Romanii din Marea Britanie (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Ce mai faceti ce mai ziceti? Eu tot cu dieta mea. Off tare greu mai scad kilogramele astea. Dar sa speram ca totusi intr-o buna zi...
In rest nik deosebit de la mine. Am facut si eu placinta cu branza numai ca am luat-o de la tesco, Flamingo am sa incerc si cu aia de la asda dar nu am ajuns atunci pe la asda deci... A iesit buna, dar nu prea dulce data viitoare pun mai mult zahar, in schimb am facut o reteta de la fetele de pe forum de la La bucatarie se cheama prajitura desteapta si a iesit excelenta. As manca cu tonele daca as putea.
Ramona nu inteleg ce vrei sa spui prin: MADA ok nu mai zic numik, era sub forma de gluma . Ca eu nu sunt suparata, dar ma rog, te rog sa-mi explici si mie ce ai vrut sa zici.
Vremea asta ma cam calca pe nervi ca mai in fiecare zi ploua si ma deprima ploaia asta, dar de acu tre sa ma obisnuiesc cu gandul ca vine si toamna.
Duminica mergem in vizita la niste prieteni ca e ziua lui si acu tre sa imi cumpar niste haine in care sa si incap, ca eu am haine de ocazie dar sunt marimea 8, deci n-am sanse sa ma imbrac cu ele.
In rest nimic deosebit.

Va salut pe toate si un weekend cat mai frumos si sa speram ca vremea va fi frumoasa.

------------------------
Born free, now I'm expensive.
http://community.webshots.com/user/mada_mxm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna fetelor!
Plictisita si obosita va salut si eu..
Sa va spun ce mi s-a intamplat azi...ca sigur nu ati pomenit si nici nu veti mai pomeni.
Eu si Lari suntem mari amatori de lasagna cu pui. Si exista una semipreparata facuta de Findus, cu pui, ciuperci si bacon, la 1.79 de care iau de obicei.
Eu am un Tesco langa mine asa ca vesnica pomenire e la Tesco.
Saptamana trecuta am gasit lasagna buy one get one free si evident am luat si eu.
Azi am fost la pauza la Tesco si am dat pe la lasagna sa vad daca mai e oferta.
Mai era..si mai erau doar doua pachete in frigider...le-am luat si surpriza a venit la casa unde a aparut ca ma costa.....18p!!

A fost chemat un superviser si el a zis daca asa a dat in casa atata costa!
2 cutii de lasagna la 18 p!
Sigur a fost cea mai ieftina mancare cumparata vreodata!!!

Si tot din ciclul pataniile mele, sa va spun ce am patit cu Orange..
Am comandat pe site la ei un telefon Samsung Z500 la abonament. Pt ca aveam optiune de a completa alta adresa pt livrare decat cea unde locuiesc, evident am dat adresa de la munca pt ca acasa nu are cine primi pachetul.
Si primesc un mail de la ei cum ca numai acasa poate fi livrat pachetul. Si mai mult, numai de luni pana vineri.
Adika sa imi iau liber ca sa primesc sau ce?
M-am certat cu aia la telefon de numa'...si am sfarsit prin a anula comanda...

Cam asta...Duminika iesim in oras, mergem la acvariu cu Ramy si o sarbatorim ca mai pune un anisor la nr...si poate luam si telefon direct din magazin..

In rest, voi ce faceti, cum petreceti we asta?
Ptiu, ce repede trece timpul...parca ieri era luni..

Va urez la toate un weekend frumos, care mergeti la carnaval aveti grija la inghesuiala dar distractie placuta...si sa va relaxati in bank holiday...si mai vb...si trimiteti-ma odata acasa!!

Pupici

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramybrasov spune:



Buna seara la toata lumea.
In sfarsit am apucat sa intru sa zic si io doua vorbe, ca azi avui pc blocat...

MADA, credeam ca te-ai suparat cand am zis ca tragi chiulul...ca ai raspuns ca ai umblat prin oras..mi s-a parut mie scuze...
Bravo pt vointa cu dieta, io nu pot frate..am si io niste blugi nr 8 care nu ma mai incap...acu baza in 10 si cu speranta spre 12

HAHA...da mai vorba lui MOTA ma duc la acvariu sa prind si eu vreun PESTE de coada Sunt mititica ma, ma duc si io de ziua mea la acvariu...dar am auzit ca e fain si daca tot nu am vizitat acest obiectiv why not?

Apropos...sa vedeti ca m-a mancat pe mine undeva azi si m-am vopsit.
Io zic, stai ma sa fac io o schimbare asa ca la 25 de ani...sa incerc ceva diferit..ia sa imi fac io suvitesi am luat de la Garnier kit din ala da pe nuante apropiate de saten..Adik batea spre roscat asa
Si nush cum naiba....au iesit BLONDE maaaaaaa BLONDE
Arat ca naiba, parca am o capita de fan in cap

Saptamana vitoare incerc sa ma vospesc din nou..Sper sa prinda
E si ca sa fie looku look...mi-am dat si cu servetele autobronzante pe fata....asta ca dezastrul sa fie complet

