Carti de psihologia copilului

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoletag spune:

Am gasit un site care promoveaza o carte electronica numita "cum sa dezvolti inteligenta copilului tau". Pentru cei interesati site-ul este ecopii.ro.
P.S. Daca adminii considera reclama sa stearga mesajul meu, nu este intentia mea sa fac reclama mascata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

eu am doua dintre carti:intelege copilul si cand apare copilul si am primit si totul se intampla pana la 6 ani.
cine nu a primit si vrea cartea sa ma anunte aici sau pe pm.
am vazut ca sunt cateva fete care si-au lasat adresa dar poate ati primit deja de la Adek si nu are rost sa primiti de doua ori.deci astept solicitari,daca sunt!
pupici!

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Spic,cartea o gasesti daca intri intr-un "espace culturel" al unui centru comercial. Se numeste "Tout se joue avant 6 ans " si costa dans le 7 €

http://community.webshots.com/user/delphinoi
http://community.webshots.com/user/sebilus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anima spune:

Buna,
Carti despre cresterea copilului mic editate de psihologi si psihiatri specializati puteti gasi in cadrul colocviului de psihanaliza copiului, colocviu la care va invit sa participati.
In cadrul colocviului se vor lansa urmatoarele carti - de tehnoredactarea carora m-am ocupat chiar eu si pot sa va spun ca sunt deosebit de interesante:
D.W.Winnicott - Spaima de prabusire
Serge Lebovici - Arborele vietii (colectie multimedia)
R.Diatkine - Psihanaliza la varsta mica

Va astept,
Mona

Funda#355;ia GENERA#354;IA

V#259; invit#259; cordial la cel de-al VII-lea Colocviu Interna#355;ional

“COPILUL – VÂRSTELE #350;I PROBLEMELE LUI”

20 mai 2006, ora 900
Camera de Comer#355; #351;i Industrie a României
Centrul Interna#355;ional de Conferin#355;e - Sala A. I. CUZA
Bd. Octavian Goga nr. 2, Sector 3, Bucure#351;ti
Informa#355;ii: la tel/fax 021 3366195 e-mail: generativ@rdslink.ro

Invita#355;i de onoare:


Funda#355;ia Stiftung fuer Kinder – Germania
Funda#355;ia Aktion Kleiner Prinz – Germania



Ilany Kogan, psihanalist, membru titular al Societ#259;#355;ii Psihanalitice din Tel Aviv

Ph. Dr. Peter Riedesser – #351;eful sec#355;iei de neuropsihiatrie infantil#259; a Spitalului Universitar din Hamburg, psihanalist

Vor conferen#355;ia:

Drina Candillis, profesor universitar, Universitatea Paris 7, psihanalist – Via#355;a #351;i opera lui Serge Lebovici, lansarea colec#355;iei multimedia „La începutul vie#355;ii”

Corneliu Irimia, doctor în psihopatologie #351;i psihanaliz#259;, psihoterapeut FICF, formator în protec#355;ia #351;i bun#259;starea copilului, candidat SRP- IPA - Idealizarea sau pasiunea pierderii - Tulbur#259;rile depresive ale idealiz#259;rii

Dr. Roland Lazarovici, psihanalist formator Asocia#355;ia Psihanalitic#259; din Fran#355;a - Istoria unui "traumatism sexual-recunoa#351;terea dorin#355;ei incon#351;tiente la o adolescent#259;

Drd. Psih. Daniela Luca, candidat SRP/IPA, psihoterapeut Funda#355;ia Genera#355;ia, formator în bun#259;starea #351;i protec#355;ia copilului, doctorand în psihanaliz#259; - Copilul, b#259;trân în#355;elept, sau despre fantome în via#355;a psihic#259; a copiilor

Drd. Psih. Sorina P#259;tra#351;cu, psiholog clinician, Spitalul de psihiatrie „Prof.Dr. Al. Obregia”, formator în bun#259;starea #351;i protec#355;ia copilului doctorand în psihanaliz#259; - Oana - o pledoarie pentru o mam#259; intrigant#259;

Dr. Simona Trifu, candidat SRP/IPA, medic psihiatru, doctor în psihologie #351;i psihiatrie - Enciclopedia unei copil#259;rii - sub unghiul de refrac#355;ie matern


Dr. Bernard Voizot, medic psihiatru, analist titular, formator SPP - Determinan#355;ii infantili ai unei constrângeri obsedante



Ai grija pe unde calci, pamintul e plin de ingeri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Buna, as dori si eu cartile pe annablue@k.ro !
Multumesc !

Ana

_
Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

fotografii cu noi

coafura preferata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviab spune:

Servus, as dori si eu cartile la livia.barbu@be-smart.ro.
Multumesc si o zi buna!
Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisvocheci spune:

Buna. Sunt noua pe acest forum dar puteti sa-mi trimiteti si mie cartile? Nu stiu ce sa mai fac, cum sa ma inteleg cu piciul meucare are 1 an si 4 luni si face toate nazbatiile posibile. Stiu ca ma intelege dar eu nu pot gasi o cale de comunicare cu el. Multumesc mult.
cristinavocheci@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisvocheci spune:

Wow!!!!!!!
ce repede le-am primit. De abia astept sa ma apuc sa le citesc!
Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anamaria-Livia spune:

Buna!

As vrea sa va rog sa trimiteti cartile in format electronic si pe adresa: analivia_popescu@yahoo.com.

Multe, multe multumiri!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

daca se poate, v-as ruga sa mi le trimiteti si mie, mi-ar prinde tare bine. multumesc mult!
luanaines@gmail.com


Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc#8230;

Mergi la inceput