La cite sapt. ati nascut si cit a cintarit BB?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Fetele, dragutele, va multumesc pentru incurajari. Noi miine implinim 40saptamini si bb Sebi nu da semne ca ar vrea afara.
Pupici la memici si bebici


Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

David (15 aug 2002)la 40 sapt+ 5 zile cezariana, din lipsa de contractii 3450gr si 50.5 cm
Daria (20 nov 2004) la 34 sapt cezariana pentru ca era prematur si la fel lipsa de contractii, 2165 si 44 cm, micuta dar sanatoasa.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybip spune:

Kulta, nu-ti face probleme...asa am fost si eu, ca tine si ca multe alte mamici, ingrijorata ca bebele nu da semne de iesit afara in saptamana 40.La finalul saptamanii 40 doctorul m-a chemat la spital sa-mi induca nasterea.Totul a fost super ok, mi-aduc aminte cu mare placere iar bebe a cantarit 3.150 kg.
Nastere usoara si bebe sanatos!

Monica si Yasmeen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Eu am nascut la 39s+3z,prin cezariana,fara nici un semn de declansare a travaliului(doar colul moale,scurtat si intredeschis cu o zi inainte,dar fara dureri),un baietel,Alexutu,de 3600 grame,52cm,Apgar 10.
Nastere usoara!
Poate faci o statistica sa ne spui la ce concluzie ai ajuns

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Eu am nascut-o pe Sofia la 39 de saptamani, fara nici un semn de travaliu, prin cezariana. Avea la nastere 3500 grame si 52 de cm.

Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE CU MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenduta2003 spune:

Eu l-am nascut pe Rares la 40 saptamani si 3 zile, nastere naturala, dar provocata. A cantarit la nastere 3,700 si 52 cm.

http://community.webshots.com/user/carmenduta2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mironna spune:

41 saptamani, nastere naturala, provocata, 3.300 si 51cm

Mirona si BB Andrada (20.03.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

41 de saptamani si 2 zile( credeam ca nu mai vrea sa iasa!), 3900 gr, 59 cm(dar cred ca au gresit cu vreo 2 cm la lungime ca acasa nu avea atata....sau poate a mai scazut)!Nastere prin cezariana(initial am incercat vreo 8 ore sa nasc natural dar nu s-a putut).

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Eu am nascut cu cezariana (n-a vrut baietul sa iasa altfel) la 40 saptamani si a avut 3.600 gr si 53 cm.
Kulta dar tu cum esti? Ce face bebe Sebi, tot nici un semn? Ii place tare mult in burtica.

Tana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

KULTA,
ai nascut, ce faceti, cum sunteti ??? flo]

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput