Dr. Tutunaru ( 5 )

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Buna fetelor,
eu nu pot sa cred ce-am citit mai sus...
poate ca este cineva interesat sa-l discrediteze pe dr...
N-am mai intrat demult pe-aici si v-am citit acum `pe diagonala` postarile si, astfel am retrait emotiile din perioada de sarcina. Pana la urma a fost f. bine, dr. T. a fost OK, iar de bani - nici vorba - l-am alergat pe scari cu plicu` si n-a vrut sa-l primeasca. E-adevarat ca eu am fost o pacienta `parfum`, n-am avut pb in sarcina, doar nasterea a fost prin ceza pt ca mai aveam una.

Am intrat sa le urez sarcina si nastere usoara burticilor si sa va intreb daca si-a montat cineva sterilet (pt ca intentionez si eu) la dr. T si cum a fost, cat a costat, unde -la cab/la spital?

pe burtici,


Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005) POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Fetelor, eu zic sa nu judecam si sa nu jignim pe nimeni; eu sunt sigura ca doar medicul stie ce s-a intamplat la nasterea aceea; pai Blanca are o colega, colega are o cumnata, cumnata un copil; eu cred ca pana la noi realitatea s-a deformat mult si poate colega nu prea stie cum e cu nasterea si ce se intampla acolo; ma gandesc si eu ca nu a inteles prea bine si atunci a improvizat faza cu placenta; despre treaba cu banii ceruti inainte nu stiu ce sa zic deoarece eu am fost doar la cabinet la dansul si am platit consultatia;stiu ca atunci cand nu stii cat sa dai unui medic intrebi in jur; poate asa s-a intamplat si cu tipa asta; o asistenta o fi spus taticului ca atat merge o cezariana, el a platit inainte sa stea linistit si din gura in gura s-a ajuns la povestea de mai sus. Cine citeste povestea asta poate sa spuna mai departe ca medicii de la Elias cer banii inainte de nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by valen

Fetelor, eu zic sa nu judecam si sa nu jignim pe nimeni; eu sunt sigura ca doar medicul stie ce s-a intamplat la nasterea aceea; pai Blanca are o colega, colega are o cumnata, cumnata un copil


Ura draguta mea, cumnata un copil...

Beeeeey, deci nu pot sa cred. hai mai ca asta e prea de tot. Am nascut cu dr. T. pe 13.05, primul meu copil in fix 3 ore si 35 de minute din clipa cand m-a vazut prima data pe masa. Am un copil perfect, fara maini rupte, clavicule si alte alea, placenta nici nu am simtit cand mi-a scos-o (caci stiam ca doare ca o a doua nastere si asteptam cu mare frica); (ooops! daca a uitat s-o scoata???) Am o epiziotomie perfecta care la 4 zile de la nastere abia daca o mai simt... Si toate astea m-au costat... Atentieeeee MOCA! Vorba Lordrei. Astept cu mare nerabdare revederea la 6 saptamani poate imi va permite totusi sa-i multumesc pentru tot ce a facut pentru mine.
Deci nu cred pentru nimic in lume asa ceva, iar fetele care ii sunt paciente de ceva vreme stiu despre ce vorbesc.

Andreea, mamica lui Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Androix sa-ti traiasca baietelul sanatos si frumos! Sa stii ca te-am urmarit de ceva timp, pt. ca am vazut ca vei naste cu Dr. Tutunaru la Elias si asteptam sa povestesti cum a fost. Cred ca ai inteles gresit ce am scris eu; am vrut sa spun ca nu stie nimeni ce s-a intamplat cu fata aia tocmai pt. ca informatia a trecut prin gura multor persoane si s-a deformat. La noi asa se intampla; unu nu intelege ceva si mai infloreste astfel incat ajungem la sf.(cine stie ce a patit in realitate biata mamica).De aia m-am gandit ca cineva care ar citi in fuga ce s-a scris pe aici ar putea intelege ca defapt TOTI MEDICII DE LA ELIAS VOR BANII INAINTE.Sa stii ca si eu am incredere in Dr. Tutunaru, altfel nu l-as fi ales pe dansul sa-mi urmareasca sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Androix, felicitari! Sa-ti traiasca baietelul, sa fie cuminte, papacios si...fara colici(extrem de important!)

