Cele mai bune comedii romantice

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

La recomandarea voastra am vazut ieri 50 first dates. Super film. Comedie buna iar mesajul e nemaipomenit.

Am mai vazur Senseless. Tot o comedie supeeeeer!!!



anca...SIGUR intr-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

quote:
Originally posted by Bubbles
Faza tare este ca eu dau apa la soricei la toate scenele mai triste, pana si la desene animate

Bianca


pt. ca veni vorba de filme romantice, dar si de plans, as vrea sa stiu daca a mai lacrimat cineva la finalul de la "sense and sensibility" ("ratiune si simtire"), cand incepe emma thompson sa planga,afland ca hugh grant nu s-a insurat! primele 3 dati cand am vazut filmul asta nu m-am putut abtine sa nu la faza aceasta !


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Fara indoiala pt mine cea mai tare este....Bridget Jones si ale sale jurnale! Cand sunt intr-o pasa proasta imi pun DVD-ul si...nici nu vad cand trece timpul!

Alina 28+ Bebitza Amalia

http://community.webshots.com/user/alina_delebarre
Puiutul meu e pe drum:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20717;2/st/20051113/dt/6/k/83eb/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

"What women want"
"Meet the parents, Fockers"
"There is something about Mary"
My father The Hero --Gerard Depardieu
Green Card --tot el cu Andie MacDowell


***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

grumpy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Pride and Prejudice, Before Surise, Before Sunset, Sense and Sensibility, Wimbledon, Laws of Atraction, Love Actually, Four Weddings and a Funeral..

Oana si Paul (3 iulie 2002)
Poze
oana5874@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybip spune:

Subscriu la fan Meg Ryan...va mai aduceti aminte de "Sleepless in Seattle" sau despre "You've got mail" unde joaca cu admirabilul Tom Hanks?...
Mi-a mai placut "The Sweetest thing" si "How to loose a guy in 10 days".

Monica si Yasmeen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Nu cunosc prea multe persoane care sa fi vazut filmul "Gorgeous", mie mi-a placut mult acum cativa ani cand l-am vazut.

"Wisdom doesn't automatically come with old age. Nothing does - except wrinkles. It's true, some wines improve with age. But only if the grapes were good in the first place."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Mie imi place mult "Descult in parc", dintre filmele vechi.
Iti recomand cu caldura filmele "cu casatorii": Casatorie indiana, Casatorie greaca, Casatorii si prejudecati. Sper ca am nimerit titlurile, nu stiu exact cum au fost traduse in Ro.
Si sa nu uit, un film superb, pe care il revad de cate ori sunt jos cu moralul: Inventandu-i pe Abbot.
Si inca unul, care imi place, dar pe care din pacate nu-l gasesc Lunga vara fierbinte

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Nu a vazut nimeni High Fidelity cu John Cusack? Ah... Fenomenal tipu'! Acum joaca intr-un film nou, tot comedie romantica "Must Love Dogs". La noi in Ro inca nu a aparut. Must see pentru ca i love dogs and love Cusack too...

Si eu sunt fan Meg Ryan. Sper sa mai faca multe filme bune. Filmul meu favorit cu Ryan e 'City of Angels', film romantic, dar nu si comedie

Gabici
'I tried to sniff coke once...the ice cubes got stuck up my nose!'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

Magnolii de otel - suuuperrrr
mai imi place (imi scapa numele) Sub soarele Toscanei parca? cu diane lane




Mergi la inceput