Carti de psihologia copilului

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Mi-am facut si eu mai demult o adresa speciala pentru carti
stanciu0104@yahoo.com cu parola: aliniulia
M-as bucura sa va fie de folos, daca gasiti ceva nou pe acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naiuta spune:

Buna mamici!

Va rog sa-mi trimiteti si mie cartile!

adresa:exeland@gmail.com

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

StMihaela multumesc pt contul de mail si parola, mi-am luat cate ceva de acolo, acum sper sa gasesc cumva timp sa si citesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Buna!

Am intrat special pentru a multumi fetelor care s-au sesizat si au concentrat informatia in liste sau pe serverul comun.
Eu vreau sa va recomand doar Totul se intampla inainte de 6 ani si Cand apare copilul - Francoises Dolto. Cea din urma e o carte de psihanaliza, deci trebuie sa-ti placa genul ca sa o poti parcurge. Nu e doar psihologie, e psihanaliza - mie asa mi s-a parut.
O singura chestie m-a facut totusi sa stau pe ganduri: se spune in carte ca (,) copiii n-ar trebui sa fie sarutati/pupati...ca nu inteleg asta ca manifestare a dragostei si nu le face placere. Ca pentru ei reprezinta o manifesteare a canibalismului...Vedeti? De asta ziceam de psihanaliza ...
Pe mine m-a pus pe ganduri (desi la inceput am respins total ideea!) si tot a iesit ceva bun pentru ca acum daca am chef sa-mi pupacesc fetita, iar ea se fereste sau nu sta, macar nu insist, o inteleg si o las in pace fara sa ma gandesc ca am un copil insensibil
Plus ca sunt mult mai atenta si cu alte persoane care vor s-o "dragaleasca" si daca fata da cel mai mic semn de neplacere, intervin imediat. Nu zic ca n-as fi facut asta si inainte, dar acum sunt chiar mai vigilenta.
Nu stiu daca pentru cineva are vreun sens ce-am scris aici, dar imi pare rau de subiect sa moara doar cu adrese de mail in el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Revin ca sa va spun ca “Relatia psihologica cu copilul tau" de Mihaela Minulescu se poate comanda online la www librariabucuresti com Puneti voi punctele pe unde trebuie in adresa. Eu am mai comandat de la ei si sunt f prompti si ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Voichita

Buna,
Revin in discutie cu o alta rugaminte. Daca are cineva varianta in franceza pentru "Tout se joue avant six ans", va rog, puteti sa o trimiteti pe costivoichi@yahoo.com. Am un francofon convins in casa care ar vrea sa o citeasca "in original". De asemeni, ce mai aveti in limba franceza e bine-venit (ex. Alice Miller).
Multumiri anticipate.
Voichita


Cine poate sa-mi trimita si mie aceasta carte ? In lb franceza e ok.

Multumesc anticipat.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simoniq spune:

Citat:
citat din mesajul lui StMihaela

Mi-am facut si eu mai demult o adresa speciala pentru carti
stanciu0104@yahoo.com cu parola: aliniulia
M-as bucura sa va fie de folos, daca gasiti ceva nou pe acolo


multumesc mult si eu!
Le aveam pe unele si eu, dar am mai descoperit cate ceva. bravo pt initiativa! nu m-am gandit niciodata la solutia asta usoara de a stoca date pe net1
BRAVO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexamaria spune:

Buna tuturor,

Va rog mult pe cei care aveti carti despre psihologia copilului in format electronic sa imi trimite-ti si mie pe adresa cretu.alexandra@gmail.com
Ma intereseaza in mod special daca cineva are cartile scrise de Mihaela Minulescu.

Eu va recomand tuturor cartea " Si tu poti fi Supernanny" autor Irina Petrea. Din pacate nu o am in format electronic insa e o carte scrisa cu mult drag si pe intelesul tuturor mici si mari. In plus eu am invatat foarte multe de acolo pentru simplu fapt ca tot ce este scris este si exemplificat prin cazuri concrete.

La fel de aproape de suflet imi sunt si cartile autoarei Anne Bacus insa din pacate nici pe acestea nu le am in format electronic.

Multumesc din suflet celor care apuca sa citeasca mesajul si au putin timp pentru a atasa ceva.

Seara placuta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonica1976 spune:

Buna fetelor!
Sunt noua pe forum si am rugamintea sa-mi trimiteti si mie pe mail carti despre psihologia copilului. Va multumesc frumos. Adresa mea este busoi.simona@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urziceanu spune:

Se poate sa primesc si eu carticele in format electronic?
corina_urziceanu@yahoo.com


Mergi la inceput