M-am hotarat ......adoptie (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

Astazi am avut si eu prima intilnire cu asistentul social la noi acasa si a decurs foarte bine...o sa mai fie cica 2 intilniri cu psihologul si pe urma asteptam atestatul undeva pe la inceputul lui august..
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Luminita, multumesc de lamuriri ! Nu intelegeam de ii pare rau lui Happy Girl ca Tudor seamna cu Vutzu .
Vreau sa-ti spun ca eu l-am admirat foarte mult pe Tudor si nu reuseam sa-i identific mamica "adoptiva" cand in final mi-a picat fisa , era vorba de Luminita din Brasov. Sa-ti traiasca baietii si poate cand vom veni in Brasov ne intalnim. Sa nu uit si Otilia mea e brasoveanca, de aici dragostea mea pentru Brasov.



carmen
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

treceti-ma si pe mine pe listuta la -in curs de atestare!


patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Terry
M-am interesat eu ce se intampla cand se termina cei doi ani, pentru ca eu pe 3 iulie ies de sub perioada de 2 ani cu fetitza mea Maya..mai ramane doar Luca..URAAAA
Oricum, daca nu s-au interesat ei, si ai impresia ca au uitat..in sensul ca sunt foarte multumiti de voi, atunci cam cu 2 saptamani inaine trebuie sa ii anunti.Se face o ultima vizita si se intocmeste raport de incheiere a procedurilor de supraveghere.Deci cineva trebuie neaparat sa vina la tine sa faca o ultima vizita sociala.Eu am vorbit si la mine am stabilit sa vina pe 4 iulie, ca inainte de 3 este MARELE PAS cu Luca si nu voi avea stare de nimic altceva.
dupa care , fac raportul, si ALELUIA!!! Bafta multa!

pashosha si Maya si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



FLORY,
daca citesti, mi-a murit telefonul, ca am un contact super naspa...poate mai gasesti ceva timp liber mai incolo si incerci din nou..l-am redeschis..imi pare rau..pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Ei da, abia acum ma dezmeticesc si io! Adeca am inteles de ce ii pare rau Lui Happy Girl ca Tudorica seamana cu tati! Si sa stiti ca m-am muncit ceva! Raspunsul corect este: ii pare rau pentru mami, ca bb seamana cu el si nu cu ea (mami). Uf, ca greu a fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

carmens,
Mersi mult pentru informatii.
Fetelor
Azi am avut intalnirea la DPC care a decurs bine. La fel ca si incazurile anterioare, ne-au pus sa facem desenul familiei, ne-au spus sa ordonam niste cartonase colorate diferit in ordinea simpatiei, ne-au pus niste chestionare (intai unul de 200 intrebari si apoi unul de vreo 80) unde trebuia sa bifam unul din raspunsuri.
Apoi ne-au pus sa desenam un copac.
Apoi au repetat figura cu cartonasele si cam atat. Sedinta a durat 2.30 ore.
Acum astept telefon de la asistenta ca sa stabilim urmatoarea intalnire la noi acasa.
Pupici la mamici si bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Andrei, mi-a spart vaza pe care o aveam amintire din nordul Moldovei..... Il iubesc!

Va pup,

Flory si Andrei (27 Nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_ina2000 spune:

Buna pashosha,

sa stii ca si eu ma apropii de cei doi ani de cand am terminat efectiv adoptia definitiv cu decizia de la Tribunal si ma intereseaza cum se va desfasura la tine aceea ultima intalnire.Oricum nici pe mine nu m-au deranjat vreodata ca sa vada daca sunt ceva probleme doar ca fiind orasul mai mic ne-am mai intalnit ocazional pe strada cu cate o persoana de la DPC.

Vreau sa le urez si noilor aspirante numai urari de bine si nervi de otel pentru ca vad ca legea e tare ciudata acum.Daca a fost ceva care sa ma descurajeze definitiv in a aduce acasa o surioara pentru Alexandru sincer numai asta a fost, dar sper ca voi sa nu renuntati la fel de usor ca mine.

Succes la toate si sa ne reauzim numai cu vesti bune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuminitaB spune:

carmens esti oricind binevenita la Brasov. Cred ca lui Happy Girl ii parea rau ca nu seamana cu mine Tudor, asa dupa cum logic a precizat si Rozi

Flory cioburile aduc noroc

LuminitaB
mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998

Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.

pozele noastre

Mergi la inceput