Impreuna, Timisoara! (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna seara,

Nu am apucat sa va citesc si imi cer scuze ca am ramas codasa.se pare ca nu imi mai ajunge timpul...mi-ar trebui o zi cu 48 de ore...cel putin.
Am fost si am venit de la Medias...Am plecat cu Sageata Albastra,care mai bine s-ar fi numit Melcul Verde,caci a mers in reluare...Dupa 5 ore am ajuns la Sibiu si de acolo alta aventura cu masina pana la Medias.Scriu aventura pentru ca si eu si Alex avem rau de masina si pe parcurs a trebuit sa ne ratoim la boscheti...In fine,sederea a fost placuta,dar scurta.Intoarcerea a fost fara peripetii,caci am avut un tren direct,rapid,care a circulat ca un rapid...Oboseala multa si copiii s-au plictisit destul de repede,mai ales ca si la dus si la intors am calatorit dupa amiaza si s-a innoptat repede,deci nu se mai putea urmari peisajul...
Ieri seara am incercat sa intru ,insa nu functiona forumul....De la munca nu pot intra pe net...Se pare ca astia la servici mi-au lasat o saptamana de acomodare si acum m-au luat de odihnita si plina de elan muncitoresc...De azi am intrat in paine si de lucru este tare mult,dar mai ales de studiat...Asa ca am sa intru cat de des voi putea,in functie de timpul liber care imi ramane...Cand vin de la servici,la 5 dupa amiaza,trebuie facute treburile casei,plus altele care se ivesc pe parcurs.Observ ca am inceput sa nu mai stiu nici cum ma cheama in jurul orei 22,iar Luana la ora aia nu da nici un semn ca ar vrea la nani,din contra,ar vrea tot joaca cu mine sau cu tatal ei,caci Alex la ora asta sforaie deja...
Va pup pe toate,toate si promit sa incerc sa intru mai mult in weekend si sa va raspund...Sa aveti parte numai de bine si sa fiti sanatoase!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

giova sincere condoleante!, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe bunicul tau!!!
danitin nu esti prea "batrana" pt bb2, eu sunt un bb3 facut cand mama avea 36 si tata 45, si uite ce exemplar . cat despre impactul cu lori, depinde de la caz la caz, s-ar putea sa ramai surprinsa cat de bine reactioneaza! certurile vor fi inerente, dar ajuta ambii frati sa invete sa imparta, sa apere, .... intr-un cuvant: sa creasca!
ana pe unde umbli mama ?!? mii dor de postarile tale! da si tu un semn de viatza sa stim ca totul e ok!!!
miro neamtzu zu haus, bossu in za haus ... dar cu ovulatia cum mai stam?!
doris acu e bine inesuca?

va pupici si is paproape in sara asta, poate mai imping o postare daca este buhe



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Buna seara, Timisoara!

Giova, sincere condoleante!
D-zeu sa-l odihneasca pe bunicul tau...
Sunt alaturi de tine si inteleg prin ce treci.

Bine ne-am regasit, (sper) la un nou capitol...
Am sosit si eu de la curs.
Elevii mei sunt tot mai incantati de tainele coafurii...pe care le descopera cate putin la fiecare sedinta!
Ma simt multumita , implinita, fac ceea ce-mi place.
Doamne ajuta, Ines e mai bine, nu mai are febra, a mancat.
Va doresc si voua si copilasilor bolnaviori insanatosire rapida!
Simina, ai fost la medic cu Deian?
Cum este?
Mihi, te salut!
Ines e mai bine.
Fac fata stresului cu Supradin, iau de o luna si incerc sa ma debarasez de tot ce nu imi este musai necesar.
Imi fac un program zilnic, pe agenda si nu ma abat de la el.
Acasa e bine, Radu ma ajuta , atat cat se poate si uite asa fac fata stresului.
Angi, m-ai spart, auzi, toba si pian stiu ce este,dar ce e aia Marimba? ca zau sunt in ceata...
Mey, Mihai ca de obicei super dragut si calm, m-a lamurit ca e normal sa faca asa ceva daca a intrat pentru prima data in colectivitate.
Asa ca ma inarmez cu rabdare, nu-i scadea febra la fata, ca-i dadeam Panadol, si vax albina, o cantareste si are 17,si ceva si i-a dat calpol 6+.
In rest e inebunit dupa Ines, s-a jucat cu ea, au povestit, Ines i-a zis : Te iubesc, Tu iubesti pe mine?
Si a fost topit...
Danitin, eu am o fetita, care nu e rasfatata mai mult decat limita normala a bunului simt, nu este egoista asa cum se zice...si nu mai doresc alt copil.
E decizia noastra, a mea si a lui Radu, pe care am luat-o din multe motive, care le cunoastem si care ne-au afectat.
Voi doi sunteti singurii care hotarati daca vreti al doilea copil!
Alexa, medic orl pe Draganescu, sau Ienciu.
Miro, acum am inteles de ce nu puteam vedea pozele!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ana acum am vazut postarea ta,
Mey, si zici ca te-ai ratoit la Boscheti?
Hai ca esti mortala, asta n-o stiam...
Si mie mi-ar pica tare bine daca ziua ar avea 48 de ore...au mama, as mai lua vreo 2 joburi...
Te inteleg si sper ca in We sa ne mai pove...
Mi-e tare dor de tine , si de Marius si de Luana si de Alex.
De voi toti!
Mai vorbim seara la tel.

