La cite sapt. ati nascut si cit a cintarit BB?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joker spune:

maaaaaaaaaaaaaaaaaaareeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!la 39 de saptamani si 2 zile am vrut a doua opinie, dupa ce ecografia a relevat un fat mult prea mare pentru bazinul meu si pentru o prima nastere.Opinia lui a fost:"In jumatate de ora intri in operatie.!"Rezulta una bucata RECLAMA ILEGALA de 56 cm si 4450 grame.Cu scorul apgar de 9 la nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tarzanica spune:

La 40 de saptamani si o noapte . Dragutul de Alex a venit in viteza la cateva ore dupa DPN.
Nastere normala, fara anestezie, 3700gr, 53cm, scor Apgar 10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Am nascut natural fara anestezie la 40 saptamani o minunatie de fetita de 3300gr, 53 cm scor Apgar 10

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

A nascut si cumnata mea ieri, la 38 de saptamani fix, un baietel, un baietoi de 4.200kg. Uraaaaaaaaaa!!!

POZE
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

bebitza mea Alexandra Diana a avut 3,280 la nastere si 53cm la 39de saptamani mi s-a provocat nasterea care s-a sfarsit cu o cezariana.....asta e daca asa a vrut colul meu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ra_75 spune:

Alex a venit pe lume la 40 sapt. si 2 zile, a avut.... 4,500kg si 63 cm. Nasterea a fost normala 100% si destul de...usoara. A fost bebelusul vedeta atat in maternitate cat si in ziarul local.

O sa fie bine daca te vei gandi mai mult la el si mai putin la tine. Va tin pumnii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Amira s-a nascut la 41 sapt. cu 3540g.
Israa :40 sapt. 4350g.

Printesele mamii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Buna fetelor!
Am nascut,prin cezariana, la fix 40 saptamani.Bebitza mea a cantarit 3.600 kg, 49 cm, scor apgar 9.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66331" target="_blank">Continuare


Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput