Carti de psihologia copilului

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Creola,te rog,imi poti trimite si mie ce ai disponibil?
Multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadira spune:

Fetelor am descoperit si eu acum acest subiect si as avea si eu rugamintea sa-mi trimiteti cartile care le aveti in format electronic pe adresa plicpersonal@yahoo.com
Multumiri anticipate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

si eu fetelor...ce aveti in format electronic
flavyya@yahoo.com
pleaaaase!!!

ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enachescug spune:

si eu vreau cartile!
Pana acum am fost un cititor atent, dar acum m-am hotarat sa si scriu.
"De vina" e baietelul meu, de 2 ani si o luna, pe care simt ca nu mai pot sa-l stapanesc. Asa ca am nevoie de sfaturi si indrumare ca sa nu mi se mai para mie ca e prea, prea ...
Adresa mea este enachescug@yahoo.com
Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca75 spune:

Desi subiectul e deschis demult, tot mai sper ca cineva sa isi faca mila si de mine sa imi trimita ceva carti pe anca_probit@yahoo.com
Am citit ce ati scris dar le-am incurcat de tot.

Eu am gasit 3
- DoltoCind_apare_copilul
- intelege copilul
- totul_se_intampla_inainte_de_6_ani

Am o fetita de 1 an si 3 luni dupa care sunt topita. Nu am apucat sa citesc cartile dar nu mai pierd vremea caci realizez acum ce importante sunt.

Multumesc frumos!

Mamica de Adeluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

ash dori si eu "totul se intampla inainte de 6 ani", format electronik,
multumesc anticipat


diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Cine poate sa imi trimita si mie va rog cartea "totul se intampla inainte de 6 ani" in format electronic /..
Adresa este mexulica@yahoo.com

Multumesc


mamica de ingeras luptator
Sebastian-Mihai 10.09.2006
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...
Noi avem ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-file spune:

Salut,sunt Claudia,dar n-au vrut sa-mi dea acest nume la inregistrare.M-am linistit vazind ca mai toata lumea are problemute cu copii.(Ar fi si culmea sa nu ai...)Am doi baieti de 16 si 6 ani.Am 37 de ani.Dupa ce s-a nascut cel mic,un timp,totul a fost OK.Dar pe ce trecea timpul, am inceput sa avem probleme cu cel mare.Nu mai vroia sa invete,sa incapatina din orice, nu mai vroia sa faca nimic din ce-l rugam.Am inteles ca era gelos pe cel mic,dar degeaba i-am explicat ca piciul are nevoie de mai multa atentie decit el.Taica-sau a trecut si la metode mai dure...aproape un an de zile n-am avut cu cine ne intelege.(Cel mic avea deja 3 ani)Din intimplare am gasit la librarie cartea lui John Gray "copii sunt din rai" si rasfoind prin ea, m-am decis sa o cumpar.Cu ajutorul sfaturilor din aceasta carte, am reusit sa ne recapatam fiul cel mare.A devenit ascultator,ingadu-itor cu cel mic,un adevarat frate si un ajutor de nadejde pentru noi.
Stiu ca fiecare familie are altfel de probleme dar uneori cu sfaturile altora reusim sa ne punem viata de familie pe fagasul ei normal(cit de normal se mai poate in zilele noastre).Va multumesc pentru rabdare.LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Buna, la toate fetele

As vrea si eu, daca se poate, sa primesc pe mail cartile pe care le aveti in format electronic, despre cresterea copilului.

Adresa mea e danuta3105@yahoo.com

Merci si "LA MULTI ANI"

CRACIUN FERICIT



"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picolino spune:

Daca se poate as vrea si eu cartea "totul se intampla inainte de 6 ani" in format electronic pe adresa :
ralucam_10@yahoo.com

Numai acum am descoperit acest subiect.
Multumesc anticipat


Mergi la inceput