Le faceti jucarii? (2) Camera copiilor

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Buna fetelor!

Sunteti minunate!Urmaresc de mult timp ceea ce munciti voi pe aici, copilasul meu mai are ceva de crescut pana sa incepem si noi sa ne facem propriile jucarii.
De multa vreme imi propun sa-i fac acel vulcan despre care scria cineva pe aici mai demult dar nu stiu exact ce sa pun in sticla de tedi....si de unde sa imi procur lut.
Daca reusesc sa-l fac revin cu poze!
la toata lumea!

Ana, mamica lui Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miris_ spune:

ii rog pe cei care au facut plastilina pt copiii lor dupa reteta de aici, sa imi spuna si mie daca lor li s-a parut putina cantitatea de apa, pt ca mie mi s-a ars faina si am mai pus apa ca sa iasa ceva...
am facut 1/2 cantitate, dar nu stiu unde am gresit.
si mai am o intrebare, si anume, de unde pot lua coloranti pt plastilina asta. m-am gandit sa pun cerneala in ea, dar...asta inseamna ca nu mai este ecologica, nu?

Cristina si Mihnea Stefan

In lucruri simple ma regasesc si cand zambesc si cand traiesc si doar o clipa imi e de-ajuns sa visez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Miria_cristina,am vazut in pozele tale ca te-ai apucat de pictat peretii . Ce tip de vopsea ai folosit pentru pereti dati cu vopsea lavabila?


bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

BUMBACEL - Eu am intr-adevar peretiidati cu vopsea lavabila si pentru desene am folosit culoare acrilica. Se dizolva in apa, nu este toxica, nu miroase (poti sa desenezi cu copilul langa tine) si cant te-ai saturat se spala sau se revopsesc peretii.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

mersi, am cautat azi in cora, dar n-am gasit niciun fel de vopsele acrilice. erau o ramada de acuarele, tempera si cam atat. ai putea sa-mi zici si mie de unde le-ai luat? cum faci conturul desenului pe perete, cu un sablon sau cum?
mersi

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eu vopseaua acrilica am luat-o de la fondul plastic. Am aproape de mine un magazinas unde se vand tablouri si alte obiecte de arta, dar si materiale pentru pictura. Culori mai ieftine gasesti la Hanul cu tei de pe Lipscani.

Iar desenele le-am facut cu mana dupa o carte de colorat, dar poti sa scoti la imprimanta, daca ai cum, eu nu am avut, diferite desene, dupa care sa le faci conturul la dimensiunea respectiva pe perete cu un creion negru. Cand termini de conturat incepi sa le umplii cu culoare, adica sa le desenezi.

Nu este greu, dar cere ceva timp si indemanare. Mie, insa, imi place la nebunie, deci am luat-o ca pe o relaxare.

Daca mai ai neclaritati zi-mi!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

mersi mult

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Jucarii frumoase din hartie. Preferatul meu, circul, care se pare ca se si invarteste.

http://www.vam.ac.uk/activ_events/offline/index.html

"Ce verde era valea mea!" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omi308 spune:

Fetelor! SUnteti minunate!
Am ramas fara cuvinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

quote:
Originally posted by ML

Jucarii frumoase din hartie. Preferatul meu, circul, care se pare ca se si invarteste.

http://www.vam.ac.uk/activ_events/offline/index.html

"Ce verde era valea mea!" (poze)




da...e chiar foarte interesant acest circ in miniatura!
si ai putea atasa la acest subiect si linkul dat de tine la subiectul "minunatii din hartie" nu de alta dar poate chiar se va gandi vreo mamica sa incerce impreuna cu copilasii mai maricei.
si numai bine!!!


Ana, mamica lui Stefan de 2 ani si....

ne jucam de-a cresa
ne jucam de-a pompierii

Mergi la inceput