Copilasi de 2001 (4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Revenim si noi, dupa o absenta de cateva luni. Tudor a implinit 4 ani pe 15 septembrie. Este in grupa mijlocie, am schimbat gradinita deoarece acolo unde a urmat grupa mica erau prea multi copii (32!) si o singura educatoare. In grupa mica au fost sub 20, dar anul acesta au venit mult mai multi, asa ca ne-am mutat. In plus, a racit destul de des in primul an de gradinita, i-am scos polipii acum trei saptamani si am decis ca este vremea pentru schimbare... Acum este la Praid, speram ca o cura de 10 zile de salina sa aiba efect asupra tusei care nu-i mai trece. Are 110 cm si 19 kg, dar pare destul de slab. Toate cele bune si multa sanatate copiilor. Ioana si Tudor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Vlad, tatic de Toma, da' de unde a invatat copchilul expresia asta cu "am pus ochii pe o fata"? De la tati, cumva? Altfel, bine ca mi-ai amintit de broncho-vaxom, trebuie sa reincepem si noi. Victor e inca bine-merci, dar a inceput fratele lui, asa ca... Dar m-am obisnuit, nu mai iau lucrurile asa in tragic. Tratam, vindecam si de la capat. Oricum, e muuuuuult mai bine acum decat in anii trecuti, au mai crescut piticii.

La multi ani, piticutilor care isi serbeaza/au serbat zilele de nastere in perioada asta:

15 Septembrie - Tudor
17 Septembrie - Adela-Maria
18 Septembrie - Vlad
20 Septembrie - Danut
24 Septembrie - Mihnea Bogdan


Muuuulta sanatate copilasilor, perioada asta de toamna&inceput de scoala e mai grea...

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

La multi ani, tuturor copiilor nascuti in septembrie!




"Un sfirsit e un inceput..."

ella&com.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

LA MUU..LTI ANI!!!


de la '99, am tras cu ochiu' si m-am prins de ce fii-mea vrea doar fustita la gradi,sa fie sic...
Pe-aci sant mai multe printese? daca apare ceva nou cu Barbie spuneti-mi si mie... please

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Buna dimineata,

Mai intai LA MULTI ANI !!! tuturor sarbatoritilor de septembrie, multa sanatate si sa cresteti frumosi si voinici!

Iar azi LA MULTI ANI!!! pentru LAURA, fetiat lui Lilach!!!

Eu am cam patimit cu Ioana ca mi-a facut o diaree urata de la laptele Milli la cutie , dar azi am reinceput gradi si ne adunam incet-incet.

Bun venit bebe03!! Ce fetita voinicuta ai, sa va traiasca si sa va duca numai bucurii! Noi suntem in clubul celor trasi prin inel dar venim si noi din urma incet-incet.

Tata lu' Toma ce crai ai tu acasa!!!Pai in ritmul asta o sa franga musiu' la inimi ... iar cu declaratiile fata de mami e foarte normal la varsta asta, complexul lu' Oedip parca. Si la noi se manifesta fata de tati , ca Ioana a mea se marita de-a dreptul cu tati. Dar nici eu nu sunt privata de dragostea ei , are momente cand imi face complimente de genul " Mami esti atata de frumos..!!"

Pai ne mai auzim cu ispravi de-ale juniorilor.



POZE

Irina + ingerasul Ioana
(3 ani si 10 luni)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

La multi ani, pentru:

26 Septembrie - Laura, fetita lui Lilach
27 Septembrie - Antim, baietelul lui Adita


Pupicei dulcei,



Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

La multi ani piticilor, multa sanatate lor si multa rabdare parintilor ce-i cresc.
noi ne sarbatorim abia la primavara, pe 14 martie cind implinim 5 ani...pina atunci numara torturile celor apropiati pe care bineinteles asteapta sa le infulece, si de gurmanda ce e, ne confruntam zilele astea cu o urticarie, a doua pe anul asta
asta e, am mai intrebat si pe alt topic aveti copii alergici?
cum se manifesta ca eu mai am putin si o iau din loc ca de data asta Raluca are o forma acuta i s-a unflat pleoapele la ochi, buza superioara parca zici ca a ciupit-o vreo insecta cu venin...sunt speriata ca pina acum ii ieseau doar blinde pe corp,mai ales ca nu stiu de la ce aliment face asta, deci nu stiu ce sa evitam. va pup, pa si sa auzim de bine
nicol si ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

La multi ani pentru Laura si Antim!

Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Va pupam pe toti!

Acum v-am descoperit Ne primiti si pe noi in clubul vostru?
Daca da, promitem sa revenim cu povesti despre noi si sa punem si niste poze!

Cu drag,
Mami - Tinna si puiul Andrei (1 ianuarie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

quote:
Originally posted by bebe03

La multi ani piticilor, multa sanatate lor si multa rabdare parintilor ce-i cresc.
noi ne sarbatorim abia la primavara, pe 14 martie cind implinim 5 ani...pina atunci numara torturile celor apropiati pe care bineinteles asteapta sa le infulece, si de gurmanda ce e, ne confruntam zilele astea cu o urticarie, a doua pe anul asta
asta e, am mai intrebat si pe alt topic aveti copii alergici?
cum se manifesta ca eu mai am putin si o iau din loc ca de data asta Raluca are o forma acuta i s-a unflat pleoapele la ochi, buza superioara parca zici ca a ciupit-o vreo insecta cu venin...sunt speriata ca pina acum ii ieseau doar blinde pe corp,mai ales ca nu stiu de la ce aliment face asta, deci nu stiu ce sa evitam. va pup, pa si sa auzim de bine
nicol si ralu

Nicol, imi pare rau ca ai astfel de probleme. Baietii mei nu au probleme, dar sotului meu ii apar din cand in cand niste pete rosii pe piele, usor imflamate dar nedureroase. El si-a facut un test de alergie, ai facut asta cu fetita ta? A fost la un dermatolog care i-a pus tot felul de substante pe piele (avea tot spatele acoperit cu bandaje), a trebuit sa stea 24 de ore asa. Rezultatul? Nu-i alergic la nimic, si n-a primit raspunsul la intrebarea "de ce apar petele?". Dar, din ce povestesti, la fetita ta pare ceva mai complicat, cred ca trebuie sa faceti cat mai repede un astfel de test de alergie.

Pupici si sanatate.

Nora

Mergi la inceput