Nunta Piatra Neamt

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

dragalasha, bine ai venit! wow ce de detalii! eu una iti multumesc sincer pt informatiile privind analizele medicale si depunerea dosarului la starea civila. imi sunt de real folos. ce ma bucur ca ni se mai alatura si alte miresici. va doresc la toate sa fie intr-un ceas bun si nimic sa nu ne umbreasca fericirea acestei zile! sper ca nu ai emotii prea mari. eu una am trecut si prin perioade in care ma stresam intruna, visam fel de fel de prostii, si prin perioade de liniste (impusa),ca sa nu ajung in septembrie cu nervii varza si sa mai am de pregatit cate ceva, sa nu fie toate gata cu mult inainte si sa ma plictisesc.
spune-mi si mie, te rog mai multe despre aceasta firma PAM, de unde este, ce oferta are si cam ce preturi. la randul meu va pot spune preturile de la agentia otimar, la care as vrea eu sa imi fac aranjamentul restaurantului sau de la mariagge (pt baloane).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jersey3681 spune:

dragalasha bine ai venit si casa de piatra si o nunta de vis!Iti multumim pentru detalii.Si eu sunt interesata de serviciile firmei de Catering.Iti pot pregati ei si mancarea si sa o aduca acasa?Stii cumva daca inchiriaza farfurii,tacamuri,pahare,mese,scaune pt o nunta in aer liber?Acelasi lucru ma intereseaza si oferta de la otimar si mariagge.Pentru poze si video cineva mi l a recomandat pe Silviu Pavalache.Stiti cumva cum lucreaza?Va pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Buna miresici din Piatra
Pot sa vin si pe la voi cu "cersitul de informatii"
Vin in Piatra la sfarsitul acestei luni sa vad ce oferte sunt pt. miri si mirese dar nu stiu cam pe unde sunt magazinele.
Am mai zapacit eu si alte miresici(Adela, Shumi, Lorym), mi-au spus fetele tot dar am uitat sa le rog sa-mi spuna si pe unde sunt magazinele
Stiu ca in Piatra gasesc: Agnes, Dinasty, Mirandi si White Lady.
De la fete stiu urmatoarele:
- magazinul cat si atelierul Mirandi este pe Bd. Dacia langa complexul Aurora, aproape de bazar, vizavi de peco de la bazar(Potcoava) + magazinul Unic(stiu unde este).
- whitelady, au atelier undeva la iesirea din oras spre tg.neamt.
Va rog, daca vreti, spuneti-mi unde au magazinele: Dinasty, Agnes si White. Nu-mi spuneti dupa strazi ca nu stiu dati-mi unele repere, sa nu merg lelea prin Piatra.
Vreau sa vad daca la "sursa" gasesc ceva mai frumos decat in Iasi.



http://photos.yahoo.com/codrii_de_arama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

buna miresici din piatra!va saluta o miresica din iasi
eu am nunta pe 24 sept in aceeasi zi cu sunflowersi am luat cam tot ce ne trebuie pana acum mai trebuie sa luam flori de pus in piept si cam atat
puteti vedea achizitiile mele aici:http://pg.photos.yahoo.com/ph/nushulica/album?.dir=3150&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos
mirele nu este inclus
jersey te rog mult zi-mi din ce colectie e rochia ta ca eu am cautat pe site-ul ala si nu am gasit-oasta e
oricum vreau sa-ti zic ca din toate site-urile cu rochii de mirese care le-am vazut eu asta-i cel mai fain si il stiu de mult dar mi-am inchipuit ca sunt foarte scumpe si m-am reorientat
nu va mai zapacesc acum o sa mai intru pe la voi ca imi place de voi
jersey astept sa ma scoti din ceata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasha spune:

Magazinul Alb & Negru comercializeaza numai creatiile Agnes Toma si Dinasty, in Piatra Neamt, in centru, vizavi de Teatru.

Nu exista magazin propriu WhiteLady, ci mag. distribuitor, aprox. 100m dupa mag. Winmarkt (Petrodava), spre Bicaz, vizavi de Biserica Precista (vei vedea in vitrina RM). De-aici mi-am cumparat eu rochia. La atelierul lor e un pic mai dificil de ajuns, daca nu esti pietreanca. BAFTA!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jersey3681 spune:

