nume pentru ursuleti

nume pentru ursuleti | Autor: kiwwy

Link direct la acest mesaj

Puiul meu are 4 ursuleti pe care ii iubeste foarte mult,dar eu nu stiu cum sa ii "botez"pe fiecare.Pe toti ii numesc -simplu:ursuleti,dar parca as vrea sa aibe si un nume al lor,numai ca nu ma pricep la nume.Ma ajutati voi?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Teddy, Martinica.

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Pe ursuletul meu preferat (pe care l`a avut si mama in adolescenta) il cheama Micha. Nu stiu de ce, pur si implu mi`a placut.

Mai am un arici din plush pe care il cheama Tzepu Si un urs mare si alb cu ochii albastri pe care il cheama Cosmin (pt ca aveam un vecin cu aceiasi ochi mari si albastri ). Si inca un urs mare si galben pe care il cheama Tomi.

Ai putea sa incerci cu Bubu, Zizi, Lulu... ma rog, ceva care sa fie usor de pronuntat si de retinut de catre copil.

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Si Ines are mai multi, unul e Mormaila,altul Tedy, Tzutzu si daca imi amintesc si alte nume, mai scriu...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana Gin spune:

ce mi-a placut mesajul asta!
nici noi nu stam prea bine la capitolul nume - tot 4 ursuleti, si toti sunt "winnie" - de la cartea de povesti ...

pe ursul din copilarie il chema martin. dar ar putea sa-i cheme "mor-mor", "usu", sau si mai bine: mama-urs, tata-urs, bebe-urs - o familie intreaga! si atunci au si diferite roluri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

serban ii are pe fram si pe gelu.

madalina
http://pg.photos.yahoo.com/ph/madalina_dumitr/album?.dir=e08e&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Eu am avut-O pe Martinica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Pe ursuletul fetei mele il cheama TITI - si e cam batran si jerpelit, dar foarte iubit, iar pe ursulica baiatului o chema TINA - si are bluza si fustita tricotata de mine. TITI si TINA sunt ca doi membri ai familiei noastre - nu se poate sa plecam undeva fara ei, ca e jale mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindu spune:

Buna

Si baietelul meu are mai multi ursuleti: Winnie(e chiar winnie, Toby, Nesti si Ruxi.

Dar cel mai tare iubeste ratusca, pe care o cheama Papi.

Brindusa si Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

baiatul meu are 7 pisicute de plus ... toate sunt CAT...
si 2 ursuleti care ii indrageste tare si ii cheama Bubu si Red Bubu.
Alte jucari de plus nu au nume nume, ii striga dupa culoarea fiecaruia orange, blue, red...



Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante(New!)



Exerciti Animate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

La fel si Robert, nici el nu si-a botezat animalutele, le identifica dupa ce are specific fiecare, ex: ariciul cu fular, maimutoiul cu vesta, hipopotamul albastru si multe altele.
Numai cei 7 pitici au numele din poveste: Somnorosul, Hapciu, etc

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Robert, 14 decembrie 2002

Mergi la inceput