Inainte de menstruatie...

Inainte de menstruatie... | Autor: Iubika

Link direct la acest mesaj

Fetelor, vreau si eu sa stiu daca si voua vi se intampla chestia sta si ce solutii aveti (daca aveti).

Cu cateva zile (o saptamana-10 zile) inainte de menstruatie am o stare ffff nasoala. Mai pe scurt... ma balonez! Am o burta de zici ca`s in luna a 4-a, disconfort cat cuprinde, si probleme cu "iesitul": ori deloc, ori fff greu. Nici laxativele, nici ceaiurile, nik nu are efect in aceasta perioada.

Odata cu venirea menstruatiei, totul se regleaza. Dar pana atunci! ....

Daca exista printre voi fete care se confrunta cu aceeasi problema si au reusit (sau nu) sa ii gaseasca o rezolvare, dati un semn, va rog!

Mersic!


If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Am si eu problema asta. Cu cateva zile inainte de menstruatie sunt atat de balonata de nu ma mai incap hainele. Cu constipatia mai rezolv cu cate un ceai, dar balonarea tot nu trece. M-am resemnat, am problema asta de cativa ani si nu stiu ce sa fac.

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Si mie mi se intampla.... dar fara constipatie... Eu oricum am burta mai sensibila asa ca m-am obisnuit(resemnat) cu starea asta.

Lizuca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/enderbaby/album?.dir=/cfe8&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_radu spune:

Pt. balonare poti lua de la farmacie Gasex ,este foarte bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by KUKI

Am si eu problema asta. Cu cateva zile inainte de menstruatie sunt atat de balonata de nu ma mai incap hainele. Cu constipatia mai rezolv cu cate un ceai, dar balonarea tot nu trece. M-am resemnat, am problema asta de cativa ani si nu stiu ce sa fac.

Iulia



KUKI acum sa nu intelegi gresit, cum ca m`as bucura de problema ta, dar mi`a parut bine sa vad ca mi`a raspuns si mie cineva. Incepusem sa cred ca numai eu ma confrunt cu asa ceva si era cam spooky....

Si eu tot de ceva ani am pb asta dar in ultima vreme parca nu mai pot suporta. Acum o luna, fara sa realizez ca`s inainte de ciclu, m`am dus sa`mi caut pantaloni. Am probat o multime de perechi, si intr`un final de abia m`au incaput unii 46, dar deja eram in depresie. Inutil sa spun ca dupa menstruatie,am pus pantalonii pe mine si parca ar mai fi loc de o persoana

Asadar.... ce ar fi de facut? Nu de alta dar eu oricum sunt obsedata ca`s grasa, si cand mai vad si ca am perioade in care nu ma incap hainele obisnuite.... cadere nervoasa scrie pe fruntea mea!

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Opa! Cat am scris eu mesaj pentru KUKI au mai aparut niste raspunsuri.
MULTUMESC FETELOR PENTRU SOLIDARITATE!

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Pe mine mai tare ma deranjeaza senzatia de foame pe care o am cam cu o saptamana inainte... Fetelor, ma scoate din minti. Adorm cu gandul la mancare, ma trezesc cu gandul la mancare, toata ziua rontzai ceva, si mi se face rau daca incerc sa stau nemancata.... Io cu asta ce ma fac???
De balonat ma balonez doar in primele doua zile si atat. Iar cu constipatia n-am probleme niciodata.

_
Ileana, mama de LUCA(2 octombrie 2003)

www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=54498" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Hehehe!... si io, tot ca tine, Ileana, cu mancatu' in perioada aia, as manca si noaptea!
Iubi, cu constipatia, poti sa incerci cu cate o lingurita de miere, dimineata...

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Aha, deci nu sunt singura care ar manca si var de pe pereti

_
Ileana, mama de LUCA(2 octombrie 2003)

www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=54498" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Toate manifestarile( si plus altele) astea fac parte din sindromul premenstrual.Eu aproape am scapt de el cu reflexoterapie.
Constipatia poate fi ameliorata si cu o ligurita de miere plus un pahar de apa plata la temperatura camerei.

Incearca un tratamet naturist.
Santate!
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by asi

Toate manifestarile( si plus altele) astea fac parte din sindromul premenstrual.Eu aproape am scapt de el cu reflexoterapie.
Constipatia poate fi ameliorata si cu o ligurita de miere plus un pahar de apa plata la temperatura camerei.

Incearca un tratamet naturist.
Santate!
Familia mea
Razvan




Exact asta voiam sa spun shi io, toate fac parte din mult hulitu PMS (sindromul premenstrual), plus nervii intinshi ca pe bigudiuri, io la ultimu PMS mi-am dat barbatu-afara din casa, sa plece la hotel, noroc cc ca nu se pune la mintea mea shi-a ramas tot in pijama, nici nu s-a sinkisit sa se imbrace macar Pe bune, la fiecare pms imi vin dracii pe consort, shi deshi-l avertizez "vezi ca intru-n pms, umbla pe virfuri!" o cauta cu luminarea, frate, shi mai abitir, asha ca la fiecare pms trag cite-un scandal monstru de ma racoresc pentru toata luna, da cre ca asta tot comunicare se numeshte!

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput