Am voie sa injur pe PM?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Sincer nu am intele prea mult din ceea ce ai scris. Cine minte, cine musca, cine se poarta frumos? Poate reformulezi.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

mey blandetea intruchipata.... ma uimesti! tu care iesti o duamna... te enervozezi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

AC zau, nu erai tu, desi 1 sec si jumatate aproape ca era sa te urasc .

Nina stii cum e cu aparentele astea bata-le vina...

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

Cred c-ar trebui serios dezbatuta problema pe forum daca PM ramane strict privat cu ii este si denumirea, sau se da publicitatii. Pt ca nu am de gand sa injur, dar poate intr-un moment oarecare ii destainui unei fete o chestie intima, si nu as vrea s-o vad postata pe forum.
Si daca cineva e hartuit in PM s-ar putea gasi solutii, ca de ex blocarea adresei...sau daca se implementeaza comanda IGNORE se poate folosi....iar daca sunt cazuri de amenintari grave s-ar putea lua legatura c-un moderator pt raportarea cazul, acesta din urma sa hotarasca ce-i de facut.
E doar o propunere de discutie, nu-mi permit sa dau eu solutii.
Numai bine, Adina.

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

eu nu prea inteleg ce sa discutam despre PM. bineintels ca un PM e privat. multi au cazut insa in inspita de a le afisa pe forum si intotdeauna doar pentru a arata ca cel cu care au corespondat pe PM nu a respectat regulile bunei cuviinte (incalcandu-le chiar ei prin publicarea mesajului) ... imi amintesc doar de jigniri, ironii care au fost publicate, niciodata un mesaj de lauda, apreciere

stiu ca in urma unei astfel de afisaj mi-am schimbat parerea despre un membru al forumului care de obicei apostrofeaza pe cei care depasesc unele limite, iar in mesajul respectiv le depasea chiar el cras (nu vorbesc neaparat despre un el, ci despre membru al comunitatii)

nu vad o alta rezolvare decat sa ne purtam ca oamenii, iar daca unii totusi incalca legile bunului simt, putem da ignore la figurat daca la propriu inca nu putem

in ce priveste problema ridicata de tine, adusca, sa speram ca stim sa ne alegem pe cei carora ne confesam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

quote:
Originally posted by roxana1974

AC zau, nu erai tu, desi 1 sec si jumatate aproape ca era sa te urasc .

Nina stii cum e cu aparentele astea bata-le vina...

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."




Hai mey Roxana... si eu care credeam ca macar o data in viata era sa primesc un PM rautacios... Ce naiba toti pot sa se planga si eu nu?
E frustrant mey... sigur nu-s in topul simpatiilor multora, dar nici antipatiilor... Trist mey ca ii las indiferenti.


Andreea si galusca si ghemotocul asteptat pe 4 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

No si acum serios...PM e privat, trebuie sa poti bloca un utilizator si un PM de descarcare e una, chiar si PM in ambele sensuri... hai un du-te vino fara moderatori...nu are de ce sa fie public.

Dar imi par anormale amenintarile, spam-ul, precum si rafale neincetate de hartuire a unuia sau unora. Acestea ar trebui poate sa poate fi pedepsite cumva.

Chestia cu divulgatul secretelor... no Internetul are si riscuri ..ca toata viata, nu .

Andreea si galusca si ghemotocul asteptat pe 4 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by AC
E frustrant mey... sigur nu-s in topul simpatiilor multora, dar nici antipatiilor... Trist mey ca ii las indiferenti.



Pai AC tocma' aici e skepsisu', daca nu erai in topul simpatiilor mele, te uram pe bune 3 sec si dadeam PM-ul ala. Acum nu ma face sa zic cui l-as fi scris, ca era sa ma razgandesc adeca sa-l trimit dupa ce ma hotarasem ca nu-l trimit...bey si ala habar nu are!

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

roxana, stiu io, stiu io!!!!
ce dai daca zic il locul tau cui i l-ai fi trimis?
fetelor, nu va ganditi ca mie, io mi-am primit portia de PM de la roxana, dar tin sa va spun ca nu e asa dura, se lauda numa'

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

acu strict la sobect. ce propune Adela si AC sunt chestii de bun simt, pe care toti ar trebui sa le stim...dar dupa cum s-a dovedit nu e chiar asa. De aceea cred eu ca aceasta chestiune e PM'ului ar trebui reglementata cumva in regulament.
cand cineva te injura ii blochezi adresa sau il injuri si tu la randu-ti (cu toti dintii roxana, nu?), dar daca esti amenintat, hartuit, sau se face spam sa se poata raporta unui moderator acet lucru....in nici unul din cazuri sa nu se publice pe forum.
am zis.
pam, pam


Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...

Mergi la inceput