Dr. Tutunaru ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Clio...multam mult!M-ai ajutat foarte mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Korinna,
Lordra, vreau sa te incurajez si eu un pic si sa spun a o mia oara ca important este SA COMUNICI cu toti cei implicati in procesul nasterii, de la moasa pana la doctor.Si tot a o mia oara vreau sa spun ca fiecare nastere este unica, nu trebuie sa generalizam.

Nicoleta si Alexia (21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

mda, treaba cu comunicarea e cu dus si intors. eu, de exemplu, imi propusesem sa nu il bat la cap deloc pe dr t. sa am incredere in el, sa fac tot ce-mi spune si sa nu-l zapacesc. asa am facut.
si mie mi-a declansat nasterea (41 fix) si a fost totul bine. dar, intr-adevar, ma asteptam poate sa fie altfel. cred ca emotiile noastre la nastere, starea psihica este una f speciala, poate de aici sentimentele contradictorii. mmm, nu stiu. ma mai analizez, incerc sa-mi mai amintesc si va mai scriu concluziile, ca vad ca acum nu stiu ce nu mi-a convenit de fapt. pt ca totul a decurs bine, dar a lipsit ceva. poate apropierea, caldura. incercarea mea de a-l menaja, de a nu-l bate la cap cu nici o intrebare s-au intors impotriva mea. nici nu stiu acum de ex daca sa merg la control, la 6 sapt. important e insa ca baietelul meu e bine.
gabriela, felicitari pt o fetita frumoasa si sanatate multa!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Buna, hai ca ma bag si eu aici, ca n-a trecut mult de la nastere. La noapte, la ora 4 implinim 6 saptamani de la operatie. Alexandra este bine, frumoasa, creste bine. Sarcina a fost urmarita impecabil de dr T., fiecare detaliu a fost analizat, verificat. Am ajuns la operatie pentru ca asa a hotarat dansul si sunt sigura ca nu a fost gratuit, ca e adeptul nasterii naturale. Operatia a fost super, facuta de urgenta noaptea, pentru ca mi s-a rupt apa, a venit in 15 minute la spital dupa ce l-am sunat, m-a incurajat tot timpul, a creat o atmosfera super in sala de operatii, parca as fi fost la o sueta cu prietenii, s-au spus glume, s-a ras.
Nu am ce sa-i reprosez! Fetele care urmeaza sa nasca sa nu aiba grija, sa comunice cu el si cu echipa si totul va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Buna seara doamnelor!

Kristinutza, despre mine e vorba? multumim

pai mey, tu ai nascut exact in aceeasi zi cu prietena mea, si eu am fost in vizita la ea...nascuse un dolofan de 4 kg si 56 cm,... poate o stii, tot cu Tutunaru

am vazut si poze cu mogaldeata, doamne ce mititel e
SA-TI TRAIASCA!!!

ps. sa stii ca nici eu n-am avut parte de prea multa "prietenie" din partea doctorului, ca n-am avut asa mult timp sa ne cunoastem...eu cand am nascut, nici nu l-a atins pe bebe, ci moasa si dr neonato, el doar le-a spus sa mi-o puna pe burtica si s-o pup, insa ma gandesc ca era ocupat cu epiziotomia(cu brodatul)...si de aia, si la fel, fara prea mult "sa-ti traiasca...", lasa, noi sa fim sanatoase! si copiii nostri!

ca pt ei(dr), sunt chestii normale, de rutina...noi ne credem vedete, poate si suntem(pt moment), insa mereu urmeaza altcineva...asa e viata!

hai, va pup, sa aveti experiente cat mai frumoase! sunt in sufletul nostru, nu uitam niciodata!

ps.2... sa nu devin prea profunda, ca nu-mi sade bine!

Mami Gabriela si fetitzuca Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Aaaa, eu acum am vazut, ca scriam... pai mey Kid, SA-TI TRAIASCA COMOARA MICUTA!!!

vrem si poze, mai multa poveste!

Mami Gabriela si fetitzuca Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

quote:
Originally posted by uki


ca pt ei(dr), sunt chestii normale, de rutina...noi ne credem vedete, poate si suntem(pt moment), insa mereu urmeaza altcineva...asa e viata!








Nicoleta si Alexia (21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Bey, nu te rade, ma refeream ca pt noi e ceva special, in timp ce pt doctori e ceva normal(oricum, ei fac ceva foarte special, ca si meserie!), si... ca intotdeauna urmeaza o alta viitoare mamica...un alt bebelus adus pe lume!

ca o zi de munca(sau noapte)... capisci?

hai ma Clio...

Mami Gabriela si fetitzuca Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:


Ma radeam de forma sub care ai spus-o!

Nicoleta si Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theod74 spune:

Buna fetelor,

Uki, multumesc pentru incurajari!

Aseara am devenit oficial pacienta dr.T, pentru care la acets moment am numai cuvinte de lauda.
Consultatia a decurs ok, m-a consultat, mi-a facut ecografie, mi-a dat de facut niste analize la IDS, si cam ata pentru prima vizita.E destul nu?

M-a linistit si referitor la diagnosticul care-mi fusese dat de doctorita la ce fusesem pana acum. A ziz ca in afara de niste chisturi pe ovare alceva nu vede, si ca el nu s-ar grabi sa puna un diagnostic.

Cam asta a fost prima vizita la dr.T.

Voi ce noutati mai aveti?

Va pup si sa aveti numai vesti bune.

Theo

Mergi la inceput