Cit de aproape ati fost de droguri?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Nu m-a tentat niciodata, desi anii in care am lucrat in Olanda, as fi putut incerca in mod legal. Insa am vazut destui studenti consumand in rezidenta universitatii si pot recunoaste putoarea de hasis, marijuana. Surprinderea a fost sa recunosc mirosul in alte tari in care e ilegal si sa constat cat de usor se pot aproviziona cei care o doresc...

Andreea ex-Acushor, actual Aburel Aburit

Lately, I'm always late, completely disorganized, and usually a mess! A penny for my thoughts. A dime for my ideas.
Here's penny for your thoughts too, a nickel for your kiss, a dime if you tell me that you truly love me and my kids too.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Eu am fost fumatoare inraita ani de zile.Pt. mine si tigarile au fost droguri,nu puteam sa traiesc fara ele fumam 20-30 de tigari pe zi.Intr-o zi mi-am privit bb si am zis ca el nu merita atata nicotina(mai ales ca il alaptam,ca sa nu mai zic ca si in sartcina am fumat) si iata ca de 8 luni si jumatate nu am mai fumat si ma rog la Dumnezeu sa nu o mai fac niciodata.Nu as incerca niciodata vreun drog de mare risc si nici macar cele usoare.

Cristian - 31 mai 2005
http://photos.yahoo.com/ddenisa73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

Nu ! NU ! NU!

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Eu nici macar nu am vazut cum arata drogurile....decat la televizor. Nu am prieteni care sa se drogheze, doar am auzit de cativa cunoscuti din cartier. Eu cred ca e mai bine sa nu fii tentat, pt mai ales in adolescenta...mintea e cam tulbure si-asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Foarte aproape, in studentie, se infiltrase un distribuitor chiar in cercul nostru si un prieten chiar a inceput sa consume.Dar s-a autoizolat singur datorita acestui fapt si apoi a renuntat.

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Nu, personal n-am avut nici un contact direct cu drogurile. Nici macar nu cunosc persoane care sa consume asa ceva si nici nu-mi doresc sa cunosc vreodata!


Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

nu am consumat, dar mi s-a oferit!
am avut creierul in stare de maxima luciditate si am spus NU.

'Ubita si 'Ubitu'
Asa cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Banui ca tigarile si cafeaua nu se pun....

Life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Am incercat mai acum cativa ani(fumat iarba), era ceva ca si cand as fi baut o sticla de vermout. Am facut chestia asta ca sa pot intelege de ce altii o fac si nu reusesc sa iasa din acest tunel. Raspuns: stiu ca face rau si nu am continuat , nu am ramas dependenta datorita caracterului tare care-mi impune sa ma controlez.
De aceea cei care o fac asa ca mine din pura curiozitate, nu se mai atinge de ea, iar cel care intra in tunel(inutil imi ve-ti spune ca e la moda)e slab de caracter crede ca aceste ierburi, pastiche,prafuri si ce-o mai fi, ii da puterea ursului, se umfla in pene ca un paun si e cel mai tare.
Se intimpla frecvent la stadion, pe aici in Italia, sa nimeresti intre astfel de consumatori, la inceput timizi, linistiti iar dupa ce au fumat ceva (inutil sa spun ca daca stau langa pe langa tine aspiri si tu) si le spui sa se duca mai incolo sa fumeze iti sar deja in cap, si de aceea se intimpla tot vacarmul ala de iese cu bataie.
Mai copii, nu consumati aceste droguri, va strica viata, care e atat de frumoasa.

cicina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Field_mouse spune:

Am fumat iarba de cateva ori..
Culmea, cand mi s-a oferit marihuana in adolescenta (atunci aveam mai multe bube-n cap), am refuzat. Dar cand un prieten bun mi-a propus sa tragem o tigara, cu 2 zile inainte de licenta la facultate, am acceptan. Nu stiu, ce a fost in capul meu. (Licenta am luat-o cu 9,50). Precizez, ca intotdeauna am fost o fata cuminte, exemplara, dintr-o familie foarte buna, bla-bla-bla, ca sa vedeti, ca nimeni nu e ferit. Nu e bine, dar nu regret nimic, acu macar stiu cum e, ce "simptoame" prezinti si, sper, sa pot fi foarte vigilenta cu copii mei.
P.S. O prietena de a mea (cea care mi-a oferit si mie marihuana cand aveam 15 ani, a murit la 25 din cauza unei supradoze nu stiu de ce drog).

Mergi la inceput