Moasa si nasa la frati?

Moasa si nasa la frati? | Autor: mihaipopescu

Link direct la acest mesaj

Buna, am si eu o intrebare daca stie cineva sa-mi raspunda...sunt moasa la o fetita de 5 ani si peste 2-3 saptamani se va naste fratiorul ei, pot sa-l botez , sa-i fiu nasa? Multumesc si multi pupicei.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Sigur ca poti sa-i fii nasica.


idei nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaipopescu spune:

Merci, Darria, este numele tau? este f.frumos ,pe langa Alex nepotica de 5 ani am mai mosit o alta fetita care acum are 1si jumat. si o cheama Dara si am mai intalnit o fata pe forum cu numele Dariana...daca as avea si eu o fetita( deocamdata sunt la titlul de aspiranta) nu stiu care din numele astea le-as alege ca tare dragi imi mai sunt...am sa cer totusi si parerea unui preot sa nu fac vreo boacana.Pupicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Nu, numele meu nu este Darria. Este un nume de utilizator. In momentul inregistrarii nu am putut folosi numele meu pt. ca este deja folosit si nu mi-a trecut prin cap sa-l folosesc pe al meu cu mici modificari.
Am 2 prenume: Nadia - Elena. Daca o sa am bebei le voi pune doar un singur nume, preferabil de sfinti. Unul dintre strumfi va purta numele Sfantului Andrei - a inceput crestinarea geto-dacilor.
Sa-ti fie sanatosi strumfii care te inconjoara si sa se nasca sanatos finutul.
Iti doresc sa ai si tu cat mai curand fetita ta

idei nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_claudia14 spune:

Da bineinteles ca poti sa fii nasa copiluli,si daca erai si nasa celuilalt puteai sa il botezi si pe celalalt,asa ca se poate.Nu puteai sa botezi daca parintii copiluli iti botezau ei tie sau te cununau dar asa poti.Daca parintii te-au ales pe tine fa-o cu mare placere.Sa iti traiasca finul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaipopescu spune:

Darria si Andreea multumesc pentru raspuns si pentru urari,sunteti niste dragute...cred ca pana la urma o sa fiu si nasa si moasa la acelasi bb-el,va doresc numai bine la amandoua si la toti bebelinii care va sunt alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

Poti boteza linistita.Petrecere frumoasa si bb sanatos
36+6

Mergi la inceput