Darria bine ai venit la noi!Eu nu am fost de mult timp in Piatra dar stiam ca Agnes avea un magazin vis a vis de Teatrul Tineretului."Alb si Negru" se numeste.Sa ma contrazica fetele daca ma inselNushulica ma bucur ca ne ai scris.Pentru rochia mea deschide www.pronovias.com si in partea stanga alege 2006 Make your choice.Alege apoi Dreams si ultima rochie de pe prima pagina se numeste Jardin si e rochitica mea.Stiu ca sunt scumpe.Aici am dat 800eu.Insa imi place mult modelul si materialul.Are trena lunga asa cum mi am dorit intotdeauna.Voi avea voal si pt par mi am luat 5 trandafirasi de pus in par din material la fel ca si rochia.AAA...am uitat sa va spun ca spre deosebire de rochia de pe site a mea e de culoare crem...dar nu cel galbui ci spre bej.Pantofii i am cumparat tot de aici si am cautat ceva care sa pot purta si dupa nunta.Toate accesoriile le am luat de aici pentru ca am inteles ca in Romania sunt mai scumpe si imi era teama ca nu voi gasi exact ce imi place.Invitatiile m au costat 1,80eu/bucata si am imprimat textul acasa.Asa ca am mai salvat niste bani.Cred ca iti voi prelua si eu modelul Nushulica si voi face cate o poza la fiecare lucru cumparat pentru nunta.Sunt curioasa sa imi spuneti parerea despre rochie pentru ca numai parintii mei au vazut o .Vreau sa fie o surpriza pentru toata lumea.Va pupic si toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Multumesc frumos Dragalasa

Editat: Jersey multumesc pt. ajutor
E superba rochia mai ales daca spui ca este crem
Vei fi o adevarata
Am vazut aceste rochii si inainte, dar daca iti spun ca este rochia pe care am admirat-o inainte sa vad ca tu ti-ai cumparat-o, crezi?
Sa o porti fericita

http://photos.yahoo.com/codrii_de_arama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

oooo doamneeee jersey e superba rochia jardinsuperrr
s-o porti fericita si abia astept sa-mi urmezi exemplul adik sa faci poze la tot ce ti-ai mai luat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasha spune:

Bonsoir!

Pt. detalii despre firma PAM CATERING si oferta ei, contactati-o pe reprezentanta la adresa de e-mail monica_apreutesei@yahoo.com . Am dat sambata comanda de tort pt. nasi la Patiseria d-nei CIOCAN (vizavi de BancPost). Este 160.000 lei/kg, iar in oras preturile sunt intre 170.000 - 185.000 lei/kg.

jersey3681, superb modelul rochiei tale! FELICITARI pt. alegere! Silviu Pavalache este prieten cu nasii nostri. Nu am vazut nimic filmat de el, dar referintele spun ca face treaba de calitate. Si despre OTIMAR am auzit lucruri bune, nu insa despre MARIAGE.

sunflower si noi optasem pt. 3 feluri, ce-i drept, din ratiuni financiare, dar la final am mai adaugat un fel intermediar pt. ca desi aperitivul are 10 "piese", ne-am gandit ca nu putem trece direct la peste (pt. felul II). Asa ca am pus inainte carnaciori+ficatei+crochete de cascaval+salata. Stim ca piesele de rezistenta ale unei nunti sunt mancarea, bautura si muzica. Mai bine mai mult, decat prea comun.

Cu placere, Daria!

Pupicei, miresicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

dragi miresici, eu intru pe net doar de la servici, asa ca in week-end lipsesc. dar ma bucur pt ca darria si nushulica au venit si pe la noi. va fetelor!
dragalasha, foarte convenabil tortul la doamna ciocan. ce fel este? si prajiturile nu stii cat costa? legat de meniu, nu neaparat din motive financiare am ales 3 feluri (diferenta intre 3 feluri + inghetata si 4 feluri, fara e de 50.000) ci am zis sa nu ramana de aiurea. si eu am acelasi pricipiu: sa fie mancare si bautura bune si din belsug, muzica buna sa se simta lumea bine. la union meniul este cam in felul urmator: o gustare rece cu fel de fel de pastramuri, rulouri, rosii umplute si altele de genul asta (inca nu am stabilit nimic concret la primul fel), gustare calda compusa din rulou de pui cu ciupercute, castravecior murat, morcov si cascaval parca in el, cu garnitura de cartofi sau legume si felul 3-friptura: cotlet si piept de pui la gratar, cu cartofi prajiti si salata. in fine inghetata, tort, cafele si tot restul.al patrulea fel ar fi fost pestele, dar atunci renuntam la inghetata. ne mai gandim....
hai sa va zic niste preturi la otimar: inima-800.000; arcada-160.000 ml, balon jumbo-800.000 si balon cu heliu 20.000 lei/buc. la mariagge: 2 inimi cu verigheta-45 eur, arcada-3.5 eur/ml, jumbo-25 eur, set 3 baloane cu heliu-2 eur. eu observ ca doar la arcada e mai convenabil pretul aici si cum imi trebuesc mai multe baloane cu heliu, am sa aleg otimar. eu am sunat in ambele parti si am cerut preturile astea.
darria, mai bune indicatii pt a ajunge la magazinele cu articole de nunti nici nu puteai primi, asa ca nu mai adaug nimic. nu mai am noutati.

Mergi la inceput