Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 46

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

!Catrinel, sigur ca va tin la curent.
Acidul folic este ff bun, ia cu incredere. Se recomanda sa incepi sa il iei chiar si cu 3 luni inainte de sarcina...
Fetelor, o intrebare: azi trebuia sa-mi vina, inca nu a venit. M-am dus la baie sa fac pp si pe hartie s-a luat o secretie destul de abundenta, albicioasa, relativ vascoasa. Vi s-a intamplat? Stie cineva ce e cu ea? eu imi pun mari sperante...pt ca de obicei imi vine ca ceasul, sunt uscata inainte si ma tot gandecs ca nu a fost ok testul, dar mi-e frica sa fac altul...

Va pupacesc mult si sper in continuare!
Un ingeras care va iub si vrea si el 2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Catrinel, eu iau acid folic de cand am fost prima oara la medic in scopul de a deveni mamica;numai ca soarta a facut sa nu iasa bine,deci am luat vreo 3 luni,am intrerupt o luna, pe urma iar am luat vreo 4 luni,acum iar am intrerupt de vreo 3 saptamani,din cauza evenimentelor recente; cred ca voi lua iar de luna viitoare. Eu zic sa iei,ca e recomandat sa incepi cu 3 luni inainte de a ramane,si nu face decat bine!previne malformatiile de tub neural sau spina bifida la bebel, ptr mamele ce depasesc 30 ani este foarte important sa aiba depozit de acid folic in organism.

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Multumesc, fetelor, andicu si ingerash!!



_
"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Ingeras, de ce nu faci un test? Unul din simptome ar fi o secretie mai abundenta, care se mentine si in perioada urmatoare (la mine asa este); oricum, ca sa fie invazie ar fi trebuit sa apara macar un strop de alta culoare, nu? Sfatul meu: fa un test, ca suna bine.

Catrinel, imi pare rau ca nu a iesit nici luna aceasta; iti tin pumnii sa reusesti pana la urma.

Adriana 5sapt+3zile

Bebe strumf
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Ingeras2ala mine in timpul asa zisului ciclu din luna iunie care a tinut 1 zi am avut secretii albicioase si vascoase, care s-au mentinut pana a aparut problema cu sarcina.
Daca ai curaj fa un test, dar cum stii si tu rezultatul depinde de la organism la organism, poate sa fie pozitiv sau nu. Sfatul meu este sa astepti, desi este greu, inca vreo 2 saptamani sa vezi ce se intampla, daca iti vin rusii sau nu. Apoi repeti testul si te duci la eco pt ca peste 2 saptamani sarcina are in jur de 1 luna si un pic si se poate vedea la eco normal. NU TE DUCE LA GINECOLOG SA ITI FACA CONTROL pt ca daca este bebe controlul deranjeaza embrionul si este posibil sa nu se prinda.
Inca o data va spun fetelor, poate credeti ca sunt sacaitoare si prapastioasa sau ca nu va inteleg, dar stiti cum se spune ca invatam mai bine din greselile noastre. Eu una am invatat din a mea, si va rog sa ma credeti ca multa lume mi-a spus sa mai am rabdare un pic inainte sa ma duc la doctor si sa sa fac eco de toate felurile si nu am ascultat. Am crezut ca o proasta ca nu stiu ce spun si am facut exact invers de cum am fost sfatuita.
Oricum eu trebuie sa ma impac acum cu constiinta mea si sa reusesc sa ma iert singura, desi este cam greu.
Acum va las ca mai am ceva treaba.
Fetelor, aveti grija de voi si sper ca luna viitoare sa ne mutam si noi la clubul burticilor mici.
Va pup


catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Pentru toate...si .
Ingerash cand mergi la monitorizare?
Acum 4 ani eu am mai facut toate analizele, atunci erau.Dar era sa ma iau cu ea la >Sper ca acum sa fie tot bune si sa fie un nou incepu spre bine...si sa se lase cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

fetele,
Mishulina, iti trimit imediat un PM.
Ingeras, cred ca se apropie timpul sa dai de baut .
Cata, sa-ti traiasca "fat frumos"!
Irina, bine ai revenit!
Mirela, si toate celelalte fete multumesc pentru "pumnisori", analizele au iesit bine, se pare ca mai am ceva rezerve prin ovare .
FSH= 7,8 (3.35- 21.63)
ESTRADIOL= 42,00 (39-189)
TSH= 1,557 (0,49-4,67)
FT3= 2,66 (1.71-3.71)
FT4= 1,12 (0,71-1,85)
Toate sunt facute in z.3a si valorile pe care vi le-am scris sunt pentru faza foliculara. Ce zici Mishule, sunt ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

mortzunica, era si normal. acum...pune-te pe treaba

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46967&whichpage=6" target="_blank">Racusori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

va astept la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53664" target="_blank">Capitolul 47

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46967&whichpage=6" target="_blank">Racusori

Mergi la inceput