Dr.Nayel - CF 2 (7)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Adriana felicitari!!!!!! Sa iti traiasca minunea!

Fetelor, noi va uram Craciun fericit si un Mos cat se poate de darnic!

Crissi, si eu te pup si vacanta placuta.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Fetelor,
VA DORESC UN CRACIUN MINUNAT, PLIN DE BUCURII, IMPLINIRI, SANATATE, FERICIRE SI TOT CEEA CE VA DORITI VOI! SA FITI SUPER FERICITE! SA VA ADUCA MOSUL NUMAI LUCRURI MINUNATE!
Anda si bebe Mark 38+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

fetelor,multumesc mult de tot pt urari.va doresc si voua sarbatori fericite alaturi de cei dragi si numai bucurii.
eu nu mai pot intra ,sunt super obosita si stresata, nu mai am lapte in sanul drept, in stangul am suficient dar bebe nu poate sa traga prea bine ,oboseste si adoarme fara sa manance suficient, are colici, nu mai pot,nopatea nu doarme deloc,deloc, facem ture cu ea in brate, si eu si tati,aseara am plans toti trei pt ca pur si simplu nu stim ce sa0i mai facem.i-am dat humana1 supliment pt ca nu se satura,iar acum nu stiu ce sa mai fac:sa-i dau la sanul asta si in plus humana sau .....
nu mai pot,nu as fi crezut sa fie asa greu!!!!
si cand doarme tot agiata este,scanceste,ce sa-i mai fac?
i-am dat humana exclusiv la o masa 60 ml si ea tot cauta cu gurita,ar manaca mereu,dr pediatra a azis sa-i dau mai mult daca e, vreo 80-90ml,....maine vine la noi si vedem ce e de facut dar in ritmul asta nu stiu unde ajungem,noapte nu dormim iar ziua la fel...
offff
va pup si sanatate multa!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Adriana, hai curaj, ca o sa treaca perioada asta, esti doar foarte obosita si de asta ai starea asta de spirit. Ai sa vezi ca bebelina va papa si se va satura, nu te descuraja, incearca sa fii curajoasa si sa te gandesti ca e o situatie temporara. Nu stiu cum e, dar te inteleg, imi imaginez ce obositi sunteti si tu si sotul. Hai ca nu dureaza mult colicile astea, ai sa vezi. Incearca sa bei niste ceai de chimen, fenicul si anason, asta te ajuta sa produci lapte. Mai exista si niste pastile care stimuleaza lactatia, parca Nutrivit, intreaba la farmacie ca nu sunt sigura. Tin pumnii sa vina laptic mult.
Pup fata
Anda si bebe Mark 38+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

LA MULTI ANI!
Si inca o data La multi ani! pentru cei/cele care isi sarbatoresc numele!

Adriana, nu stati amandoi cu bb. Faceti pe rand, ca unul sa se odihneasca in timpul cat celalalt sta cu bb. Multa sanatate si putere sa treceti peste neplaceri!
Nutrinatal e pentru lactatie. Daca ai chef de dat 250.000 pe o cutie care te tine 4-5 zile, cumpara si Galactogil - la farmaciile Help este mai ieftin decat in rest.
Poate iei Colic Baby (de la Erbavita) pentru colici... la noi a mers mult mai bine decat Sab Simplex...
Crissi vacanta placuta!! Sa ne "vedem" cu bine...
Pisoi, ce face burtica?
Numai bine,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

mersi mult pt sfaturi,fetelor dulci!!!suntem mai bine parca,a inceput sa doarma totusi noaptea,dar se trezeste cam la 2 ore si cere papa,manaca 20 min si adoarme.
burtica parca nu o mai doare asa rau,am luat l;a sfatul pediatrului si grippe water si vom vedea ce facem cu colicile astea.
pisoi3 tin pumnii sa nasti usor si beeb sa fie sanatos si mancacios.
chris nu prea putem face cu randul pt ca noaptea ii dau titi asa ca...
lasa ca rezist eu cumva.ziua ma ajuta sotul f mult si se mai trezeste si noaptea si se uita la noi,ne mai schimba pampersul...si tot asa.
va pupic pe toate si Sarbatori Fericite!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina78 spune:

La multi ani! si tot ce va doriti voua si bebelusilor vostri!
Sa va aduca noul an numai bucurii si impliniri.

