Parinti de copii cu SD

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Nu mai scrie nimeni nimic....
Azi am aflat ce va fi bb si e un nazdravan. Acum avem onoarea de-a ne certa ce nume sa-i punem si numai unul sa fie.
Alexa e bine, nu stie ce va veni si cand dar sper sa se bucure.






Paula18+Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Dragele mele,
M-a sunat Adusca mai inainte si m-a rugat sa scriu in locul ei, caci nu are acces la internet inca. Inimioara lui Tudorica a incetat sa mai bata, ea se ducea astazi la ei si era distrusa. Offff, micutul D-zeu sa-l ierte si sa le dea parintilor multa putere.
Rugati-va pt sufletelul lui nevinovat.
Va pup si va doresc multa sanatate voua si puiutilor vostri,
gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Condoleanta. Imi pere foarte rau. Stiu prin ce treceti si cat de greu este. Intreab-o daca o putem ajuta cu ceva, bani....
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.





Paula18+Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by GabrielaG

Dragele mele,
M-a sunat Adusca mai inainte si m-a rugat sa scriu in locul ei, caci nu are acces la internet inca. Inimioara lui Tudorica a incetat sa mai bata, ea se ducea astazi la ei si era distrusa. Offff, micutul D-zeu sa-l ierte si sa le dea parintilor multa putere.
Rugati-va pt sufletelul lui nevinovat.
Va pup si va doresc multa sanatate voua si puiutilor vostri,
gabriela si baietii



OOOOOOOO Doamne.... Nu poate fi adevarat!... Credeam ca totul va fi bine, ca vor merge sa il opereze....

Iertati-ma ca nu am mai scris dar Mihai e bolnav... A facut indigestie de la caldura: temperatura 39.5, vomita, diaree (uneori si in acelasi timp...)... Acum suntem in tratament... De la tratamentul de diareea am dat in constipatie... dar tratamentul nu-l pot intrerupe ca il dau peste cap Dr Olteanu m-a ajutat f mult (dr mea pediatra e in concediu)... Cand am timp va dau mai multe amnunte si va mai povestesc si altele...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Am stat ultimele 6 zile acasa la prietena mea- Paxela (ea e plecata in concediu) ca are aer conditionat, dar ei nu i-a mers net-ul, asa ca nu am avut acces...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Felis, ma bucur ca e bine si nu ati patit ceva, tot te-am apelat pe mess, e-mail, ....si nici un semn. Am crezut ca este ceva de nu vrei sau nu poti sa-mi raspunzi. Imi pare rau de printisor. De constipatie nu-i dai nimic? Cand plecati in Italia pt. operatie? Ati terminat toate actele, documentele, bilet de avion... de facut/luat/cumparat?
Imi pare rau ca mereu este bolnav, dupa ce ai sa-l operezi nu se va mai imbolnavi asa de des, stiu sigur, am auzit si la alti parinti.
Sanatate multa si sa ne mai scrii?








Paula18+Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by paula2003
De constipatie nu-i dai nimic? Cand plecati in Italia pt. operatie? Ati terminat toate actele, documentele, bilet de avion... de facut/luat/cumparat?
Paula18+Alexandra




Pai... in primul rand, daca e inca la tratament pt indigestie... care inseamna lapte delactozat folosit in tratamentul pt diaree si cu organismul inca fragil, iti dai seama ce ar insemna sa ii dau ceva pt constipatie????????... In concluzie... nu... nu ii dau nimic...
In al doilea rand... Eu 10 zile nu am dormit decat 1-2 ore din 24 h, si urmatoarele 5-6 zile chiar daca am reusit sa mai dorm, am stat cu el numai la racoare... Scoate un copil pe asemenea vreme sa il cari dupa tine la pasapoarte si alte alea... In concluzie, nu... nu am facut nimic... Chiar am vrut sa imi iau bona pt 7 zile sa lucrez si eu 24h/24h treburile mele pe care daca nu le predau , amenzile in total sar de 200 mil lei..., a venit cateva ore si nu a vrut sa mai vina ca ii e frica ... Mihai e cu inima... etc etc etc...
Chestiile cu pasaport si alte alea, le rezolv eu... Exista urgentze, exista pile exista multe, daca chiar e sa raman pe ultima suta de metri... mai ales ca din cate am inteles nu plec la inceputul lui septembrie...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Am scris www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=7" target="_blank">AICI ce am mai facut noi... E cam mult... Lucruri stiute dar date amanunte, altele, de care nu am avut timp sa povestesc....

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=7" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Imi pare foarte rau ca nu te poti ajuta cu cineva. Te-as fi ajutat eu dar sunt in zugraveli si nu pot lasa oamenii singuri in casa. Daca termin saptaman viitoare si vrei, poti sa-l aduci la mine, pe Alexa o duc sa o operez si eu stau cu bb tau cateva ore cat iti faci tu treaba. Mama mea se interneaza cu Alexa si am sa fiu mai "libera".
De luni am putut sa intru pe forum si am citit ce mai e nou, tacere totala. Nu vreau sa postez si de aceea am citit si atat.
Mai vorbim.
Va pupic si sanatate multa.






Paula18+Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Paula... multumesc f mult ca te-ai oferit sa am ajuti... Cand am scris randurile de mai sus eram si f suparata... Pana la urma sta cumnata mea cu el saptama acesta de la ora 8 pana la 13 ca sa pot eu lucra si mi-am si aranjat sa mai aman predarea cu vreo 2 zile
De luni saptaman viitoare incep sa alerg pt pasaport si firma...
Sanatate multa Alexei

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=7" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput