Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 46

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna dimineata fetelor!

Sa speram ca va fi o zi extraordinara pt toate: unele cu monitorizari si foliculi, altele cu teste...pozitive!
Amely, eu merg la Dr. Branescu la polizu. Ma duc astazi si de-abia astept, ca o sa incep prima monitorizare serioasa (asistata de dr...). Esti draguta, bafta si tie multa cu monitorizarile! sa se lase cu ochisori...
Barbye, bafta si tie, de asemenea!
Motzunica si Mishulina, ce active sunteti! Ia sa vedeti ce repede o sa vina bb si la noi! va tin punii stransi sa iasa bine!
Lumit, bafta si la tine cu monitorizarile! Cate monitorizari luna asta!!!
Eu nu mi-am facut test, am zis sa mai astept, sa vad daca intarzie vreo zi. Am zis ca mai bine mai sper (ca celalalt a fost facut in z 9 DPO si poate nu a fost concludent), decat sa fac acum si sa-mi iasa iar neg. Oricum ma duc diseara la doc...
Adriana mica, ce frumos, bucura-te de sarcina si stai cumintica, nu manca fructe si legume nespalate! o sa fie bine, ai sa vezi :))

Va pupacesc mult pe toate si va urez bafta la bebei si monitorizari!
Un ingeras care va iub si vrea si el 2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Katty, mai ai hemoragie? Ai fost la doctor?
LauraIoana, cum te simti si ce face bb?Utocatalina, ai grija de bb si spune-i ca il pupam si vrem si noi!

Pupicei , un ingeras care va iub si vrea si el 2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

quote:
Originally posted by mihaipopescu
Ilenya de la ce ai toxo...ai cumva matze?...incearca sa o tratezi decat sa ramai si sa ai probleme...
Dumnezeu sa ne ajute pe toate.


Da, am avut o pisica... Tocmai asta vreau sa fac, sa tratez,cu toate ca la dr. am primit raspunsul ca e de bine, ca am anticorpi si la o eventuala sarcina pot sta linistita. Parerile sunt tare impartite, dar eu sunt hotarita sa fac tratament sa-mi scada anticorpii.

pt tine si toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna dimineata !
N-am mai putut intra ieri ca n-am avut timp.
Azi,o noua zi de munca,zapuseala mare....
Eu n-am noutati; acum astept sa scap de rushi (maine se fac 3 sapt de cand tot nu pleaca),se pare ca-s pe sfarsite,dupa care voi incepe sa socotesc,sa vad la cate zile va veni primul CM normal.
Va multumesc ptr explicatiile legate de Diazepam,habar n-aveam,eram convinsa ca nu face decat sa te tampeasca de cap .
Adriana,Catalina si Cata,Laura Ioana,mult succes mamicutelor si multa multa sanatate,sa dea Domnul sa fie bine pana la capat, mai ales tie, Catalina!!
Ingerash,Lumit,Mihaipopescu,tinem pumnii la monitorizare!
Mishule, fii tare si mergi mai departe!inteleg ce senzatii ai cand intri in spital, si eu simt la fel, mi se face pielea de gaina,dar las'ca trecem noi peste asta si ajungem la !pana atunci,sa reusesca instilatiile alea sa faca ce trebuie!!
Spor la treaba !toate fetele !


http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ingerasule suntem bine. Voiam sa merg azi la echo, dar o las pe vineri sa fiu sigura ca se vede ceva.
Adriana mica ce analize prenatale ai facut, ca sa ma apuc si eu de ele?

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

Fetelor, va rog sa-mi ma lamuruti cu o chestie : e prima oara cand iau utrogestan, sunt in z.20 si de 2 zile am TB 37,2 !!!, ceea ce la mine e record absolut, eu abia daca aveam un 37 razlet. Voi ca stiti, acest medicament provoaca cresterea TB ?
Va multumesc anticipat pt. raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Fetelor la cafeluta la ecografii..o gasiti pe cea de azi de la 13 sap. jumate..nu se vede prea bine, dar totusi o sa vedeti cum bebe isi intinde picioarele...este gras...are 100 gr..cit unul de 16 sapt.![/blue]M-am adus iar peste T ca aseara am avut o cufureala, am mincat prostii si am vrut sa ma conving ca bebe e bine...asa si era..

Cafeluta draguta
Simburica mititica13+

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Andicule
Utocata, foarte frumoasa poza. Ce grasun ai, ptiu, ptiu sa nu se deoache! A, te-am intrebat pe undeva la Odisee despre Magne B6: "nu stii daca e bun si impotriva opririi sarcinilor in evolutie?"

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumit spune:

Buna dimineata!
Utocatalina,sa-ti traiasca puiul mic!O fi neam cu Fat-Frumos de creste in 13 sapt.cat altii in 16!
andicu,nu e mult un ciclu de 3 sapt.,chiar si dupa o operatie?N-am trecut prin asa ceva,asa ca doar intreb daca e normal sau nu.
Un gand bun pentru toate fetele!Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Cata,sa-ti traisca grasanelul/nica! tine-o tot asa,ca-i tare bine!
Lumit,asa e, e foarte mult,m-am speriat si eu,dar sambata la control,mi-a zis medica sa nu ma panichez, ca e normal, se reface endometrul si cateodata,dupa extrauterina dureaza mai mult; mi-a aratat la echo ca mai are un pic si se curata de tot.E tare frustrant!ca sa nu zic ca o sa fac alergie la tampoane.

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput