spre ce spital ne orientam pentru nastere

spre ce spital ne orientam pentru nastere | Autor: moki

Link direct la acest mesaj

O colega de-a mea a nascut saptamana trecuta la Municipal unde trebuie sa nasc eu si m-am ingrozit cate lucruri urate a povestit! A dat o groaza de bani si efectiv n-a fost bagata in seama..nu a sprijinit-o nimeni,copilul era ignorat total,a stat si nemancat vreo doua zile ..si de cate ori o sunam,plangea non-stop,era total descurajata!exact ca-n jungla!!
Astept pareri si impresii despre alte maternitati,chiar daca majoritatea merg la un spital anume pentru ca acolo e doctorul in evidenta caruia au fost!
Totusi,conteaza cred si mediul,si conditiile,si personalul!
Va pup!
Moki,26+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pareri si impresii despre maternitati gasesti la Nasterea pe glob, primul sau al doilea subiect fierbinte.

Exista pro si contra pt fiecare maternitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Moki, cred ca in nici un spital din bucuresti nu o sa fim tratate exact asa cum ne dorim, peste tot o sa dam si de bune si de rele. Si oricum dupa nastere o sa avem probabil acea depresie postpartum, oricum o sa plangem si n-o sa ne intre nimeni in voie.
Eu am cam studiat toate maternitatile, si la final am ales intre municipal si CFR 2 , la ambele am facut practica cand eram la scoala. Pana la urma am ramas la municipal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatriced spune:

Hop si eu!

Cam aiurea sa dau vre-un sfat avand in vedere ca nu sunt in Ro dar din cate am auzit de la prietenele mele care au nascut prin spitalele din Bucuresti, cel mai indicat ar fi CFR care au saloane super faine si te trateaza omeneste, atat pe mama cat si pe bebe...
Eu am nascut in Copenhaga, iar aici conditiile sunt excelente, nu trebuie sa dai bani in stanga si-n dreapta ca astia se uita la tine foarte urat. Nici macar o cutie amarata de praline nu primesc.

Pupici

Mami de Alex mancacios

http://photos.yahoo.com/piticii2003

Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kity2004 spune:

Eu va recomand cu placere CFR - 2 .
Am nacut acolo in iulie 2004- si era super , aerr conditionat, asistentele extraordinare iar doctorii-exceptionali.



Oana si Iza-Maria DN 19 iulie 2004
http://community.webshots.com/user/oanavilcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

CF 2, fara nici o ezitare. Personalul se poarta super, conditiile sunt excelente, iar daca ai si un medic bun, e super.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

si eu cand o sa fie cazul , tot la CFR2 m-am hotarat sa merg

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Tot pt CFR2 optez si eu. Eu am nascut la Municipal, vara-mea la CFR2, anul trecut, iar diferentele sunt majore si-n conditii si in facilitati. Nu stiu daca peste tot e asa, dar un maaare avantaj la CFR2 mi s-au parut paturile rabatabile, pe cand eu la Minucipal trebuia sa ma cocot cu tot cu cusatura si cu bebe pe langa patul copilului... si cica sa nu stai in fund dupa nastere
Nastere usoara si bebe sanatos indiferent unde vei naste! Si sa nu-ti intre-n cap ca trebuie sa ai depresie post-partum ca atunci chiar vei avea !

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Eu am nascut la municipal, tare curat, cu citeva asistente si neonatolog dragut, dar te costa , te fac sa te simti cu o anumita musca pe caciula daca nu cotizezi stai cu un anumit stress ca daca nu dai , nu vin cind ii chemi. Bila foarte negra pentru doctorita Ina
Acum nasc la Cantacuzino, cu dc Maniu sper sa fie bine si sa nu reiterez experienta de la municipal

Lavi
http://community.webshots.com/user/lavinia295

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatriced spune:

Mai dar in mod normal ar trebui sa existe conditii pentru mama si bebe in orice spital din Bucuresti si nu numai... Ce este chestia asta sa ne orientam unde este mai bine? Si sa mai si dam bani sa nasti? Este revoltator... Bine ca am nascut aici, ca altfel nu stu ce faceam... Defapt scoteam bani din buzunar, asta faceam... Offf...

Mami de Alex mancacios

Povestea nasterii micului Alex:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49885

foto: http://photos.yahoo.com/piticii2003

Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Intrebarea este foarte buna avand in vedere ca suntem in Romania, unde nimic nu merge cum ar trebui, nu?
Deci, ceea ce pare normal in alte tari, cu siguranta este o exceptie in Ro, iar pana una alta traim aici, deci este firesc ca fiecare sa se intereseze unde este mai bine.
Ar fi de dorit sa fie peste tot la fel de bine, insa, stim cu totii ca nu e asa, so....

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput