sexul...dupa nastere

sexul...dupa nastere | Autor: elilenus

Link direct la acest mesaj

Sunt curioasa, care sunt experientele voastre in ceea ce priveste viata sexuala dupa ce ati nascut? Cum e sexul acum? Mai bine, mai rau?
Pe mine ma preocupa problema de ceva timp. Abia la 6 luni de la nastere nu am mai simtit epiziotomia si m-am bucurat ca de acum incolo voi simti din nou placere ca inainte. A mers un timp desi incepusem sa observ ca pozitiile care inainte garantau orgasme si senzatii misto, acum nu mai dadeau roade garantat ca inainte. Acum am perioade de "calduri", ceea ce nu se intampla inainte. Daca era vorba de sex era bine venit oricand. Acum mai greu mi se face pofta si mai greu am un orgasm... Ce naiba se intampla? Ma streseaza rau problema suntem tineri amandoi si sexul a fost o parte importanta a relatiei noastre.
Va rog, spuneti cum este la voi, sa imi dau seama daca mai am vreo sansa sau nu.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elilenus spune:

Haideti fetelor, 17 vizionari si nici un raspuns, va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pai cred ca este destul de greu unora sa raspunda unei asemenea intrebari, mai ales cind raspunsul este departe de ceea ce isi doreste fiecare ... Am sa iti spun cum este in cazul meu ... cam ca la tine, ca sa iti raspund pe scurt, am impresia ca timp pentru mine nu mai exista defel, de cind cu bebe Andrei. Uneori nu am timp nici sa ma uit in oglinda inainte sa iesim afara la plimbare - noroc ca astia au pus oglinda in lift si asa ma mai aranjez si eu ! Daca ar fi sa generalizez, as zice ca e de rau, pentru ca io una nu mai am nici un chef, spre disperarea sotului meu ! Dar sa nu ne grabim si sa speram ca pina face copilul 18 ani, ne revenim si noi oarecumva !!!
Iti doresc numai bine si sa ai parte de ..."vesti" bune si nopti ceva mai fierbinti !!
Pupici !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041
http://community.webshots.com/user/maarcesa100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilenus spune:

Nu e vorba de timp. Am bona care vine in fiecare zi de la 6 seara tocmai ca sa ne dea posibilitatea sa ne revenim oarecum, sa iesim in oras, sa avem timp doar de noi. Deci, context propice exista. Si totusi nu sunt la fel ca inainte.

elena si ANA (2.11.2004)

http://photos.yahoo.com/elenapangica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

La mine, din cate imi amintesc, caci sunt 13 ani de atunci, a fost mai bine dupa nastere decat inainte. Dar nu imediat, cred ca la un an dupa ce am nascut. Primul an a fost destul de greu, eram vesnic obositi amandoi, cu vreo 12-15 kg mai greoaie....abia dupa ce viata noastra a intrat oarecum in normal si probabil dupa ce corpul meu si-a revenit la strea initiala, abia atunci am inceput sa simt din nou placerea de a face sex. Si dupa cum ti-am spus, a fost mai bine decat inainte.

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kokolina spune:

salut

noi ne-am reluat activ sexuala la 2 saptamani dupa ce am nascut
la inceput, cateva zile a fost mai greu, dar cu ceva intelegere din partea sotului...a mers bine
in cazul nostru, nasterea mea ne-a imbunatatit viata sexuala, se vede clar o schimbare in sensul ca eu "traiesc clipa" mult mai intens !!
si imi doesc mai mult, parca...

va pup

Kokolina- mami de andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilenus spune:

La doua saptamani?! Wow, asta e super. Inseamna ca nu ai avut parte de tratament special numit epiziotomie, nu? Si eu vroiam, ma topeam de dor sa mai facem si noi...dar taietura imi readucea picioarele pe pamant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kokolina spune:


da, eu am facut cezariana...recunosc ca daca nasteam natural nu m-as fi incumetat sa incerc asa devreme
cu cezariana e mai bine, adica am folosit pozitia "eu deasupra" care e mai comoda in cazul in care ai o taietura pe burta
eu am fost norocoasa,la 3 zile dupa cezariana mi-a scos firele si la 2 saptamani nu mai aveam nici un fel de jena, eram ca "noua"...in afara de perioada de spitalizare de dupa nastere, cand am avut dureri cumplite, NICIOADATA nu m-a mai durut operatia
la o luna dupa ce am nascut urcam si coboram scarile cu carutul cu bebe in el...cand il scoteam afara...si nu am simtit nici o durere
in privinta orgasmului, dupa ce am nascut l-am "prins" mult mai usor, si chiar si mai multe

va pup !

Kokolina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

Noi ne-am reluat la 6 saptamani dupa ce am nascut. As fi putut si mai repede daca n-as fi avut niste complicatii din cauza epiziotomiei. Din fericire n-au lasat urmari, asa ca acum n-am nici un fel de problema si in nici un caz nu e mai rau decat inainte; din contra...

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_a spune:

Chiar vroiam si eu sa deschid un subiect de genul asta. Eu sunt la 4 luni de la nastere si desi apetitul nu mi-a scazut nu ma mai simt ca inainte. In primul rand ma simt mult mai larga (sincer chiar nu stiu daca e inauntru sau afara)si un pic modificata parca nu mai sunt ca inainte. Apoi mereu stau cu frica ca bebe incepe sa planga si chiar se intampla si de obicei suntem prea obositi ca sa mai incercam.

Poze cu Stefan

Mergi la inceput