copii din 1997

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Ajutati-ma si pe mine, de aseara caut disperata un subiect pe care erau adrese pe net cu jocuri si altele, pt varsta lor si nu le mai gasesc.Culmea este ca nici nu mai stiu cum se numeste subiectul respectiv, l-am gasit pe la inceputul toamnei, cred, nu mai tin minte .
Si nici nu ma prea pricep sa caut, asta-i adevarul. Daca stiti adrese, dati-mi si mie, va rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica-andrei gabriela spune:


buna , sunt gabriela si fata mea irina camelia este nascuta in 1997
e foarte usor cauti pe google si gasesti tot ce vrei doar cu un cuvant
fata mea este clasa a doua si ii place mult sa citeasca dar numai cand vrea ea nu pot sa o pun sa citeasca penytru ca atunci se blocheaza si nu mai citeste nimic
au inceput cu probleme mai complicate si este un pic mai greu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Bine ai venit!
Ce mai faceti, ammici de 1997?
Noi ne pregatim de carnaval, marti dupa scoala facem chef in clasa. Ieri am incasat un "bine" la mate, din cauza neatentiei. Nu stiu ce sa mai fac cu el, nu are rabdare sa citeasca enuntul problemei sau citeste fugitiv si face prostii Mai demult i-am promis o excursie in strainatate numai noi doi, insa ieri i-am spus ca daca mai incaseaza din cauza ca nu-i atent, o iau pe sora-sa si el va ramane acasa... Of ce rusine va fi pe capul lui

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Gabi, vad ca graba e o moda acum. Si Oana scrie datele la probleme aiurea, in carte scrie 25,in caiet pune 36, sau cu totul aiurea, in carte scrie 26+6, iar la ea inseamna 20, si multe altele. A luat la un test bine din cauza ca era si o problema ceva ..."cu 3 mai putin", iar ea a scris "cu 2 mai putin", iar de-acolo a dat alt rezultat, chiar daca problema o rezolvase bine.
Ai vostri sunt tot la fel?
Ca sa nu mai spun de romana, ca are un scris de doctor.In rest merge foarte bine, doar ca nu-i atenta, e mereu pe fuga, sa termine temele cat mai iute si sa fuga la joaca.
Voi ce stiti de concursurile astea: Cangurul si Olimpicii cunoasterii? Au loc faze pe scoala, oras, judet,cum era pe vremea noastra, sau o singura faza?


Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Nu stiu exact ce faze are Cangurul. Noi ne-am inscris, sa vedem ce rezultate vom obtine.Luni a incasat o bulina neagra ca a uitat sa-sitermine o problema inceputa la scoala (asta era una dintre teme, s-o faca acasa). Cu scrisul nu avem probleme, daca are rabdare, scrie relativ frumos, insa in general nu are rabdare ca ne grabim la calculator

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Buna,fetelor si eu am copil de 1997,dar e nascut in 28 decembrie,aproape 98,motiv pt care nu l-am dat la 6ani si 9 luni la scoala,ca toata lumea,educatoare,famile mi-au spus ca nu este pregatit pt. scoala,fapt care-l stiam si eu,asa ca suntem abia clasa I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

bine ai venit, Angy!
cum va descurcati cu clasa I?
La noi sper ca s-a terminat perioada cu probleme, ca dupa un "bine" si o bila neagra am inceput din nou cu Fb-uri:)

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Mersi de urare Gabi,ne descurcam,avand in vedere ca e baiat ;),e mai delasator,sunt unii baieti ambitiosi si docili,dar nu e cazul nostru.
Ce sa zic,e super inteligent si acasa face pe prostul ca sa ma terorizeze,il mai pun la punct,o perioada merge bine,apoi revine la vechile obiceiuri,cred ca face asta din cauza ca lucrez in aceeasi scoala si poate e un pic de invidie pe elevii mei....la gradi nu aveam deloc probleme si s-a facut carte cu adevarat acolo.
dar per general nu ma plang,e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Dragelor, am si eu o rugaminte la voi. Trebuie sa cumpar un cadou pentru o fetita de 8 ani si nu stiu deloc ce i-ar face placere. Ma puteti ajuta cu cateva idei? Fetele voastre cu ce jucarii/ jocuri se joaca? Ce le face placere?

Multumesc mult si scuze pentru deranj.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Nici un deranj, oricum, nu-i mare miscare pe la noi...
Eu i-as cumpara o carte- ori ceva pt. fetite, ori ceva gen atlas.

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze noi

Mergi la inceput