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Buna seara Timisoara!
Am adormit sleahta si iata-ma.
Ana ,si mie mi-ar trebuie mai multe ore intr-o zi,casa mea e intr-un hal...,eu nu iau supradin da beau energizante,ca altfel as pica in nas.mai nasol e ca imi sare tandara aiurea,cand nu e cazul si cand e cazul rabd si imi sare tandara pe cei de acasa
Doris,ma bucur sa aud ca Ines e mai bine,da mihai nu se dezminte,cand e in jurul fetelor e topit,cu baietii mai are probleme,aici ii dau lectii de obicei.asta e are 2 fete ce sa-i faci.Si dupa Angy e la fel de parca nu ar avea o fetita acasa si si-ar dori tare mult una.Sa-ti explic ce e marimba,un instrument de percuti(melodic)seamana cu xilofonul,provine din Africa si e cel mai important instrum. melodic studiat la percutie,stii melodia aia a lui Stefan Banica,cand spune la refren fiecare instrument ce este(pian, vioara,trompeta) si la un moment dat se aude un instrument la care spune "asta nu stiu ce e?"Aia e marimba.Tastele sunt dispuse ca si claviatura pianului,sunt din lemn si se lovesc cu bete cu cap rotund invelit cu atza,lana,etc.Ca sa-ti fit mai in clar uita-te la poze si din descrierile mele o sa o recunosti,uita-te la albumul cu "recital"

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ajumuga/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

anam-ai bine dispus in seara asta cu peripetiuile voastre.

alina ai copii frumosi acum i-am vazut si eu in poze,
bine i-am vazut si la intalnirea noastra dar atunci nu vedeam pe nimeni bine eram intr-o stare aiurea.
Eu am cantat la mandolina na daca vrei sa sti!

noapte buna tuturor
mihi cea fericita ca poate bantui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Am vrut sa merg la culcare,dar mai postez pe Muzicieni pe DC si am mai zabovit acolo,apoi am vazut mesajul lui Mihi.Mihi mersi de compliment pt. copii.Cu totii avem copii frumosi.vreau sa va spun ca eu sunt prof. din 91 si primul copil l-am avut in 97,timp in care imi puneam problema ca ce o sa fac daca nu am copiii asa frumosi ca si elevii mei,asa talentati,chiar au fost angoase care nu-mi dadeau pace din 93(cand m-am casatorit) pana in 97,si aveam de ce in lumea noastra a muzicienilor,toti elevii mei sunt celebri in felul lor.
Parca e un blestem,nu am vrut sa fac folclor pt. ca tatl meu era deja celebru si in conditiile astea se spune despre copii,saracu e bun da nu ca taica-su sau maica-sa,poate Danitin intelege mai bine,acum baiatul meu imi spune ca vrea sa fie ca si mine,eu as vrea a fie ca si taica-su,inginer,detasat de aceste competitii care sunt intre muzicieni,actori,doctori...
De ex. Daniel vrea sa faca percutie si doarme cu betele,pt. ca vrea sa imi faca pe plac si e gelos pe elevii mei,cand sunt de fata canta prost,cand sunt doar eu cu el ma uimeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Ciao fetele

Am intrat doar sa va salut. Am aterizat la Diana si cred ca imediat ma trimite acasa in shuturi

Nici acum n-am apucat sa va citesc


Va pup pe toate


hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna seara !!!

Am intrat mai tarziu ...oare mai e careva?????

Giova- sincere condoleante...imi pare rau ca treci prin asa ceva chiar in preajma cununiei-daca pot sa te ajut cumva sa imi spui.
Ce mai face bb tau?
E super ceea ce ai ales pt bb..ai vazut ca si mie aceea mi-a placut cel mai mult. Eu am cumparat material..o sa-i fac,nici pe noi nu ne-a incantat materialul din care era facuta cea din vitrina.
Ai grija de voi .
Poate discutam maine dace esti prin preajma.

Mihi-mi-a explicat si doc mea cum e cu peridurala si sa stii ca ma ajuta tot mai multe experiente pozitve pe care le aud.bb meu nu era intors la ultimul eco (acum2 sapt) -acum s-a cam agitat el dfar nu stiu saracutul daca mai poate in sapt 35 +4z.
daca nu ....cezariana ..asta e...sanatos sa fie.

Maine iar o sa bantui pe la cumparaturi....

va pup
somn usor si o zi super maine la toata lumea
diana 35s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

ca de obicei am uitat ceva ......

danitin- draga mea eu am 34 de ani si sunt la prima sarcina....deci varsta nu trebuie sa te sperie ...daca tu simti ca iti doresti inca un bb...e decizia ta si a sotului tau...e f important. Eu mai doresc unul peste 2,3 ani...desi voi avea 37 ani...am crescut singuea si am tanjit mereu dupa un fratior sau o surioara.Le spusesem parintilor (la 5 ani) ca vreau un fratior sau un catel ....numai sa nu fiu singura.
Voi doi hotarati .... .

diana

Mergi la inceput