Medlife-dezamagire

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Neaprat mergi la ei si fa reclamatie.Nu e posibil asa ceva, lumea merge acolo ptr. sanatate, pentru viata si ei...nu-mi vine sa cred. E strigator la cer. Sa ne spui si noua ce ai facut.
Sa le ceri si banii inapoi. Inconstientii...se joaca cu sanatatea oamenilor. Pai ce ne jucam de-a doctorul ??

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert
www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank"> Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Indra spune:

Apropo de HIPERCLINICA Medlife....

Inainte de paste ma duc dimineata sa vad daca au vaccinul DTP care se face la 2.6 ani. Imi spun ca il au si sa revin cu copilul intre 17.30-21. Vin cu mindra mea pe la ora 6. Politicos mi se spune ca dr. Marcu nu este dar ca alt medic pediatru ii tine locul. Spun la receptie ca am venit sa-i facem vaccinul(indiferent la ce medic) ca este inscrisa la dr. Marcu (medic de familie), dau carnetul de vaccinare.... cam o ora i-au cautat fisa care nu mai era... Intr-un final gasesc fisa, dar aflu cu stupoare ca fata mea a fost scoasa de pe lista stimabilei doamne dr.!!!Deci nu mai avem medic de familie!!!

Mai asteptam printre o droaie de copii care mai de care mai bolnavi inca vre-o ora, ne vine intr-un final rindul, intram in cabinet si mi se spune sa dezbrac copilul sa-l consulte, masoare si cintareasca... sa vada ce probleme are! Buun.. zic... dar copilul meu e sanatos tun, consultati-l... dar sa stiti ca noi am venit pentru vaccin. Si stupoare totala.... dupa 2 ore de asteptari mi se spune ca numai distinsa doamna DR. Marcu face vaccinuri in Medlife si ca nici nu-l pot cumpara de la ei sa-l fac copilului in alta parte.

Dupa crizele de rigoare mi-a fost vindut vaccinul!

Aviz amatorilor de super hiper clinici precum MEDLIFE!!!

Dana & Anisia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verzica spune:

Salut fetelor!
Nu am ajuns la Medlife sa le fac scandal pentru ca sambata am fost la un alt medic sa vad ce-mi spune. Sunt terminata! Mi-a spus ca intr-adevar am o rana pe col dar care poate fi tratata cu tratament si nu cu rezectie. Problema e alta, ca mi-a spus ca am o tumora pe ovarul stang si ca trebuie sa ma opereze de urgenta si sa-mi scoata ovarul cu totul. Si "m-a linistit" spunandu-mi ca nu este maligna, deci nu este cancer. Sunt terminata, nu se poate asa ceva. Doi medici, doua pareri. Astazi ma duc la un al treilea sa vad ce-mi spune. E, ziceti si voi. E posibil asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Noi am fost in marite cu copilul tot la Medlife Grivita si i-am facut analize. Singura problema a fost numele, adica prenumele schimbat pe foaia de analize, din Liviu in Sorin. Restul daatelor au corespuns insa acum ma intreb daca analizele or fi fost corect facute...mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasterii Desenele lui Liviu

Mergi la inceput