mi-e dor sa ma simt implinita !!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

E trist ce povesteste pyalenna si poate fi fara rezolvare. Am patit si eu acelasi lucru intr-o relatie care a durat 2 ani si in care deveniseram colegi de camera. In cele din urma am renuntat, dar nici nu mi-am batut capul foarte tare. Pur si simplu domnu' nu avea inclinatii catre sex. Nu umbla cu alte tipe, nu era gay, dar nu-i placea prea tare. Oricum era un fel de robotzel care stia cateva miscari, cand se intampla era intotdeauna la fel. Patetic! Am renuntat fara nici cea mai mica remuscare. Pana la el crezusem si eu ca nu exista barbati care pur si simplu nu sunt interesati de sex, dar exista.

Acum pentru tine:
1. Cu calm si bunadispozitie iti iei o jucarie. Discuta cu sotul inainte de a o cumpara, roaga-l sa te ajute sa o alegi. Poate va fi contrariat dar tu insista pe gasirea unei solutii impreuna, fara reprosuri, radeti de situatie (el iti alege tie un vibrator). Insista pe faptul ca veti gasi o solutie - si asigura-l ca tu crezi ca e doar o solutie temporara, ca ai incredere ca problema lui se va rezolva.

sau:
2. Paraseste-l. E greu, nu e recomandabil pentru ca sunteti casatoriti si e cumplit un divort din toate punctele de vedere: psihic, financiar etc.

Daca poti, gaseste un psiholog si discuta la inceput numai tu cu psihologul, apoi daca acesta recomanda si sotul accepta, mergeti impreuna. O sa fie putin greu sa-l convingi fiindca orgoliul masculin va tinde sa zica "ce, eu singur nu ma pot descurca? N-am nevoie de un idiot care ma aseaza pe o canapea si-mi ia 300.000 pe sedinta"

Good luck

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Constat ca e un caz mai des intalnit decat am crede. Si eu sufar pe tema asta si imaginati-va ca intr-o zi foarte umoristic mi-a spus "draga am o migrena". Am apreciat gluma, dar nu m-a ajutat foarte tare. Pai draga, iti dau nu o pastila, ci o folie de aspirina.

Ideea e ca n-ai ce sa le faci. Mie imi zice ca-i obosit, ca el ma doreste in draci, dar nu mai are si energie pentru asta. E mult mai simplu sa te uiti la stirile de la Pro TV. Astea cu haine sexy cine romantice sunt ca si cum te-ai duce convins pe Marte ca gasesti extraterestri. Toate lucrurile recomandate standard sunt bune acolo unde exista disponibilitate de ambele parti, sunt pe post de piper. Ori daca n-ai mancare pe care s-o condimentezi degeaba...

In fond problema e simpla: persona dintr-un cuplu cu apetit sexual mai mare e condamnata sa se dea cu capul de pereti daca are chef sa fie fidela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Uite ce frumoasa sinteza a facut Clover. Ramane prin urmare sa ne testam hormonii pe parcursul multor ani ce va sa vie, sa vedem care rezista mai mult, hormonii sau clachez io nervos. Eu una am incadrat de mult lipsa activitatii fizice conjugale ca tradare. Ma mai gandesc insa daca merita sa supun unui astfel de parcurs cu obstacole psihicul meu...

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Am mai intrat acum cateva zile pe un forum si am citit mesajul unei doamne care a avut aceeasi problema. La ei rezolvarea a fost foarte simpla: au facut analiza de sange pentru determinarea nivelului de testosteron al domnului si au constatat cu surpindere ca era de doua ori mai redus decat normal. Cu pastilute s-a rezolvat.

Treceti pe la un cabinet medical. Eliminati intai organicul si apoi concentrati-va pe psihic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

N-am mai postat cam de multisor si na' belea imi fac debutul tocmai acilea. In fine, situatia mea e tocmai pe dos. El saracu alearga dupa mine prin casa si ar sta si in cap numai sa-l bag in seama. Eu sunt varza cu hormonii si fac un tratament pentru endometrioza ovariana. Pastilutele alea nenorocite ma ajuta pe o parte si darama pe alta. Dorinta mea tinde spre zero si chiar daca ar fi vreo urma locul in cauza e mai uscat decat Sahara. Sa nu-mi spuneti sa folosesc lubrifiant ca degeaba dai 2 metale cu ulei atunci cand le freci.

just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

"eu zic ca daca tu ai incercat tot ce se poate sa redeschizi apetitul sotului si el nu si nu..."

eu simt ca nu a incercat totul .....parca il si vad pe saracul sot cum se chinuie in pozitia misionarului ani la rind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Noi n-avem problema asta (desi avem altele) - insa am auzit nenumarate cazuri, povestite atit de barbati cit si de femei... Cred ca intr-adevar de vina este aportul de "cunoastere a celuilalt" pe care il aduc anii. Ajungi sa nu-l mai percepi asa cum il vedeai initial.
Curios, dar se poate ca un om de care te-ai apropiat foarte usor sa devina aproape inaccesibil in decursul unor ani petrecuti impreuna....


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

@anka-maria:

Daca-ti doresti sa fiti impreuna puteti. Pe langa lubrifiant, pe care nu pot sa nu ti-l recomand (pune mai mult, merge) exista si alte cai de a va satisface reciproc. Mangaieri, masaj, sex oral. Totul e sa adopti acelasi aer degajat pe care l-am simtit in post-ul tau, sa va simtiti bine.

Sunt convinsa ca sotul tau intelege natura dereglarilor tale si cauza absentei "chemarii" si se va bucura nespus de mult daca va simti la tine disponibilitate macar psihica daca nu si fizica. Odata cu inaintarea in virsta ritualurile de dormitor se schimba, se trece de la accentul pe act in sine la accentul pe starea de bine si de apropiere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

quote:
Originally posted by Guestus

"eu zic ca daca tu ai incercat tot ce se poate sa redeschizi apetitul sotului si el nu si nu..."

eu simt ca nu a incercat totul .....parca il si vad pe saracul sot cum se chinuie in pozitia misionarului ani la rind.





guestus vb din experientza il si vad tragand la galere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellaalba spune:

Foarte trist si foarte "de meditat"!
Nu stiu de ce sa mai fii "in doi" cu un barbat cu care nici adunata nici inmultita nu faci cat 2! Spunea cineva ca sexul nu e totul in casnicie. Eu zic ca e totul! Cu sexul incepe si se termina tot! Iar daca acolo nu e, nemultumirile curg lant!
Daca eu as simti asta i-as acorda partenerului o perioada de gratie dupa care mi-as lua amant. Sincer! Nu jucarie...eu am nevoie de dragoste si afectiune nu de jucarii. Ca femeie imi pot stapani instinctele sexuale, dar nu pot sa acopar nevoia de afectiune si tandrete.
Nu sunt casatorita inca dar iubitul meu a avut la un moment dat o "scapare" ...adica a adormit si s-a intors cu spatele cand eu asteptam altceva. Am avut grija sa inteleaga ca asa ceva ma jicneste foarte tare si nu accept.
Draga mea draga! Ma doare sufletul pentru tine. Daca il iubesti si il vrei du-l la doctor!!! Serios...frustrarile te vor aduce in pragul depresiei si nici un barbat nu merita sa faci asta pentru el!
Succes si ai grija de tine!


Mergi la inceput