Cat despre nastere...
Ma bucur ca ai scapat si tu fara "maini rupte, clavicule si alte alea"

Clio si Alexia Maria(DN 21 aprilie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

quote:
Originally posted by nique15

Mai fetelor, aveti mila, ce Dumnezeu!
Cu cat ma apropii mai tare de termen cu atat aud tot felul de povesti care mai de care mai horror!!! Chiar asa sa fie?
Pentru linistea mea sufleteasca refuz sa cred asa ceva!

Sper sa nu-mi schimb parerea din august!

Ioana si bblina 29+



Iubita fa bine si nu ti mai face ganduri negre...cum sa crezi asemenea aberatie de poveste? Mie mi se pare cusuta cu ata alba, facuta sa l discrediteze pe doctorul asta care a devenit prea popular dintr o data.Nu pot sa spun decat SA II FIE RUSINE celui sau celei care a inventat asa ceva.Doctorul Tutunaru este un profesionalist si in nici un caz un ciubucar...n are fatza de asa ceva.Uite te in okii lui data viitoare cand mergi la cabinet si spune mi ce ai vazut. Eu una am vazut generozitate si profesionalism.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

quote:
Originally posted by V. Erica

Buna fetelor,
eu nu pot sa cred ce-am citit mai sus...
poate ca este cineva interesat sa-l discrediteze pe dr...
N-am mai intrat demult pe-aici si v-am citit acum `pe diagonala` postarile si, astfel am retrait emotiile din perioada de sarcina. Pana la urma a fost f. bine, dr. T. a fost OK, iar de bani - nici vorba - l-am alergat pe scari cu plicu` si n-a vrut sa-l primeasca. E-adevarat ca eu am fost o pacienta `parfum`, n-am avut pb in sarcina, doar nasterea a fost prin ceza pt ca mai aveam una.

Am intrat sa le urez sarcina si nastere usoara burticilor si sa va intreb daca si-a montat cineva sterilet (pt ca intentionez si eu) la dr. T si cum a fost, cat a costat, unde -la cab/la spital?

pe burtici,


Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005) POZE



Sa ti traiasca ingerashii Erica! Si eu vreau sa mi pun sterilet dupa nastere si dupa ce o sa l intreb pe domnul doctor iti spun si tie , dar cred ca cel mai bine e sa pui tu mana pe telefon sa l suni si sa l intrebi ce si cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

fetelor, va rog sa-mi raspunde-ti si mie la o intrebare-dr.T este de acord cu cezariana la cerere? eu nu vreau sa nasc normal (nu dati cu rosii, este alegerea mea).

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaS spune:

Fetele
Eu nu am fost decat o data la spital la dr Tutunaru, maine ma duc la cabinetul paticular, deci nu-s pacienta lui veche sa-i iau apararea. Parerea super despre el o am mai mult din ce am citit pe Internet, articolele sale, raspunsurile pe care le da pe site-ul lui, maniera de a aborda cu curaj si afront medicina devenita din ce in ce mai comerciala (hormoni de sinteza cu efecte adverse care nu sunt niciodata puse in evidenta ferm de cei care ii prescriu din plin, limitele medicinei alopate in anumite situatii etc.)
Cred efectiv ca dincolo de aspectul “oboseala” sau “mai grabit in ultimul timp” trebuie sa stii si de ce mergi la el: daca vrei un control cu orice pret, il poti face la Policlinica din colt. Cam asta e tot ce ofera medicii de acolo de fff multi ani de zile. Si tratamente pt minore candidoze, scurgeri de tot felul, etc
Daca stii sa lasi deoparte "secretiile" si mergi pt probleme serioase, o sa te trateze ca atare.Am senzatie ca tine de pacient sa nu-l confunde cu un blazat medic de policlinica a carui competenta se reduce la a prescrie ovule si spalaturi. El este specializat si abordeaza aspecte complexe si de rafinament ale medicinei (laparoscopia, infertilitatea, sarcini cu risc major) si cred ca se poate irita usor la sfaturi de genul “ce ma fac cu candidoza asta?” poate de acolo si intrebarea “eu laparo nu stiu sa fac, sa nu-mi cereti...”
Sa dam cezarului de-i al cezarului, pentru restul ne putem trata la policlinica de cartier. Si daca nu-l mai obosim cu banalitati, poate ca va fi si mai putin obosit si grabit pt aspectele importante (iar pt cele pe care evident noi nu le putem ignora, se mai gasesc alti medici care sa ne dea sfaturi)
Mada

Mergi la inceput