Adriana, parca ma vad pe mine acum 5 luni. T e inteleg cum nu se poate mai bine si multumeste-i lui Dumnezeu ca il ai pe sotul tau cu tine. Al meu a plecat din tara exact cand beb e facea o luna si avea colicii cat casa. Mai venea mama din cand in cand dar nu a putut sta tot timpul cu mine.
Bebe vrea sa suga tot timpul de durere de burtica, nu ca nu ar fi satula. Daca ia in greutate, ii ajunge laptele, dar trebuie sa roada ceva cand nu mai poate de durere. Incearca sa-i dai suzeta poate se mai linisteste, asta daca o accepta ca la noi nu a mers trucul asta, era bun doar ce dadea lapte. Bebe al meu a luat cate 1,800Kg in primele 2 luni.
Grippe watwr i-a facut tare bine ca mai elibera din presiunea din abdomen, dar trebuie sa apelezi si la celelalte suspensii de colici. cea mai buna e colic baby.
dormi cat poti de mult cand doarme bebe, eu asa faceam, adormea el inchideam si eu ochii ca nu avea cine sa ma ajute daca nu aveam eu forta.
mananca bine bea multe lichide.
Sa mananci prajituri facute in casa, ajuta la lactatie, cel putin la mine a functionat. Si a mai functionat si functioneaza inca berea fara alcool. M-am saturat de ea dar ajuta.
Bebe al meu a scapat de colici la 2 luni juma. I-am mai dat pana la 4 luni grippe water ca sa fiu sigura ca nu mai avem surprize (este sirop de marar,asa ca nu-i face rau), mirosea saracul ca o sarmaluta
Cand il durea burtica il puneam pe umar ca pe un sac de cartofi, adica cu burtica presata sa nu-l mai doara. Avea efect.
daca imi mai aduc aminte ceva iti mai spun
Va pup pe toate si va doresc inca o data tot binele din lume
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Chris, merci frumos de intrebare, burtica e bine, inca se tine tare si nu da semne ca bebe ar vrea sa iasa, a zis dl. dr. ca nu iese inainte de termen, iar termenul e pe 7 ianuarie, sper sa nu intarzie nici prea mult, ca nu as vrea sa ajung la declansare. Bebe e cuminte, ma lasa sa dorm, nu ma deranjeaza, nu-mi apasa pe organe interne, asa ca stau si astept, stiu ca se poate intampla teoretic oricand si cam am emotii, dar asta e, cum o vrea Dumnezeu.
Adriana, merci mult de urari, si eu sper sa nasc usor si sa nu ma chinui mult, am emotii cu epidurala aia, mi-o face-o, nu mi-o face-o?
Dl. dr. mi-a zis sa il las sa ia decizia asta in functie de cum va decurge travaliul, de cum e bebe etc. Eu am zis ca da, oi fi facut bine? Am zis ca o sti mai bine ca mine si ca nu are rost sa ma incapatanez pe epidurala, nici nu stiu daca am facut bine, poate ar fi trebuit sa insist neaparat ca vreau epidurala? Si uite asa imi tot pun intrebari.
Va pup pe toate si va tin la curent.
Anda si bebe Mark 38+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

buna fetelor

am si eu o mare rugaminte...am o prietena insarcinata cam in 11 saptamani si parca i-as recomanda sa mearga la dr Nayel, ca vad ca scrieti frumos despre el. Ea nu e inscrisa pe forum si chiar daca se inscrie acum dureaza mai mult pana obtine confirmarea sa scrie. Asa ca va rog eu pe voi sa-mi dati si mie adresa de la cabinet, programul,un nr de telefon ( in orice zi se poate programa sau numai in anumite zile?)...

ea a mai fost la un dr dar nu mai vrea la el ca nu i-a placut, e in cautari acum.

multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Tiiiii, Alina, mi-ai adus aminte de berea fara alcool! Mi s-a acrit cata am baut! Si eu cred ca ajuta la lactatie...
Pisoi, exact asa mi-a zis si mie Nayel: ca o sa trec de termen ...si am trecut cu 5 zile.
Eseea, cabinetul este pe Drumul Taberei nr. 106, bl. M 19, ap. 1, sect. 6. Tel.: 777.48.70. Parca are consultatii in fiecare zi dupa 15.00. Cel mai bine ar fi s-o intrebe pe asistenta - la telefon - programul cabinetului. Multa sanatate prietenei tale!
Pisoi, stai linistita cu epidurala! Dupa mine a nascut tot o pacienta de-a lui Nayel, careia i-au "montat" epidurala cat inca mai eram eu in sala de travaliu.
Fetelor, s-aveti un an de 1000 de ori mai bun decat cel care se incheie sambata! Nasteri usoare burticilor, si copilasi cuminti celorlalte ! ...sigur mai intru si maine, dar am scris acum just in case nu mai apuc sa va urez alea-alea.

Mergi la inceput