Medicul vine noaptea sau nu ??

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

uitasem sa zic: toata perioada sarcinii am fost ingrozita ce ma fac daca nasc noaptea si am nascut noaptea
(din fericire doctorita mea a venit , dar oricum medicul de garda era un doc f bun-i-am uitat numele -)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Medicul trebuie sa vina si noaptea, altfel ce doctor este? Chestia cu "du-te la spital, ca te preiau cei de acolo si inainte sa nasti ajung si eu" nu tine; sotia mea a ajuns la spital la 5 si a nascut la 6. La ea a venit doctorita, dar asa am stabilit, sa sunam oricand, altfel cine isi pastreaza un doctor care intre orele x si y nu poate fi deranjat?

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

sfat de la una patzita: asigura-te ca poti avea incredere in medic,stimuleaza-l ori de cite ori potzi; asat pt sigurantza ta ca il vei gasi la orice ora din zi si din noapte plus pt procedura in sine, felul cum se va purta cinde vei fi pe masa;observa de pe acum dk este grabit cind consulta dk da rasol....eu am nascut in we, s-a rupt apa la 3 am la 5 am eram la maternitate si sunam dispe la medic sa vina si...tel.inchis!!!nu-i problema ca am nascut la 9,30 dar ea era in continuare cu tel.inchis undeva la munte; si cit am pompat in buzunarele ei 9 luni si am nascut cu neica nimeni care era de garda dar ii multumesc si acum din tot sufletul ca a fost super-mega gentleman, m-a ajutat enorm, a fost blind si nu s-a intimidat la racnetele mele si m-a tinut de vorba in timp ce m-a taiat de habar n-am avut, m-am prins doar cind a cerut ata si ac!
succes!
M.

Mergi la inceput