Mamici de ianuarie-februarie 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

am inteles...succes cu ideea de a deschide gradinita...eu una nu as fi in stare sa am grija de mai multi copii, sincer, vreau intai sa invat sa-l cresc pe-al meu...si apoi, ideea de a sta acasa nu-mi convine, imi place sa ma aranjez dimineata, sa am un program, daca stau acasa se duce de rapa totul ca de, estei acasa si-ti poti permite sa te abati de la regula...deci, nu-i de mine!
Voi naste la Grand River Hospital cu dr. Sandelis ( este grec de origine) si dr. de fam. este o vietnameza.




Ina
Virsta puisorului meu:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;31/st/20051203/k/f560/preg.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ina, Bravo, nu stiu de acel spital dar good luck!
Asta cu aranjatul, nu tine d emine, ca eu ma machiez si dc ma duc la Costco, deci cred ca o sa fiu ok, vreau pe termen scurt, am uitat, mai ales dc nu o sa am ajutoare pt copii, ca noi vrem 2. Dar o sa ma asociez cu cineva sa stii, nu o fac de una singura.
Deci cand mergi la doctor, pe ce data? si ai calculat saptaminile de la conceptie sau de la last CM?



Denisa
8+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Buna burtici,
Ieri cand am citit de cele doua fete , saracele, la care li s-a oprit sarcina din evolutie, am ramas socata. I-am facut sotului capul calendar, nu am dormit azi noapte bine, azi , acum seara eram la cumparaturi si m-au apucat niste dureri ca la ciclu si m-am panicat toata. Direct la toaleta m-am dus dar slava Domnului totul e ok.
Sunt balonata cat un balon urias.
Mirela, gris gasesti in Spania, ii spune semola de trigo. Nu stiu daca aveti in Madrid un supermarket Mercadona, acolo gasesti sigur. Si apropo ca m-ai intrebat eu stau in sudul Cataluniei.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Neata fetelor....eu m-am innoit ieri..mi-am luat un costum de in vernil pantalon si bluza super misto...pantalonul l-am luat 44 este larg si se leaga cu siret in talie...acum bebe are loc sa creasca nu gluma...mi-am gasit si niste papucei eleganti super comozi bej o minune si cireasa de pe tort mi-am luat o rochita scurta din bumbac neagra, scurta, care se petrece parte peste parte si se leaga cu cordon in talie asa ca este loc pesntru o burta mare mare...o sa o folosesc pe post de capotel in casa..sotul cind m-a vazut ieri a vrut sa ma fugareasca dar i-am promis ca in weekend prestam si noi usor..sa stiti ca pe toate astea am dat in total 2.900.000 lei, asa ca zic ca merita...
Eu sunt bine...usoara greata dimineata, dra dupa ce maninc imi trece...in rest nici o problema...Doamne ajuta...apropo mi-am luat niste nuferi si acum am in fata ochilori o imagine superba..ieri am papat salata in oras la Mc Donald, am bagat si o inghetata ca-mi era pofta, iar cind am ajuns acasa o supa cu taietei...am in schimb o pofta de creier pane si de cartofi prajiti cu usturoi de mor....voi cum stati? Sper ca bine si astept vesti bune!

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara t spune:

Buna dimineta mamici,
Catalina sa porti cu placere noile hainute si poate bagi niste poze cu cele de culoare verde ca eu mor dupa culoarea asta.Eu am mare noroc sa zic pt.ca am multi pantaloni de in care toti au siret in talie,dar stau mai rau la capitolul bluze.
Fetelor de cateva nopti dorm asa de rau,ma visez ba la spital ca nu-mi convine sa fac si a doua oara cezariana si plang de ma inec,ba ca am probleme cu bb,ba ca ceva nu e bine cu mine si zau ca sunt franta cand vin dimineta la servici.
Voi ce mai gatiti fetele,ca eu am asa o pana de inspiratie.
Intru putin mai tarziu.
Pupici pe burtici si numai bine.
Lacra,11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Eu m-am laudat ieri ca ma simt bine! N-o sa mai fac asta! Fetelor eu de pe la 9 sapt am niste dureri de cap violente, cum n-am avut niciodata!Si ieri mi-a venit randul, de la 3, pana cand am reusit sa adorm, urlam de durere.Si cand ma ia durerea mi se face si rau si parca nici nu mai vad. Am incercat si cu lamaie, dar nici gand sa treaca!Sunt disperata.Aseara era sa ma innec singura in casa de la .Acum, dimineata e mai bine, dar parca sunt toata sfarsita. Si cauza nu e tensiunea mica!Mie in loc sa-mi scada mi-a crescut. Nu peste limitele normale, dar a crescut considerabil.Doctorul s-a mirat, dar a zis ca e bine cu tensiunea. Help! In afara de lamaie, ce sa iau pentru migrene?

