergi la inceput