De ce nu se vad pozele in profil???

De ce nu se vad pozele in profil??? | Autor: Iubika

Link direct la acest mesaj

Fratilor, pe mine chiar ma streseaza treaba asta!

De cate ori ma uit la un profil, acolo unde ar trebui sa fie poza utilizatorului nu vad decat un patrat mare si gol... daca fac click sa maresc poza, apare si imaginea mare, dar ce te faci daca eu n`am chef sa dau atatea clickuri?

Nu era mai simplu daca vedeam poza direct acolo unde sunt si toate celelalte informatii ale utilizatorului???

Vreausa stiu daca si alti forumisti se confrunta cu aceeasi problema si daca se poate face ceva.

Multumesc!

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns admin spune:

O sa arunc o privire... dar o sa dureze! Suntem in zugraveli, computerul acasa este intr-o cutie! Speram sa terminam saptamana aceasta si sa ne revenim un pic... cu toate promisiunile care le-am facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Multumesc frumos!
Oricum cam tot forumul e varzuca... no offense, dar ma streseaza ca niciooata nu`s paginile actualizate ca lumea.... de ex in subiecte active imi apare ca ultimul care a raspuns al subiect este , iar cand ma duc sa vad ce a scris, nu vad nimic postat dupa mesajul meu... e aiurea rau de tot!...
Spor la curatenie!

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by Iubika

Multumesc frumos!
Oricum cam tot forumul e varzuca... no offense, dar ma streseaza ca niciooata nu`s paginile actualizate ca lumea.... de ex in subiecte active imi apare ca ultimul care a raspuns al subiect este , iar cand ma duc sa vad ce a scris, nu vad nimic postat dupa mesajul meu... e aiurea rau de tot!...
Spor la curatenie!

Iubika, ti s-a intimplat des chestia asta ? Ca daca doar de 1-2 ori, atunci poate chiar la subiectele alea a scris cineva si pina sa citesti tu a sters. Sau poate dupa ce ai scris tu, cineva a modificat un mesaj scris mai devreme...
Ceea ce spui tu nu e din cauza Admin-ului, ca mie nu mi s-a intimplat asa ceva.



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Karina, mi se intampla intotdeauna.
Plus faza cu subiectele active... intru pe ele, postez un raspuns si daca intru peste 5-10-15 minute e tot la fel, ca si cum eu n `as fi trecut deloc pe acolo.
Trebuie sa ii dau sa`mi arate subiecte active din ultimele n ore ca sa vad cu adevrat ce se mai discuta pe forum.
Ma gandesc ca poate o fi si din setarile mele...
Sau mai stii?...

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Iubika, ai setat sa-tzi actualizeze pagina cu subiecte active o data la citeva minute?

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by Iubika

Karina, mi se intampla intotdeauna.
Plus faza cu subiectele active... intru pe ele, postez un raspuns si daca intru peste 5-10-15 minute e tot la fel, ca si cum eu n `as fi trecut deloc pe acolo.
Trebuie sa ii dau sa`mi arate subiecte active din ultimele n ore ca sa vad cu adevrat ce se mai discuta pe forum.
Ma gandesc ca poate o fi si din setarile mele...
Sau mai stii?...

Ai incercat sa-i dai "refresh" ? Ce browser folosesti ?



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Iubika, forumul nu este "varzuca" cum te-ai exprimat tu.

La subiecte active iti poti seta sa iti arate toate subiectele active de la ultima ta logare pe forum, sau din ultimele 15 minute, 1 ora, 6 ore, 12 ore, 1 saptamana s.a.m.d.

Daca ai setat sa iti arate de la ultima ta logare, dupa ce alegi un subiect unde dai un raspuns, pagina respectiva nu se modifica decat daca ii dai Refresh din toolbar IE sau apesi pe tasta F5.

Se intampla ca la unele subiecte sa arate ca ultima persoana a fost Karina de exemplu, dar sa nu vezi ca ultimul mesaj postat sa fi fost al Karinei ci al lui Pegasis. Asta inseamna ca, utilizatorul Karina si-a editat un mesaj anterior.

sper ca ai inteles.

iti urez succes

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

La subiecte active iti poti seta sa iti arate toate subiectele active de la ultima ta logare pe forum, sau din ultimele 15 minute, 1 ora, 6 ore, 12 ore, 1 saptamana s.a.m.d.

Daca ai setat sa iti arate de la ultima ta logare, dupa ce alegi un subiect unde dai un raspuns, pagina respectiva nu se modifica decat daca ii dai Refresh din toolbar IE sau apesi pe tasta F5.

Freia, sper sa nu razi de mine ca io nu ma pricep la d-astea cum fac ce-ai zis tu mai sus?
asta cu refresh stiu, dar vreau sa-l setez.

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

quote:
Originally posted by clyo

La subiecte active iti poti seta sa iti arate toate subiectele active de la ultima ta logare pe forum, sau din ultimele 15 minute, 1 ora, 6 ore, 12 ore, 1 saptamana s.a.m.d.

Daca ai setat sa iti arate de la ultima ta logare, dupa ce alegi un subiect unde dai un raspuns, pagina respectiva nu se modifica decat daca ii dai Refresh din toolbar IE sau apesi pe tasta F5.

Freia, sper sa nu razi de mine ca io nu ma pricep la d-astea cum fac ce-ai zis tu mai sus?
asta cu refresh stiu, dar vreau sa-l setez.

multumesc



din meniul albastru din stanga selectezi SUBIECTE ACTIVE. Ti se deschide o pagina in care sunt insirate toate subiectele active de la data, ora ultimeie tale logari in sistem. Poti modicifa treaba asta asa: sub numele tau, pe mijlocul ecranului in partea de susu unde scrie Buna ziua clyo, dedesupt scrie Subiecte active din / de si e o casutza cu o sageata in jos. apasa sageata in jos si ai posibilitatea sa setezi tot ce am spus eu in mesajul meu anterior.

daca nu te descurci da un semn.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Freia, cred c-am rezolvat, multumesc

Mergi la inceput