Le faceti jucarii? (2) Camera copiilor

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

intreba cineva de granule de polistiren expandat: sa gasesc la munplast.noi stam in dr. taberei si au un magazin pe la compozitorilor!

super topic!victor are 2 luni dar deja vreau sa stiu cum sa ne petrecem timpul liber!



ilenutza si bb victor-22 dec 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Fetele, daca vreti materiale pentru hobby, puteti sa imi dati PM.
ma refer la hartie transparenta,tip fagure,carton imprimat,carton ondulat,rafie naturala,pasta de modelat,nisipuri colorate.....

eu mai fac diferite obiecte,dar ma bazez pe colorat.

Bau!
"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Miria_cristina, e superb ce ai facut tu. nu se strica acele obiecte? nu se inmoaie coca? cum le modelezi?

Bau!
"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu se inmoaie coca pentru ca o coc!

Iar de stricat de ce s-ar strica? Doar sa le spargi, eventual, ca pe orice obiect decorativ.

Ba, sunt foarte tari si rezistente! Prima data cand am facut chiar am ramas mirata de duritatea lor. Iar coca, daca o colorezi cu culori acrilice nu se scorojeste sau crapa, plus ca-i dai un strat sau chiar doua de lac, care este si el protector.



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Cristina,lutul alb sub ce forma se afla, de pulbere? Scuza-ma dar nu ma pricep si sa stiu unde ma uit dupa el, aici! In Rom unde l-ai gasit?

Iar pentru coca, ce masuri ai folosit? Ce cantitate iese? Ca as incerca pentru inceput o mostra. Mai precis din cantitatea pe care ai facut-o tu, cate opere de arta ai facut?
Iar vopseaua de care este? Pot incerca si cu tempera din aceea care folosesc copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

CHRISTEL - Coca o faci masurand, in functie de cantitatea pe care o vrei, cu o ceasca sau cu un vas mai mare daca vrei mai multa.Te-as sfatui sa folosesti o ceasca de cafea. Iti iese destul! Poti sa colorezi cu tempera, dar fara se folosesti apa, pentru ca se crapa la umed sau se scorojeste.
Lutul alb este sub forma de pasta groasa, gen plastelina. Si are aceeasi consistenta, dar se usuca repede, asa ca trebuie folosit cand il desigilezi. Eu l-am gasit intr-un magazin unde se vand tablouri, rame si obiecte de artizanat. Si culorile acrilice tot de acolo le-am luat, dar se gasesc si in magazinele mari sau papetarii.

Daca mai ai nevoie de vreun detaliu intreaba-ma!
Atata cat stiu, iti spun cu placere!
Si eu sunt novice!!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Multumesc Cristina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Salutare.

De mult urmaresc cu interes subiectele cu aceasta tema.
Am facut ceva sapaturi si am gasit si 2 dintre subiectele vechi cu aceeasi tema care au un continut interesant:

1.Subiectul Atelierul piticilor : http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34457&whichpage=1

2.Subiectul Le faceti jucarii copiilor 1 : http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33103

Poate se pot pune pe prima pagina?
Ar fii frumos un rezumat cu majoritatea linkurilor si descrierea.....nu credeti?

Se ocupa cineva de asta?


Roxi 13+ si Rares 9. april.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zfcristina spune:

Fetelor suntetzi minunate!Am sa incerc shi eu cate ceva din ce am vazut pe la voi.
Adjadyn & Ciuf
Super ,camerele copiilor si eu vreau sa le desenez ceva piticilor pe peretzi dar nu prea am talent.Voi cum ati facut minunatziile alea de desene???

botez
copiii mei iubiti
poze noi
Cristina , mamica de Craciunita Cristina Adriana (25.12.2001) si piticut Mihai Stefan (17.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Ionela si eu ma gandeam ca ar fi bine sa fie amintite la inceputul acestui subiect cele 2 topice. Ne poate ajuta cineva?

Mergi la inceput