Asa ca daca cineva are o masca sau o peruca ar fi foarte bine primite
Asta a mea zice ca imi sta f bine, ca ma deschide la fata, iar Christophe nici nu a observat...ceea ce inseamna ca nu e asa de rau
Astept reactia lui MOTA duminik

Pai si io va doresc zile fara ploaie si ne auzim

Si lui CECI, ROXA, MIRU, FLAMINGO...Salutari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Motanik pai la asa preturi tot sa mergi la cumparaturi. Lol. Si cu orangeul adik comandat pe net am avut si eu o multimea de probleme. Asa ca mult mai sigur iei din magazin de la orange sau de la carephone warehouse. De la orange am facut eu de pe net o comnada la un nokia si primul care lam primit era defect si ii explicam lu aia la tel simi zice mergeti la un magazin ornage sa verifice ei si ma duc si de acolo imi zice ca ne pare rau nu va putem ajuta ca orange web e alta firma si noi magazinele alta firma. Asa ceva n-am mai pomenit. Si dupa multe certuri si scandal mi-au trimis alt telefon special delivery. Asa ca nu luati de pe net ca ies numai belele.
Aaa si apropo de tel mobile, mi-am luat acu de la carephone warehouse un tel si sunt la O2 la abonament si mi-au dat ei welcome packul lor dar nu mi-au dat carticica din aia cu useful numbers de la O2 unde sa verifici creditul, unde sa suni la customer services, etc. Si ma duc la O2 si intreb cum pot obtine si eu nr alea si aia imi zice ca ii pare rau nu ma poate ajuta sa merg la carephone warehouse. Bun, ma duc la carephone warehouse si era o proasta la tejghea ca altfel nu pot sa-i zic statea toata intinsa si relaxata si ii zic nu va suparati si ii zic povestea si ea zice vai da nu mai exista numerele alea, cum sa nu mai existe???? si omul cand vrea sa-si verifice creditul ce face???
Asa ca daca sunteti la O2 la abonament ziceti-mi si mie unde pot sa sun sa aflu cate minute si mesaje mai am. Si ce nr pot suna de customer services daca raman in pana cu tel.
Ramona sincer ti sa parut eu nu m-am suparat deloc. Si iti spun de pe acum La Multi Ani si petrecere frumoasa ca weekendul asta nu prea voi fi pe net. Si stai linistita cu parul se rezolva te faci peste vreo cateva saptamani alta culoare si gata.

V-am pupat! Weekend frumos si fara .

------------------------
Born free, now I'm expensive.
http://community.webshots.com/user/mada_mxm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramybrasov spune:



Salutare gagici.
MADA multumesc ptr urare la fel si tie, parca spuneai ca si tu ai de sarbatorit pe cineva acum nu?
Sper sincer sa imi schimb culoarea cat mai repede ca acum se inchide si arat ca vulpile astora, rosu galben caramiziu. Mi-e ca sa nu imi ard parul daca il schimb asa repede.
Si tie petrecere faina.
La O2 la customer service e 100, io pt balance dadeam diez 1010 parca, acum sunt pe T-Mobile

MOTA cred ca a fost bizi azi ca nu a intrat deloc, ne vedem duminik atunci

Restul fetelor, aveti grija sa va odihniti si sa va distrati.
Va pup si ne auzim luni

Weekend fain..ca e si bank hollyday ca am uitat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baytree spune:

LA MULTI ANI , RAMONA !!!!!!!

zic si eu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1iana spune:

MULTI ANI TRIASCA , MULTI ANI TRAIASCA , LA MUUULUI ANI!!! RAMY ITI DORESC TOT CE ITI DORESTI SI TU ,CA STII CEL MAI BINE CE AI NEVOIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramybrasov spune:



SALUTARE GAGICI.


Multumesc ptr urari CECI, La multi ani si tie.
Cinstea ramane pt luna septembrie ok? Sa facem si noi un gratar cu muzichie asa sambata seara
Apropos si tie FELICITARI pt reusita la test, mi-a zis Roxana ca i-ai facut pe fraeri, acum la sosea sa te vedem.

Io sunt in asteptarea orei fatidice 12 cand tre sa inceapa sa sune telefonu, o sa fiu su io f importanta ptr cateva minute acolo...iar apoi bag somn.
Mi se pare ciudat sa nu fiu acasa, chiar daca eram la mare de obicei de ziua mea, cu mici exceptii cand mai faceam chef si pe acasa...

Anyway, multumesc fetelor pt urari, ce imi doriti voi mie, sa vi se intample si voua...
Bank Hollyday placut si innsorit.

Io noapte asta nu o sa dorm, nu ca fac party, dar in vecini e ziua unui adolescent, cred ca face 17-18 ani si are la invitati care sunt foarte galagiosi da se distreaza, asa eram si noi la vremea noastra...doamne parca as avea 100 de ani...
Au pus un cort afara in curte si e luminat cu beculete si lumanari, foarte original s misto..

Ehhh, gata cu palavrageala



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:



''La multi ani, Ramonicoooo!
Sa iti dea D-zeu ce este mai bun,pt ca meriti din plin!





''Suflet de copil -ANDREI ONICIUC''
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52159
O sansa pt Silviu!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52298

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramybrasov spune:



Merci si tie CRIS1ANA pt urari, esti foarte draguta...ca de obicei...


Mergi la inceput