Copii nascuti in 1999 (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Mirunica, am scris in acelasi timp. Creioane de care spuneam se gasesc numai in librarii pe aici. Mi-a si zis vecina mea ca n-o sa le gasesc in supermarket-uri. Sunt un fel de creioane "medicinale", create special pentru cei mici, cand abia invata sa scrie. Dar tot vecina mea mi-a zis ca si pentru creioane colorate sau orice fel de obiect de scris, e bine sa fie alese cele groase (inclusiv lui Victor mi-a zis sa-i iau dintr-acestea), e mai usor de scris cu ele. Nu prea am inteles de ce , dar Andrei pare a se intelege mai bine cu ele, asa ca... cu atat mai bine, nu?

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Nora ce mai conteaza ca au pierdut, asa distractie mai rar.
Noi am gasit creioane colorate de genul acesta la 'Adel', sunt groase dar si mie mi se pare ca le foloseste mai usor si cred ca la Diverta am vazut.
Miruna, da este echipa! si vine la gradi o profesoara de dans, acu' dansul asta are elemente de aerobic, baietii pe margine, danseaza in semicerc si apoi alearga care incotro.
Ne-am amuzat la spectacol cand unii au uitat incotro sa mearga si fetele au ramas intr-un picior. Si spun ca este echipa ca au hainute la fel, doar ca fetele se mai machiaza(un ruj la spectacol, acolo) si striga la baieti 'suntem machiate' sac…
In rest, ne-am apucat de treaba dar tot mai cautam...invatator(invatatoare)...n-am gasit.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Noi am avut prima sedinta cu parintii,am primit lista de rechizite,s-a discutat despre fondul clasei (este la fel ca anul trecut -500000 lei),vor sa organizeze o excursie de o zi dar cand se va mai indrepta vremea (la noi ploua de 2 zile,frig si intuneric).S-a facut comanda pt.caietele speciale iar de saptamana viitoare vor intra in forta la lectii,pana atunci fac recapitulare de anul trecut.
Vreau sa o inscriu si eu pe Georgi la un curs de ceva,acum s-a stricat vremea,nu mai iese la joaca si in casa se cam plictiseste.De la 1 oct.se deschid cursurile la Palatul Copiilor,am sa merg sa vad ce cursuri mai au desi Georgi vrea la karate,eu cred ca nu prea sunt bune pt.fetite.Voi ce credeti?

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Camelia daca asta ii place sa faca eu zic sa-i respecti dorinta.
Am mai vazut fetite la Karate ei si ce, sportul ii disciplineaza un pic si apoi daca nu o sa-i placa renunta.
Si noi am fost la Palatul Copiiilor la inceput, am ales pictura dar sincer cam pierdeam timpul, noi n-am avut noroc
Ceva tot a invatat,ce materiale sa foloseasca,cum sa combine culorile, cateva forme...si acum cautam un pictor.
Asa ca ne-am dus la muzica, toate frumoase,era un fel de cenaclu,faceau teatru,spuneau poezii, cantau...fetita mea a luat-o ca pe o joaca.Am renuntat ca era greu sa tinem pasul si sa mergem si la spectacole si apoi nu a mai vrut sa mearga.
Ne putem intoarce oricand dar important e sa-i placa ce face.
Acum ma gandesc la tenis, o tot intreb, avem pe-aproape o sala de sport...mai vedem.
Sportul cred ca le prinde bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna Enescu spune:

Camelia , mie mi se pare o.k. la karate pentru o fata, este bine si pentru tine sa stii ca se poate apara (hi, hi, eu sunt sarita de-a dreptul, si mi-ar placea sa fac karate chiar si acuma, dac-as avea timp).

Zana mersi de pontul cu Diverta; ca baietii mei scriu de capul lor ,eu nu i-am invatat, s-au apucat singuri sa imite literele si le chinuie rau, sigur le-ar prinde bine sa controleze creionul mai bine. Cat despre echipa de dansuri - da, la voi cred ca este ca un fel de ansamblu, la ai mei ii pune sa-si faca costume de-alea ca la TV, cu paiete si rochii lungi/sau scurte, in functie de dans, si baietii cu papion si veste. Noi pana acum am scapat, i-a lasat cu papion si adidasi (au, au, au) da' anu' asta ma si vad facandu-le pantofi la comanda!

Nora pai daca-s asa de frumusei, poate ar trebui sa faca si ei o echipa de dansatori, acolo chiar ca n-ar avea rivali! Hi, hi, da' lasa, ca si la fotbal o sa aibe majorete, tot se scot ei cumva.

Va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Nora, fetita mea este nascuta pe 17 mai.
Miruna, au si alte materii, dar deocamdata nu ne-au comunicat decat engleza (o ora pe sapt) si gimnastica (2 ore pe sapt).
Astept sedinta cu parinti ca sa pot pune intrebari, sa ma informez mai bine. Pana acum nu le-a dat nici un orar, au toate caietele la scoala si nu le putem lua decat in we,iar in rest nu le da lectii acasa. Au un sistem tare ciudat.

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

quote:
Originally posted by Miruna Enescu
Noi pana acum am scapat, i-a lasat cu papion si adidasi (au, au, au) da' anu' asta ma si vad facandu-le pantofi la comanda!


E bine ca ati avut adidasi, noi am dansat in sosete, erau de aceeasi culoare macar.
Dar se scumpesc si astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Fetelor,sunt suparata rau de tot ,n-am inceput bine gradinita ca a mea fetita se si imbolnavi,a stranutat cateva zile iar azi ii curge nasul si tuseste.Maine va ramane acasa si vom merge la medic,asta ne mai lipsea,mi-e tare teama sa nu se imbolnaveasca si cel mic,nu prea pot sa-i tin izolati.Asta este in colectivitate,se imbolnavesc unii de la altii,de ieri am inceput sa-i dau echinaceea cu vit.C,sper sa dea rezultate.

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Uite mai sunt mamici ce discuta aici:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58098" target="_blank">http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58098

Multa, multa sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Si Andrei e un pic bolnav, tot face febra de 2 zile, cred ca o sa chemam doctorul azi. Ieri m-au sunat de la scoala sa vin sa-l iau ca nu se simte bine si asa mi s-a rupt sufletul cand l-am vazut asteptandu-ma apatic intr-un fotoliu din clasa. Ardea tot si era moale ca o carpa. Dupa ce i-am dat nurofen era alt om. Cred ca are amigdalita, dar tare n-as vrea sa ajungem la antibiotic.

Nora

Mergi la inceput