Mamici de ianuarie-februarie 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Bravo, ma bucur ca esti mai bine! eu tin contabilitatea ( payroll, A/R, A/P tot ce tine de hartogaraie ) unei companii care fac software ptr. WISP ( Wireless Internet Service Provider)si este locata in Cambridge. Sint in Ca de peste 6 ani.





Ina
Virsta puisorului meu:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;31/st/20051203/k/f560/preg.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

azi am papat la birou paine din cereale cu unt si 2 rosii.
m-i s-a facut pofta pe papica asta.
si un kg. de caise.

va pupic si ne auzim pe maine.
imediat pleca acasa.

http://community.webshots.com/user/ioananemes
gio si bb 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Aha, nice si eu stiu ceva programe de contabilitatea, o tin pt firma sotului meu, eu am venit acum 4 ani, fac 4 ani in octombrie, sotul e venit de 7 ani si as vrea sa merg in Ro la anul cu bebica.

Am vazut ca tu iti doresti mult sa fie baietzel ,ai mari sanse pt ca nu ai avut gretzuri si ma bucur ca esti bine.
SI noi am vrea primul bebe sa fie boy, dar eu incep sa am un feeling ca e fetita, desi dc ar fi sa ma iau dupa visul care l-am avut cu o zi inainta sa aflu de simburica, ar trebuei sa fie pe dos, adica sa am un baietzel. Om vedea, deci pina la urma mergi la eco maine, sau la 20 de sapt?
Bafta multa si

Denisa
8+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello fetele,

Mie mi-a fost rau de dimineata pana acum, am facut spanac( pt. ca mi-a facut Denisa pofta) si am mancat la o masa o craticioara intreagaDupa asta nu va spun ce rau mi-a fost.Am dormit si vreo doua ore ca sa imi revin un pic.
Catalina arata foarte bine bebelinul sa fiti sanatosi amandoi sa il faci mare si frumosBurtik ta mi se pare mica in comparatie cu a meaEu cred ca bag ca o sparta in mine si din cauza asta e cum e
Fetelor nu va mai ganditi la sarcini oprite in evolutie, nu va mai stresati aiurea!
Paula cum a iesit triplul test? Ai facut eco? daca ai poza vreau sa o vad si eu
A mai fost vreo fata la eco astazi?
Fetelor eu nu mai suport lapteleMie imi place dar dupa ce il consum ma simt rau de tot, parca imi vine sa Vad ca incet, incet , exclud cam multe din alimentatie
Pupici si simptome usoare tuturor

9+

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Monica, ma bucur ca ai dat un semn, e ok ca ai mincat spanac, doar ca ia=o mai incet. adic anu minca cantitate mare, si cu paine, da.
stiu ca ia pofte, dar de, iar cu laptele, eu nu mai beau de 2 sapt deloc, bag insa iaurt si ti-am zis de shake-ul ala, o sa fac si eu iarasi maine sper.
lasati burtile in pace si luati-o incet cu toate, da?
Numai bine

Denisa
8+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Am venit de la dr. si evolutia este foarte buna, a cresut ca pt. inca 2 zile in plus si este foarte bine.
Am de facut triplu test la 15 saptamani la institutul IOMC.
Sanatate si sa aveti pui sanatosi si voiosi.


Paula 11+
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Bravo Paula, good news, ai grija de tine si de puiutz.
Fetele dormitzi deja?


Denisa
8+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Denisa la mai multi!( ani in Ca)si sa ai ce iti doresti!
Ce prog. de conta folosesti? in ce domeniu are sotul tau business?

Am tinut-o cu baietelul fiindca asa am simtit ca va fi de cind am rams (dar sint multe care s-au inselat in privinta asta) dar nici cu o fetita nu mi-ar fi rusine, ca sint tare dulci. Cred ca la mine este mai mult o forma de egoism, vreau baiat ca sa semene cu mine...
Nu mai mai duc maine la echo, dr. de fam. mi-a spus ca risc sa nu mai fiu lasata ( fiindca tin evidenta nr. de echo pe care le faci si sint f. scumpe) sa o fac pe cea de la 20 de spat. ( cea cu masuratorile) care este f. importanta. I-a ascultat inimioara bb-ului si mi-a spus ca totul pare okay.





Ina
Virsta puisorului meu:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;31/st/20051203/k/f560/preg.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

vai ce vorbarete sunteti!eu ma simt cam rau ca am mancat cateva boabe de struguri si cateva cirese si am facut o aciditate....dar nu mai stiu cine mi-a facut pofta de supica cu galuste.nu-mi trimiteti si mie ca eu nu stiu sa fac galuste si oricum nu stiu daca gasesc gris pe aici.
mirelutza9+

mirelutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Mirela, gris se gaseste sigur, uita-te dupa el la polonezi sau unguri, eu asa l-am gasit in canada.
Ina mersi frumos de urari si tie un bebe sanatos, restul se rezolva, inclusiv ca sa-ti semne, o sa vezi tu, nici cu asta nue o regula ca fetitzele seamana cu tatii si invers.Oricum bafat sa iasa cum vrei tu.
Deci stiam bine cu eco, ti-am zis ieri sa ai grija ca el tin evidentza, asa am patzit si eu la sarcina pierduta si acuam sunt atenta, ascult de ei si oricum cu Dopllerul sa stii ca se fac destule masuratori si dc ii bate inima e putin probabil ca pina al 20 de sapt sa se intample ceva, pe cine ai medic de familie, e roman?

Eu folosesc c aprogr. de conta-Quickbooks si sotu are firma in domeniul CNC- e inginer si repara masini grele, CNC=control numeric, cele care fac de la suruburi pina la piese de avion.
Eu programul l-am invatat singura ca era usor, asa mi s-a parut, eu mai am si o idee sa fac un daycare dupa ce nasc, asa ca dc iti surade poate ne combinam, ca tare e bina sa work for yourself:)

Numai bine si keep in touch
PS la ce medic si la ce spital nasti?



Denisa
8+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput