M-am hotarat...adoptie (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

ce activitate intensa!!! Frumos... si cat de mare este lista de la inceput... am lipsit ceva dar am citit si ma bucur f mult pt fiecare. Noi ne ocupam de Iustin, am mai gasit cateva zile frumoase si am profitat de ele. Printre altele ne-am intalnit si cu asistenta sociala si ne-a spus ca pana la sfarsitul lui octombrie totul va fi gata. O veste buna in sfarsit! In rest cu schimbarea numelui va mai dura probabil, dar asta sa fie problema!
Vali si Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Nely,
La noi a durat ceva pana am avut toate analizele.
Initial vroiam sa dam ceva , undeva si sa nu le facem insa vazind cit de greu este, ne-am hotarat sa le facem pe bune.
La o policlinica privata (nou infiintata) am facut testul HIV si testul pshihiatric. Asta a durat 2 ore. Insa rezultatul de la HIV ni l-a dat dupa 5-6 zile pt ca trebuiau sa se stringa 8 probe pt utilizarea substantei care determina HIV si pana s-au strins....
In legatura cu internele, acea policlinica nu avea medic internist si ne-am dus in alta parte. Cam 2 ore si acolo.
Daca gasesti o policlinica care sa aiba si psihiatru si internist si lab de analize de singe, scapi intr-o zi.
Certificatele medicale tb sa aiba stampila psihiatrului, a internistului si a directorului spitalului sau policlinicii.
Noua ne-au cerut atasat la dosar si testul HIV.
Sfatul meu pentru toate fetele care acum pregatesc dosarul pt atestat: FACETI COPII DUPA TOATE ACTELE PE CARE LE PUNETI LA DOSAR.
Dupa toate analizele medicale, dupa certificatele medicale, dupa declaratia ca nu ati fost decazuti din drepturi. Ce stau eu sa le enumar: DUPA TOATE.
Noi asa am facut si nu regretam decizia luata.Daca Doamne Fereste pierde DPC-ul vreun act? Nu iti vine sa
Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_112 spune:

buna fetelor!
Vreau sa va arat poze cu printesa mea la botez.
A fost o zi superba ,botezul a fost pe 17.09 dar abia acum am intrat in posesia cd.-ului cu poze.Am avut emotii!!!!cum nu am avut niciodata in viata mea.Oricum cine trece prin aceasta "etapa"este una foarte ferichttp://pg.photos.yahoo.com/ph/silvia_dinu2003/album?.dir=/ca13ita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Silvia, sa va traiasca micuta crestina, e o dulcica si te superi sau nu, seamana deja cu tati. Mie-mi place poza 19, sunteti tare dulci cum "stresati" copilu' cu pupaturi.
Aissa, te pregatesti sa dai de baut?

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

A, Silvia, vezi ca ai pus link-ul gresit, nu ti-au trecut emotiile inca?
Fetelor daca vreti sa vedeti pozele stergeti de la sfarsitul link-ului "ita.".

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Ilinca, nu-ti pot da incredintare, doar plasament.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Silvia nu pot sa vad pozele !




Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Silvia sa iti traiasca printesa! Foarte frumoase pozele, foarte frumoase momentele, pe care iar regret ca nu le-am trait si eu!
Briantis, fa cum a zis Liliana, sperge literele ita din coada link-ului. Eu le vad acum dupa ce am facut asa.
Liliana, da, ne pregatim intens

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Silvia,
Foarte frumoiase pozele.
Initial nu le puteam vedea si imi venea sa insa cu ajutorul lui Lilana (multumesc mult) am reusit sa le vad.
Este super frumoasa.
Sa va traiasca si sa fiti fericiti alaturi de ea
Pupici la mamici si bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Am reusit sa vad pozele.
Sa va traiasca dulceata de fetita !E scumpa foc .




Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput