Mamici si viitoare mamici de gemeni (6)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana.c spune:


Buna fetelor!Si eu sunt o viitoare mama de gemeni(fetite) si sunt foarte ingrijorata.Pentru mine trece foarte greu timpu,apropo am 30 de saptamani,abia astept sa le vad sa stiu daca sunt sanatoase,daca sunt o.k.
Acum cateva zile am fost la eco si erau intoarse cu capu in jos si mi s-a spus ca pot sa nasc normal.Chestia este ca eu doream sa optez pentru cezariana.Nu stiu ce sa fac si sunt si la prima nastere.
Mi groaza de dureri, defapt imi este frica!
Oricum stiu ca am sa uit de tot cand am sa le vad si am sa le tin in brate!
Si cum sunt o mamica incepatoare astept sfaturi de la voi,fetelor!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

La multi ani! pe anul asta.
Ioana. C Ai incredere in tine si in medicul tau care o sa ter ajute in momentul decisiv. Oricum sarcina usoara si nastere la fel de usoare.

V-am urmarit pe toate, dar nu am avut timp sa scriu.
Noi suntem bine, facem parada modei in fiecare zi(le place sa se imbrace in cit mai multe vestimentatii). La sfirsitul anului am avut ocazia sa ne desfasuram la un spectacol, o sa pun poze de la eveniment.
De jucat fetele mele se joaca foarte mult impreuna, au idei multe, danseaza cu jucariile, le-am luat maturici si forase de jucarie, va inchipuiti ce curatenie imi fac.

Cam atit pentru moment sper sa ne auzim mai des.
Ginduri bune de la noi.

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deam spune:


Ioana C. si eu sunt mamica de gemeni (doi baieti nascuti pe 3 aprilie 2004). Si mie mi-a fost frica (groaza, neliniste, etc). Stai linistita pentru ca ele sa ramina cit mai mult in burtica. Ai mei cu 29 saptamini erau cu capul in jos si am nascut la 39 saptamini si 4 zile prin cezariana (nu am facut dilatatie suficienta, a fost nastere impusa).
Eu sunt pentru nasterea natural, asa este normal, cezariana doar in situatii speciale.
Deam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doublemom spune:

quote:
Originally posted by iulia_b

Buna fetelor.
Eu nu sunt mamica de gemeni dar am o buna prietena care este in 16 saptamani cu 2 bebei. Rugamintea mea este daca stiti ceva de triplul test in sarcina gemelara, daca valorile difera fata de cele din sarcina unica.
Multumesc.


Eu nu am facut deloc triplu test pt. ca dr. a mea a zis ca la sarcina gemelara nu e relevant, oricum vor iesi cu abateri.

Miha 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doublemom spune:

quote:
Originally posted by ioana.c


Buna fetelor!Si eu sunt o viitoare mama de gemeni(fetite) si sunt foarte ingrijorata.Pentru mine trece foarte greu timpu,apropo am 30 de saptamani,abia astept sa le vad sa stiu daca sunt sanatoase,daca sunt o.k.
Acum cateva zile am fost la eco si erau intoarse cu capu in jos si mi s-a spus ca pot sa nasc normal.Chestia este ca eu doream sa optez pentru cezariana.Nu stiu ce sa fac si sunt si la prima nastere.
Mi groaza de dureri, defapt imi este frica!
Oricum stiu ca am sa uit de tot cand am sa le vad si am sa le tin in brate!
Si cum sunt o mamica incepatoare astept sfaturi de la voi,fetelor!
Va pup!


ioana.c si eu tot doua gogosele am in burtika si avem 32 de saptamani. Daca vrei vino sa citesti si sa pui intrebari la noi la "Mamici de martie-aprilie 2006". Acolo spunem fiecare ce mai afla de la medicul ei, ce mai gaseste pe net, ce o mai doare si de ce ii mai este frica. Suntem cam in acelasi stadiu si ai sa vezi cat de asemanatoare sunt problemele noastre!!

Miha 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurabyby spune:

buna fetelor am revenit si eu printre voi,eu sant in spital am nascut si eu la 32 sapt.o fetita de 1500,si un baietel de 1450,sant sanatosi amandoi respira singuri din prima,asta ma bucura cel mai mult.acum asteptam sa ne ridicam in greutate ca sa plecam acasa.am sa va mai tin la curent.

alexandru si alessi-andra 2sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

quote:
Originally posted by laurabyby

buna fetelor am revenit si eu printre voi,eu sant in spital am nascut si eu la 32 sapt.o fetita de 1500,si un baietel de 1450,sant sanatosi amandoi respira singuri din prima,asta ma bucura cel mai mult.acum asteptam sa ne ridicam in greutate ca sa plecam acasa.am sa va mai tin la curent.
alexandru si alessi-andra 2sapt
laura, sa-ti traiasca mititeii, sa se faca mari si sa fie sanatosi.

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)
*** pt poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala) ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana.c spune:

Laura felicitari!ma bucur mult pentru tine ca totul este ok!Si eu sunt tot in 32 sapt si tot cu gemeni, dar sper sa ajung un pic mai departe macar 37-38 sapt.
Te pup si aveti grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana.c spune:

Laura ,daca te rog sa-mi spui cum ai nascut, normal sau prin cezariana?
Sunt tare curioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

Bravo Laura, ce vesti bune ! Sa-ti traiasca bebeii si sa fii tare !



Mergi la inceput