PA! Sper sa va zimtiti bine in weekend, ca eu una plec 3 zile la mare (chiar daca nu stiu daca e o idee buna).

Bee 12+
si BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

neata burtici!
eu de dim. am stat cu capul in Wc, din cauza salivei.
de 2 sapt. asa patesc.
ma chinui sa vars, dar nu iasa nimic, doar saliva.
am papat biscuiti cu lapte, si un cappuccino pe terasa.

si eu mi-am luat de la Sibiu o fusta moderna pe elastic si un tricou largut de sub sani. Lui Clau nu-i prea plac, drept pt. care ma duce sambata, sa-mi cumpere el. Al meu e mai clasic in alegerea hainelor, si nu-i plac deloc astea turbate care au aparut acum. dar eu mor dupa ele.

de mancare ce sa va spun, eu nu prea fac.
tot al meu se ocupa de vreo luna. Nu pot sa simt mirosul, ca fug la wc.Am mancat luni in Alba, la mamica mea acasa, o supa buna, si cred ca voi face si eu, dar cu taitei nu cu galuste, ca nu-mi iasa asa de bine.
ieri nu am mai avut chef sa fac vinetele, am calcat, am adunat de prin casa. dar azi le fac, ca nu mai are sotul nimic de papa.

maine la 11.30 merg la eco.
va voi tine la curent.


http://community.webshots.com/user/ioananemes
gio si bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutsa spune:


Buna dimineata burtici,
Imi pare rau ca nu am mai intrat de mult timp dar am fost foarte ocupata la serv... asa ca acum am citit tot ce s-a mai scris. Imi pare foarte rau pentru Iube si Laurici, nu pot decat sa le incurajez ... si eu am avut sarcina oprita in evolutie, descoperita in urma unei hemoragii chiar pe 1 ianuarie 2005 ... si eu eram disperata dar uite ca Doamne Doamne m-a ajutat si sunt din nou insarcianta si sper de data asta sa fie bine. Deci nu a fost nevoie sa treaca 6 luni ca sa se intample . CURAJ!!
Vad pe toata lumea ca isi face acel "triplu test" de care eu pana pe acest forum nu am auzit ...si credeti-ma ca am facut o groaza de teste atat la sarcina anterioara cat si acum. Poate cineva sa-mi explice ce este acest test??? Please

Numai bine burticilor
8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Fetelor scuze ca scriu asa tarziu da stiti cum e acasa : hai la stanga , hai la dreapta, etc.
Ca noutati nu stiu ce sa va mai spum decat ca sunt in ceata iara adica am fost iar la doctor si am facut iar eco si am aflat ca nu e desprinsa placenta( ca s-a lipit in 2 zile si ca se poate) ci e inserata jos deci va trebui sa nu fac efort ..........
Acum nu mai stim pe cine sa credem imi e teama ca dc merg la un al treilea cine stie ce mai zice.
Bebelul se juca dadea din maini din picioare era absolut impresionant sa vezi ce face.
Va pup ca trebuie sa plec iar..........
Revin
Irina13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

neatza fetele frumoase si burticoase!pai eu azi ma sculai din nou ca oharnicuta si facui vinete si ostropel si ma apucai si de o supercuratenie ca nu pot sta linistita.sotul in curand o sa-mi dea portia de bataie promisa!de dimineata am reusit sa mananc o piersica si un iaurt cu 5biscuiti,probabil de asta am fost asa de energica.am avut senzatie de voma dar am rezistat eroic.de acum mai incolo nu se stie.
ANDICU de abea astept sa ne dai vesti bune,ca tu si bebelacul sunteti bine
MARAKI ce faci ,cum iti mai este?ce ai mai facut de mancare?
ma duc la cumparaturi si va mai scriu cand ma intorc.sa fiti cumintele.

mirelutza si bebelacul9+

Mergi la inceput