Ce nazbitii-a mai facut kupilu meu

Ce nazbitii-a mai facut kupilu meu | Autor: iren

Link direct la acest mesaj

Fii'nca pe zi ce trece mindretzea mea de flacau inmultzeshte poznele, m-am gindit sa la postez aci, ca un fel de jurnal, invitindu-va shi pe voi sa facetzi la fel edit: am skimbat numele topicului, poate va inspira
Unele ceva mai veki, de acum citeva zile:
Io la bucatarie, tot umblind pe la oale, ca deh, era ora prinzului shi termita a se citi Julia tot ciriia de foame. Ei, ce face frac'su atunci? Ii e mila de biata surioara infometata, ia pe shustake un iaurt din frigi shi-o linguritza -ocupata cum eram nici nu i-am dat prea mare importantza, am zis ca-i pentru el- shi se duce cu Julia in sufragerie. Dupa vreo 5 minute de kiraieli, io, bucuroasa ca se intzeleg kupiii bine shi junioru n-o mai pocneshte, ma duc sa vaz care-i hazu...care haz era ca Julia, plina de iaurt din cap pina-n picoare picta canapeaua cu iaurt, iar Bogdanelu tot incerca sa-i indese in gura linguritza, da nimerea numa p-alaturi...in fine, iau kupila bodoganind, o pun in cada shi ma'c sa iau un prosop, timp in care Bogdanelu a avut timp sa ia peria de wc, s-o inmoaie bine in vas shi s-o aghezmuiasca pe sor'sa, care ridea fericita shi uda ca un catzel, lingind apa de pe fatza ...
Iar azi, cea mai notabila pozna este ca s-a pictat cu unul dintre rujurile mele preferate pe tot corpul, bineintzeles ca n-a scapat de amprentele miinilor nici capacu de la wc, nici cada, nu shtiam ce-i asha linishte in baie, am frecat cu buretele la kupil de l-am roshit, nici nu s-a dus tot ruju...
Uf, pe moment imi vine sa-l zgudui bine, da daca ma abtzin citeva secunde shi privesc detashata toata faza, e amuzant, kit sa muncesc p-orma de-mi sar okii ...

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cius22 spune:

Super Bogdanelu!..sa-ti traiasca puisorii!
Noi suntem inca prea mici de ...nazbatii...da' va prindem noi din urma



cius22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Zi merci ca inca sintetzi prea mici, ca io o sa albesc inainte de vreme, vad ca nici Julia nu se da in laturi de la pozne, cit e de mica
Acuma (de Bogdanelu vorbesc) are pata pusa pe probatu tzoalelor, toata ziua e harababura la el in camera, ca scoate tzoale shi le tot probeaza, dupa ce le murdareshte scoate altceva, sau le rastoarna pe toate shi le imbraca una peste alta Vaz io bine ca seamana cu ma'sa in privinza tzoalelor, ii plac de numa

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

si noi, tot cam mici pt. nazbitii, dar, citind nazdravaniile, am zis mersi.

www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=849692844205&page=1&sort_order=0" target="_blank">poze noi

www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=560842254205&page=1&sort_order=0" target="_blank">..si mai multe poze noi
Elena si www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=114403852205&page=1&sort_order=0" target="_blank">Erica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Bogdanelu are acum in cap numa avioane shi Romania, azi ii spunea sorasii cum o sa plecam noi cu avionu in Romania, iar ea era asha atenta, il privea cu nishte okishori maaari
Pozne noi nu prea avem, numa d-alea obishnuite, ca de ex varsatu sucului pe moketa, sau pe geamu mesei, ca sa faca plici cu Julia sau facutu avioanelor din orice jucarie, ca sa plecam mai repede in "Mininia"

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

eu nu zic merci, deabia astept sa-l am shi pe al doiliea, ca tare drag mi'i cand te-aud
, unei maici talentate in ale povestitului,
am ras raaaaau, n-am mai ras asa de... ahaaaaaaa,
... ca tot veniti la "Mininia", i-as vedea pe poznasi live pe 24


anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Bre, nu confunda, ca pe 24 e numa de gagici, pe 10 iulie e de plodutzi cu mamici shi tatici in Tineretului ...ai mei is cam mici pentru clubbing, da piste fro 3-4 ani ii iau cu mine! Da sa stii ca te-ashteptam shi pe 10 iulie, shi pe 24

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

auuuuu
acu vazui la generale ca-i de gagici,
noi ajungem in ro abia pe 17, asa ca 10 cade din pacate mi-ar fi facut placere si cu copii, dar ma multumesc si la zgomoteca



anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Iren, pune si tu niste poze cu copilasii !

http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Simona, vezi sub semnatura ca scrie pozne, acolo-s pozulici

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput