Cat costa o cezariana?

Cat costa o cezariana? | Autor: mirelam

Link direct la acest mesaj

Cumnata mea urmeaza sa nasca in august prin cezariana, la Elias.
Cam cat se da la o cezariana, atat pentru medic cat si pentru anestezist?


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Eu nu am nascut la Elias,dar iti pot spune ca am dat 100euro medicului,70dolari medicului asistent,30 dolari-asistenta sefa,neo-nato,500.000-asistentele de la reanimare,anestezistului nu i-am dat nica,fiindca a venit prea tarziu si eram deja legata de maini si mult maruntis 10.000-50.000-pe la asistente,tratamente,pompa,etc...

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Nici eu nu am nascut la Elias, am nascut la un spital privat, prin cezariana, care m-a costat 15.000.000 lei (cu "acte in regula", adica chitante), nici mai mult, nici mai putin cu toate serviciile incluse.
Din comparatiile facute cu cele care au nascut la spitale de stat, pot sa spun ca e cam aceeasi suma, numai ca acolo o imparti la mai multe persoane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna28 spune:

Banuiesc ca nu in Bucuresti; poate in Cluj ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Unde ai nascut cu asa suma, ca in Bucuresti la singurul spital privat pretul este de 1500 euro nasterea normala si 3000 euro cezariana.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Exact Am nascut in Cluj, la un spital privat de obstretica-ginecologie. Asta a fost in noiembrie anul trecut, poate ca de atunci s-au mai modificat tarifele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

fetelor,
eu una zic sa terminati cu prostiile astea ... o cezariana in romania pentru o persoana asigurata nu costa nimic; daca intalniti un docotr dragut si vreti sa-i dati ceva, asta e alta poveste ... si nu se compara "preturile" ... fiecare operatie e diferita, si fiecare situatie e altfel ...

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna28 spune:

Sa fim seriosi !! Nu costa..pur si simplu doar teoretic, legal, in rest chiar costa cam 90% din serviciile medicale .

Mergi la inceput