Cit de aproape ati fost de droguri?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bijuarda spune:

nu nici nu vreau sa aud de droguri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela29 spune:

Am fumat de cateva ori marijuana. Un prieten foare bun mi-a oferit, insistand asupra beneficiilor, asupra nedoveditelor efecte negative, asupra "falsei dependente", asupra beneficiilor medicale... In aceeasi perioada eram o fumatoare inraita de tigari. Am doi ani de cand nu mai fumez de loc.
Marijuana mi se pare periculoasa. Detest ideea de "pass out", in care ajungi sa nu mai stii ce e cu tine. Mi se pare mult prea puternica (ori oi fi fumat eu cea mai tare marfa ?!) si sunt mai mult decat sigura ca ofera dependenta si are efecte negative.
Sunt mai mult decat mandra ca l-am convins pe prietenul meu sa se lase. A renuntat definitiv.
Drogurile sunt o crima.

... words are tools...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Foarte ,foarte departe...dar sunt ingrozita pt. copilasul meu scump s-a nascut intr-o lume ca asta,iar ei ca adolescenti vor cadea usor prada acestor nenorociri....mi-e atat de teama de ce v-a urma,nu imi ramane decat sa ma rog Bunului Dumbnezeu sa o fereasca de asa ceva .
Sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitoasa spune:

Am prieteni care se drogau si va spun sincer imi era f frica de ei .Aratau jalnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Destul de aproape, dar nu aici ci in Franta. Intr-o boite cu poze sordide pe pereti... Printre studenti care fumau hasis. Dar eu nu am vrut nici macar sa experimentez. E usor sa experimentezi, mai greu e dupa aia - daca iti place...

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Nu am fumat niciodata si nici nu o voi face, si nici droguri nu am consumat.Am facut un liceu unde era la ordinea zilei sa fumezi in toaleta scolii sau sa te droghezi, dar cred ca educatia care mi-au dat-o parintii mei, m-a facut sa inteleg ca sunt lucruri mai importante in viata si metode mult mai sanatoase de a iesi in evidenta.
Eu cred ca depinde foarte mult de educatia pe care o primesti.Parintii mei nu au fumat niciodata, si nici copii mei nu vor creste inastfel de conditii, cel putin asa sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Fumatoare am fost si inca una inraita, dar dragostea pentru copilasi si dorinta de a avea unul sanatos m-au ajutat sa renunt. De droguri nu m-am apropiat niciodata si stiu sigur ca nu sunt o atractie pentru mine.
Oricum, numai gandul ca exista si oameni care au asa patimi ma face sa se scoale parul maciuca in cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Pe la 18-19 ani m-am apucat de fumat. Din spirit de imitatie, din prostie, asta e.
Si acum fumez de 18 ani si nu putin. Asa ca macar am invatat ca daca am devenit dependenta de nicotina, ajunge pt viata asta. Nu mai am curiozitati

Daniella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Nu am avut niciodata nici cel mai mic contact cu drogurile si sper sa nu am vreodata. Oricum ma felicit pentru asta!

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Personal, nu m-au tentat niciodata, cred ca se numara printre lucrurile pe care nu le-as incerca niciodata, cel putin in aceasta viata.
Cumnatul meu consuma, desi in familie e subiect tabu si desi avem aceeasi virsta el arata ca la 40.

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput