Dr.Nayel - CF 2 (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Sunt 2 paturi in sala de nasteri, iar masa de nastere e dupa un zid.
Te poti plimba, nu e musai sa stai la pat, depinde.
Stai linistita, ca nu are Municipalul sala de nasteri ca la CF 2.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

Crinuta, am inteles, aveai colu' deschis..
E f. posibil, cred, ca pe 18 cind ma duc, sa mi faca un control "local" este?? adika, numai asha se vede daca s-a intredeschis colul, sau nu?..
In cazul in care totul este in regula, adika, colul inchis , si nici o alta problema, care i procedura? astept ca sarcina sa ajunga la termen , adika la data d.n.p. -ului.. si ma prezint la spital, sau pur si simplu astept sa se intimple ceva?? sa sara dopu.. sau sa se rupa apa?? sau ceva..
Crissi

crissi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da, este foarte posibil sa iti faca control. Nu e vorba doar sa fie deschis, ci si sa fie scurtat sau sters ( ceea ce indica ca nasterea se apropie).
La mine era deschis insa rigid, de aceea nu a mers nasterea naturala, in ciuda perfuziilor.
In principiu astepti sa se declanseze nasterea. Bineinteles, daca ti se rupe apa, directia spital urgent, nu mai astepti.
Daca insa depasesti DPN-ul si nu ai nici un semn ca nasti, te va programa Nayel pentru declansare.
Sa stii ca poti avea colul deschis sau intredeschis si 2 saptamani, si cu toate astea sa nu nasti. Depinde de la caz la caz.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

stii ce e "imbucurator??" ca exact ca si tine, n am nici un fel de dureri de bazin sau altfel de dureri care sa indice vreo dilatatie a oaselor...
o sa vad ce si cum , saptamina viitoare.. oricum cu cit se apropie momentul , cu atit mi se inmultzesc emotiile si frica...

crissi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pai daca nu ai asemenea dureri, nu prea vad cum veri naste natural, insa, cine stie, poate mai e timp.

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dina231 spune:

Buna tuturor! Astazi dupa sfaturile ce le-am primit aici pe forum, l-am sunat pe dr.Nayel pentru prima oara. I-am spus ca vreau sa fiu pacienta lui, si data nasterii este pentru 1-8 septiembrie (sunt la 24 sapt.), ma ingrijoram ca ma va refuza. Insa m-a ascultat cu atentie si me-a spus sa vin la el la spital miercuri.
Fetelor, inseamna ca el nu ma va refuza, da?? Foarte mult sper sa fie ok.
Ma intereseaza cat este plata pentru consultatie, si in general cat costa la el nasterea?
Va multumesc mult!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Bine ai venit, Dina231! Sa nu iti faci absolut nici o problema !!

Eu am devenit pacienta dumnealui in saptamana 34 (sau 36, nici eu nu mai stiu exact). Eram super-stresata pentru ca fostul medic ma tinuse la pat si imi daduse sa fac nu-stiu-ce injectii cu corticosteroizi (pe motivul ca am colul "aproape sters" - "iminenta de travaliu prematur"). Noroc ca nu am facut injectiile alea, insa am trait vreo doua luni de cosmar, pana sa ma hotarasc sa cer o a doua opinie. De fapt, imi era cam jena sa schimb medicul, sarcina fiind atat de avansata, insa atunci cand am ajuns la cabinet eram deja 50 % convinsa ca voi ramane la Dr. Nayel. Dupa consultatie, nu am mai avut nici un dubiu :D.

Diagnosticul dr. Nayel a fost totalmente invers fata de diagnosticul celuilalt, diagnostic confirmat si echografic : "col lung", si totul absolut ok.

In total am fost de vreo trei ori la cabinetul din Drumul Taberei, si miercuri merg la control la spital, pentru ca are garda...iar eu am DPN 21 mai :).

Sa ai o sarcina usoara! Numai bine!
2 in 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Wow Cristina, mai ai putin si nasti. Sa ne povestesti dupa cum a fost.

Dina, ti-am raspuns pe privat. Bineinteles ca te va accepta, altfel nu te chema la spital. Stai linistita, ok?

Roxana, Anca Mihaela, chiar nici un semn, nimic?

Crissi, ce faci?




Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina78 spune:

Dina,
Ti-am scris pe PM. Nu exista dubii, daca te-a chemat la dansul la dansul vei ramane. Bafta multa,
alina si bebe DPN 4 iulie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Buna! Si eu merg la DR. Nayel si desi nu am decat 14 saptamani, o sa raman la dansul si tare as vrea sa fie multumit financiar. Am mai pus o data aceasta intrebare, dar nu am primit nici un raspuns... :(
Va rog, spuneti-mi si mie pe PM cam cat costa o nastere ( probabil ca voi face cezariana) si daca mergand la cabinet mai trebuie sa contribui cu ceva...
Va multumesc.

Mergi la inceput