cum ai descoperit dc?

cum ai descoperit dc? | Autor: danna2002

Link direct la acest mesaj

Acum aproape un an cautam subiecte care au legatura cu BB, sarcina, etc...asa am gasit marea familie care s a creat pe forumul DC.

Tu cum ai descoperit partea interactiva a siteului desprecopii?

daca subiectul a mai fost creat rog moderatorii sa il stearga.

merci

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Danna,si eu tot cam ca tine.....
Eram insarcinata cu Luana,in vara anului 2003 si eram disperata sa aflu care e treaba cu concediul de maternitate si cel de crestere a copilului....erau atatea variante cu banutii care i-as fi primit,eram tare confuza....Si am dat pe google sa caut calcul concediu crestere copii ....si a aparut si desprecopii.Am dat si eu pe el si....m-am lamurit.Marius,care acum e moderator,a fost foarte prompt cu raspunsul pentru mine si cu toate lamuririle pe care mi le-a dat...Ii multumesc inca o data!(cate prostii l-am intrebat si cata rabdare a avut sa-mi raspunda...acum imi e si rusine)
Apoi,ce mi-am zis eu?!Ia sa dau o raita pe aici,ca pare interesant.Zis si facut!Si uite asa mi-am inoculat singurica un pic cate un pic,zilnic DC si.....gata dependenta!
Hahahaha.....imi amintesc ca eram deja in 7 luni de sarcina si,nu mai tin minte bine,aveam o problema si am pus intrebare.....Mi s-a raspuns,evident,cu promptitudine....Partea rea e ca m-a uitat Dumnezeu dragutul in fata calculatorului pana pe la 5 dimineata,ca nici nu am stiut cand a zburat timpul....Cand sa ma ridic de pe scaun....mai ridica-te daca poti:aveam picioarele cat butucii,fesele nu le mai simteam,se aplatizasera,iar spatele meu era tot o durere....A trebuit sa imi trezesc consortul din somn sa ma ia de pe scaun si sa ma puna pe pat....Am luat si observatii....dar a trecut!
Hai ca m-am starnit la scris...DC-ul asta e de vina!...
Numai bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Eu cautam informatii despre romanii din Franta si uite asa am descoperit Dc si sunt super fericita..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Eu l-am descoperit cautand informatii despre o problema de sanatate.Mi-au trebuit cateva zile pana am inteles cum misca dar pana la urma am gasit aici si informatii de care aveam nevoie si prietene care intodeauna sunt gata sa-mi sara in ajutor.Nu stiu ce m-as face fara DC,pur si simplu nu ma mai pot dezlipi de aici.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

eu vroiam sa aflu cat mai multe despre adoptie si iata ca am intrat in ,,marea familie" de la ,,Adoptia sau a iubi copii fara limite"

Lorelei si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Ma straduiam sa raman insarcinata, cautam pe internet informatii despre fertilitate si am ajuns aici.

Asta era acum trei ani cand forumul era in forma lui veche. Intre timp forma s-a schimbat, iar eu am un baietel minunat, intr-o mare masura datorita forumului.DC!!!

Ana Maria si bebe Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Apanda spune:

Aflasem ca eram insarcinata in luna a2a si cautam pe net date despre triplu test: de ce se face? Doctorita mea imi spusese ca trebuie sa il fac neaparat si nu intelegeam de nce numai eu. Si asa am ajuns la DC, ma bucur ca exista acest site, chiar daca uni dintre utilizatorii nu sunt de bun augur.

Pupici pitici multi si mici, de la A@A@A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuta spune:



eu am ramas insarcinata in 2003 si mi-am cumparat revista MAMI, ca sa citesc despre sarcina.
intrand pe site-ul reclama mascata//avertizare, am vazut link catre DC.
ma bucur ca am intrat pe link-ul DC pentru ca toata sarcina am citit despre evolutia copilului si multe alte lucruri interesante.
tin minte ca odiseea sarcinii in 40 de episoade a fost sfanta pentru mine.:)))


ali,bodi si andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Eu l-am descoperit in 2002, fiind insarcinata si avand multe intrebari am dat cautare pe un motor (de cautare, google cred). Era primavara, era inca in formatul vechi (dar si atunci era plin de viata). Apoi a disparut o perioada, am fost disperata cateva luni de zile, pana a reaparut in septembrie 2002 in acest nou format.
Intre timp nascusem un baietel... Asa ca...
Ii uram viata lunga, si la cat mai multi membrii!!!

Catalina+Andrei(3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Vad ca toata lumea cu ajutorul lui google, si nici eu nu fac exceptie, tot acum 3 ani in 2002, cautam ceva despre sarcina, bebei... si asa am ajuns aici, cand l-am descoperit nu m-am dezlipit de el o zi intreaga, citeam pe neresuflate tot ce vedeam si ma minunam vai ce bine ca l-am decoperit, fiind si intr-o tara straina.... tare bine mi-a prins, ma simteam acasa, desi membru activ am devenit in 2004.

Tin minte ca intr-o seara am citit niste glume, bancuri si am ras de ne durea burta si mine si pe sotul.

Apoi am facut niste retete de la fetele gospodine de pe aici si soata tare multumita a fost.
Acuma nu mai pot fara DC, si spun la toate fetele pe care le intalnesc despre , e super .

la toti membrii.
Loma

Smerenia este regina virtutilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

si eu, cautand accesorii pentru nunta, am dat cautare cu google........si am gasit situl Desprecopii!!!

Deja sunt dependenta, vin dimineata la servici, pun apa la incalzit pentru cafea si deschid calculatorul iar prima adresa accesata dupa verificarea emailului e normal www.desprecopii.com!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

Oana & Marius

Wedding Day

Mergi la inceput