Ce s-a schimbat ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

quote:
Originally posted by Alex2

quote:
Originally posted by coltofeanu

Compromisuri cred ca fac si barbatii.... citeam ca ea isi dorea , dar barbatul , cam "puturos" din fire , mergea pe ideea ca mai rarut e mai dragut .... insa, cand o vedea pe ea agitata , suparata si pusa pe cearta ... zice : " Hai , fie cum vrei tu..." dupa care purcede la prestarea activitatii sexuale .


Mie tare greu a crede asta. Cum spuneam, ptr ca dorinta si excitatia trebuie sa plece prima data din creier. Ori daca el nu vrea nu stiu cum il va convinge pe...celalalt "el" sa poata presta.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...




.... voi doi stiti mai bine ....nu va pot contrazice !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

quote:
Originally posted by Clover

Cei mai multi barbati nu fac compromisuri daca nu vor sex. AU fost topicuri si topicuri, rauri-rauri de femei disperate ca partenerii nu vor si nu vor.

Ca o curiozitate barbatii astia de care spui atunci cand refuza fac povesti despre cat de obositi sunt si ca se trezesc dis-de-dimineata?

Keep the promises you make to yourself.




Eu cred ca ar trebui sa fiu fericia din punctul asta de vedere pentru ca sotul meu tot timpul are chef de dragoste ...si din viteza dorintei lui , uneori uita si de preludiu ( ceea ce mie nu-mi prea place ) ... Acum , fie vorba intre noi , eu sunt cea care uneori nu prea are chef... Lui ii este de ajuns doar o privire sau un zambet ca si intelege ca imi doresc o tavaleala ! Cred ca ar trebui sa apreciez mai mult ceea ce am si sa nu mai gasesc nod in papura , precum faptul ca , uneori ,nu prea are cuvintele cu el (pentru ca , asa cum spunea Alex , totul se petrece , in primul rand in creierul nostru , iar dorinta ar trebuie sa fie la fel de puternica si din partea mea).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by dianaintruder
"stii, pana cand imi vine mie cheful te pot durea outzele ca eu nu am chef de tine asta seara"





Diana, spui ca daca el te-ar refuza tu te-si simti aiurea. Vezi, asta e problema. Ii judecam pe ceilalti raportat la noi. Crezi ca asa ar reactiona si el. Desi nu strica un strop de empatie, mai ales in ce-l priveste pe partener. "Mda, saracul, a muncit o zi intreaga, e obosit, vrea mai bine sa doarma decat sa presteze. Ce as face eu daca as fi obosita, nu as vrea la fel, mai bine sa dorm? Deci e normal sa nu-si doresca acum o partida de sex." Si la fel cum tu ai avea pretentia ca el sa inteleaga fara sa ii fie afectat orgoliul lui masculin, la fel si tu nu trebuie sa o iei ca atac la persoana (ma refuza, nu ma mai doreste, are pe alta, etc), ci pur si simplu asa cum e, o problema personala.
Si barbatul tau ar trebui sa faca la fel. Sau un barbat in general.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by dianaintruder
mai propune bunicii sa scoata fata in parc vreo oraaaaaaaa, douaaaaaaaaaa, se mai uita la ceas nerabdator sa vina ora fetei de culcaaaaaaaaareeeeeeee, cand suntem singuri in weekend, se mai roaga de mine sa las fata la tzara cu mamaieeeeeeeeeeeee......!!!!


Diana, si de ce te plangi, din punctul asta de vedere ai langa tine un SUPER barbat. ptr el.

Mda, daca tu ai ajuns la concluzia ca e mai usor sa accepte un tertip decat un adevar, inseamna ca il cunosti, si daca asta este mai bine ptr voi, e ok.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Mai eu inteleg ca e un subiect incitant, dar uitati-va si in ce data a fost scris mesajul initial - 29. sept 2005. Fetita Alinei are acum 2 ani si nu cred ca mai are acele probleme.

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Bun spirit de observatie ai Coraly,exact l-a asta ma gandeam si eu cand am vazut ca inca se fac comentarii pe subiect,probabil ca e de actualitate.eu ma intreb ce ar face barbatii in cazul in care ar fi nevoiti din diferite motive numai de ei stiute, sa-si refuze partenera cu initiativa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by coraly

Mai eu inteleg ca e un subiect incitant, dar uitati-va si in ce data a fost scris mesajul initial - 29. sept 2005. Fetita Alinei are acum 2 ani si nu cred ca mai are acele probleme.


Eu am vazut in cele din urma, dar oricum se discuta despre subiect nu despre un caz in special, ca uite, vedeti, mai sunt atatea cazuri din astea, mai departe sau mai aproape de noi.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput