"Perlele" copiilor nostri 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Ieri am facut curatenie in casa, in vreme ce Ionut era la desene; dupa vreo ora intru sa-i dau papa Ilincai si ce credeti? Ionut cu o cirpa de bucatarie, nu tocmai curata, s-a gindit sa ma ajute la treaba (cre` ca avea remuscari ca somase) si sa stearga din urma oglinzile, geamurile pe la usi, dulapul la bucatarie si alte cele la care a ajuns, pe care io le frecasem cu sirg pina atunci si care erau acum cu dire de grasime ... am crezut ca si mor, dar m-am calmat in timp util si l-am laudat (ca deh, una-alta e singuru` din casa care ma ajuta la treaba si nu ma pot strica la matz cu el) rugindu-l ca data viitoare sa-mi ceara o cirpa inainte de a-l apuca harnicia.

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Imagini cu pelerinii la Roma (acum 2 zile) ca sa-l vada pe papa.
Cel mare (7ani) intreaba :
"da' unde fac pipi toti oamenii acestia ?"

Alta data ma intreaba :
"mai exista canibali?"
"sigur"
"si pot sa ma manince si pe mine ?"


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

si noi si noi!!!!
recenta, respectiv astazi, dupa multe zile de chin dat.scaunului moale luam decizia sa trimitem o proba la laborator.
ok, vine momentul propice, fata pe toaleta, sotul se pregatea sa manance.
i-au proba, o pun in eprubeta, nebunie mare cu maimuta care vroia sa faca ea toata procedura, reusim sa inchidem eprubeta si incepe sa urle:
" tatiiiiii, trebuie neaparat sa vezi eprubeta cu k...", eu ii explic ca tati nu se uita la ea pt.ca tocmai se pregateste sa manance..
" dar nu trebuie mami sa o manance!!!!!!se uita numai !!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubbles spune:

quote:

Imagini cu pelerinii la Roma (acum 2 zile) ca sa-l vada pe papa.
Cel mare (7ani) intreaba :
"da' unde fac pipi toti oamenii acestia ?"




Tre' sa recunosc, mi-am pus aceeasi intrebare ieri, si varsta e nitel diferita, cel putin conform actelor

Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Am ras aseara, toti trei, de s-a zguduit toata casa !!!
Ca sa intelegeti o sa va introduc, un pic, in problema.
Acu' cateva saptamani am descoperit o noua indeletnicire a lui musiu' Toma. 'Mnealui baga dejtu-nas s-apoi in gura. Ne-am oripilat, am facut misto de el, i-am explicat ce si cum ... el se distra si ne spunea cat de gustosi sunt ... mucii, in sfarsit, depasim momentu'.
Aseara, in timpul baii, din vorba-n vorba ne reamintim preocuparile lui "culinare" si zic :
- Stai mami linistita ca Toma a crescut si nu-si mai mananca mucisorii.
Faza la care el zice, candid :
- Nu-i mananc ca sunt, si io, la regim !

vlad


_
Sunt moderator dar ma tratez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Tati lu Toma, are dreptate kupilu, se stie doar ca junk-food-u ingrasha
Faze asta-mi aminteste de Bogdanelu, care-i racit si-are mucii curgind tot timpul, si si-i sterge cu limba ca sa nu-i intre-n gura

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Exudatul faringian si Scooby-Doo:
Mama: -Si, cu un betisor lung cu vata o sa-ti ia din gitut un pic de secretie, ca sa caute microbi.
Tudor (fan Scooby-Doo): -Da, da, ca sa caute "indicii"...



www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Carina-mandarina dupa ce termina de papat
"mami, salu-mana pentlu masa, pentlu masa asta mica din suflagelie"
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

quote:
Originally posted by LUCIA MIRELA

Liviu il vede pe Patriarhul Teoctist la tv si ma intreaba daca e cumva Doamne Doamne...

mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)




Hehehe, Carina il vede pe Cristian Tabara intr-o revista si decreteaza
"Doamne-Doamne"
Alta, sper sa nu o mai fi postat aici
Eu o tot pup si ea se sterge pe obraz. Ii spun "ma, nu te mai sterge ca te pup si mai rau!"
Carina pupa o icoana si ii spune "Doamne-Doamne nu te mai stelge pe oblaz ca te pupa bebe si mai lau"

Mami cu Carina intr-o camera, tati in alta. La un moment dat se aude un zgomot puternic de unde era tati. Carina linistita " a omolat tati ceva"
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Carina (2 ani jumate)il vede pe prietenul ei Serban cum face pisu si plina de uimire spune:
- Mami, uita-te, Serban are CODITA!!!!!!

Anda si printesuca Carina (2 ani)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput